JSW  Dołączył: 20 Lip 2006
  K100 D z
ASAHI smc Pentax Tele Objektiv Lens 135mm? Czy bedzie to wspolpracowac? Ile mozna zaplacic za ten biektyw w podobno dobrym stanie? Dziekuje za ewentualne [dobre] rady :-)
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Ale jaki SMC 135mm? M 135/3.5, A 135/2.8, F(FA) 135/2.8?
Podaj moze linka do aukcji u Helmutow, to sie okaże :-)
Wspolpracowac bedzie, a jak, to zależy od rodzaju.
 

JSW  Dołączył: 20 Lip 2006
Podaje link do eBay, dzieki.

http://cgi.ebay.de/ws/eBa...em=320012903068
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
No, trzeba było tak od razu.
To jest SMC-M 135/3.5, popularny, zacny, manualny obiektyw. Aparat ustawiasz na M, i normalnie ustawiasz przysłonę pierścieniem na obiektywie, ostrzysz manualnie, i przed zrobieniem zdjęcia wciskasz guzik AE-L, to spowoduje przymknięcie na moment przysłony, zmierzenie światła i dobranie odpowiedniego czasu.
Nie będzie działać PTTL lampy, na potrzeby stabilizacji ogniskową wprowadzisz sobie w menu.
Nie wiem, czy nie trzeba ustawić niczego w Custom Settings (w DS trzeba zmienic "Using aperture ring" na ON).
Co do ceny, to nie wiem - popatrz na allegro w zakończonych aukcjach. Na ebay.com on chodzi po ~30...60 USD, zależnie od szczęscia.
 

JSW  Dołączył: 20 Lip 2006
Dziekuje, bardzo mi pomogles. Ustawianie przyslony pierscieniem i podglad przed zrobieniem zdjecie pamietam ze starych Zenitow i Praktic. Kupuje. Chyba, ze mnie ktos na aukcji wyprzedzi. Pozdrowienia.
 
mario  Dołączył: 08 Lip 2006
Witam!

Czemu aż eBay? Takowy właśnie leży na allegro. Sam mam ochotę na ten model, ale chwilowo jestem zmuszony "zamrozić" kasę :-)

http://www.allegro.pl/ite..._oryginal_.html

Pozdrawiam! I powodzenia w aukcji(którejkolwiek)!

mario
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Podejrzewam, że kolega JSW jest w erefenie ;-) , ale mogę się mylić.

[ Dodano: 2006-08-10, 10:28 ]
I mam prośbę do JSW: jesli możesz, podeślij mi (albo wystaw gdzieś) RAWy z K100D, zrobione z ISO 800 i 1600. Adres: dojarek.dojarek@gmail.com
 

JSW  Dołączył: 20 Lip 2006
Tak. Tak sie sklada, ze jestem za granica jak wyzej :-) i wygodnie oraz taniej wychodzi na eBay .De. Kupowalem tez miedzy innymi na krajowym Allegro, ale oplaty za przesylki bywaly tak drogie jak ich zawartosc.

[ Dodano: 2006-08-10, 16:35 ]
RAWy wstawie jak tylko uda sie wyjsc z domu i cos sfotografowac, bo nad Bawaria leje sie woda jak z cebra. Adresik zapisalem.
 
marucha  Dołączył: 22 Kwi 2006
Witam

Jarek Dabrowski i JSW - ja też bym chętnie prosił (o ile nie będzie z tym problemu) o przesłanie RAW'a z K100D. Chętnie zobaczę, jak to wygląda 8-) - zwłaszcza z wyższą czułością.
marucha10@wp.pl

Pozdrawiam
Marucha
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
JSW, dzięki za RAWy. Moim skromnym zdaniem ISO 800 jest całkowicie używalne, ISO 1600, dla mniej wymagających, lub po odszumieniu (Neat Image + delikatne późniejsze wyostrzenie dało naprawdę dobry rezultat). Dużo dało, że zdjęcia były dobrze (w miarę "obficie") naświetlone. Oczywiście nie byłbym sobą, gdybym nie urządził sobie małego testowania - tym razem zobaczyłem, jak sobie z czułością 1600 z kastode radzą wołaczki do RAWów. Żałuję tylko, że nie mam ACR... a w szranki stanęły: Rawshooter Premium, Pentax Photo Laboratory, Adobe Lightroom Beta, Picasa i Ufraw (dodatek do Gimpa). We wszyskich programach ostrość na 0 (RSP na -50), odszumianie na 0, żadnych innych suwaków nie ruszałem, zapis do jpg w najwyższej jakości, później bezstratny crop 600x400 (z rogu kadru). Rezultaty są ciekawe, pomijając nawet to, że każdy soft wypluł plik o różnej wielkości. Wielkość plików (w MB) wahała się od 2MB (Ufraw) do 5.8MB (PPL). Mam nadzieję, JSW, że nie masz nic przeciwko, że wykorzystałem fragment widoku z Twojego okna... :-)

Przypominam, to jest ISO 1600.

No to lecimy (zdjęcia mogą się parę chwil ładować):
Pentax Photo Laboratory 3

Picasa 2.5 beta (czyta pefy z k100d)

Ufraw

Rawshooter Premium

Adobe Lightroom Beta


[ Dodano: 2006-08-10, 22:37 ]
Właśnie widzę, że to co się wyświetla, to zmniejszone i wyostrzone obrazki (pewnie forum ma ograniczenie do 400 pix po dłuższym boku) - ale z tego co widzę, to klikając otwiera się nowe okno z oryginałem.

 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
ten z nowego pentaxa wyglada "najladniej" - ale to co pokazal na twoim zdjeciu 9co mi przeslales) to porazka....

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach