PiotreX  Dołączył: 20 Cze 2007
Ja jestem za tym konkursem. Spróbuję coś przez wakacje cyknąć:) a jak nie to w kampanii wrześniowej też mogę:D
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
bEEf napisał/a:
Kurde, nawet na opakowaniach serków piszą: "Wymyśl hasło reklamowe - 1000zł czeka".
dawaj te serki!
Samp napisał/a:
Fotografom za reklamę też się powinno płacić - taki jest mój pogląd, tego będę się trzymał.
niestety, mam takie samo zdanie. Niestety, denerwują mnie konkursy o marchewkę. Tak, to można w szkole, ale nie jako miasto, podobno wielka stolnica, podobno liczącego się w juropie kraju. Tiaaa. Po prosu smieszne. Satysfakcję, to można mieć, ale sprzęt się musi amortyzować. Amatorom też! [a własnie, jest w regulaminie zapis, że nie można być pro, aby zgłosić pracę? Bo to byłoby kwintesencją]
dan napisał/a:
- Po pierwsze i najwazniejsze - ciekawa idea: wykorzystanie materialow, ktorych autorami sa sami mieszkancy, czyli tak jakby mieszkancy poprzez swoje zdjecia pokazywali innym, to jak widza miasto, jakie widza w nim zalety (tak najogolniej rzecz ujmujac)
a nie można zrobić galerii na internetowej stronie miasta, takiej dla wszystkich, bez konkursu. Tak jest na stronkach hrabstw w "łusa", ludzie się chwalą, gdzie mieszkają.
dan napisał/a:
- Po drugie miasto moze pozyskac bardzo roznorodne materialy o duzej wartosci wizualnej, wykonane roznymi technikami, zarowno przez amatorow jak i profesjonalistow.
a? Co, na serwerek nie stać naszego urzędu?
nie płacąc ani grosza za to, jednocześnie blokując Twoje prawa autorskie!
Po ósme - jedna, dobra nagroda za pierwsze miejsce załatwiłaby wszystkie moje wątpliwości. Głupie 1000PLN! [Wiesz ile dostaje prawnik, za przygotowanie formalnego regulaminu tego konkursu, zwołania jury, nadzór, itd.?]

Żeby nie było, że jestem zupełnie na nie. Inicjatywa fajna, tylko brak mi pierwszej nagrody. Przecież na billboardzie nie będzie nazwiska zwycięzcy w skali 1:20 wielkości plakatu, więc niby jaka to dla Ciebie reklama, potencjalny zwycięzco? Chyba, że zrobisz 180 innych billboardów z wyjaśnieniem, żeś autor tej foty, ale to na własny koszt. :evil:
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
tref napisał/a:
Po ósme - jedna, dobra nagroda za pierwsze miejsce załatwiłaby wszystkie moje wątpliwości. Głupie 1000PLN!

$$$ rules the nation...

:-| :-(

Z mojej strony EOT.
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
dan napisał/a:
$$$ rules the nation...
niestety, prawda, bolesna, ale potwierdza całą tę dysputę. Bo jeśli nie, to po co ta "reklama" miasta? Przecież ma przynieść wymierne, $$$ korzyści...
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Ja może dziwny jestem, ale gdybym wygrał i moje zdjęcie zawisło na jakimś bilboardzie, to bym się chyba pos.rał z radości i to byłaby największa nagroda.
Oczywiście w tym, konkretnym przypadku, bo już kampania reklamowa jakiegoś produktu "namacalnego", do kupienia w sklepie - to inna bajka.
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
tref, no niestety nie kumam. Zarabiam swoje $$$ w zawodzie wyuczonym - i mi w miarę styka, czego i Tobie życzę (mgr inż daje taką szansę :-) ) i nie kumam parcia, jako amator, na dorabianie nagrodami w konkursach foto. Firmie wypadało by dać nagrodę, choćby symboliczną - miastu - niekoniecznie. Jarek to dobrze podsumował.
Cytat
Przecież ma przynieść wymierne, $$$ korzyści...

Tak, ale przede wszystkim dla Ciebie, jako mieszkańca tego miasta. To przykre, że nikt (prawie) tego nie rozumie :-(
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
bEEf napisał/a:
Firmie wypadało by dać nagrodę

chwila, a konkursy to nie sa po to, zeby nagrody rozdawac? Firmie to mozna by zaplacic za robote. Przeciez to nie musi byc kasa - moglby byc np jakis nikon czy cos ;-) Uscisk dloni Prezesa tez wazny, no ale nagrody dodaja prestizu - widzieliscie kiedys turniej tenisowy bez nagrod? :roll:
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
l_uka, przecież tu jest nagroda... Widocznie w Polsce trzeba w takich sytuacjach dawać choć bryloczek do kluczy, bo Polak honorny jest i się dymać nie da. :-?

Moja żona dostała jakiś czas temu nagrodę "Najlepszego studenta informatyki regionu Łódzkiego". Do dyplomu i uścisku dłoni premiera Belki dołączyli jakieś pamiątkowe gadżety - termos i koszulkę. Cieszyliśmy się jak debile, a tu widać trzeba było trochę pomarudzić, że co najmniej laptopa nie dali. Ech... życia widać nie znamy, które to życie twarde jest i o walki swoje wymaga :-P
 

zenza  Dołączył: 22 Kwi 2006
Tak jechałem dzisiaj do pracy rozmyślając sobie, co w tym mieście jest piękne , aby przyciągać i promować Warszawę? I wiecie co stwierdzam,że chyba tylko ulica Piękna z samej nazwy na której pracuję poza tym nic!!! Bo co korki , brak obwodnicy, dróg szybkiego ruchu, mostów, metra, hoteli? Może ta "nowa" Starówka wielkości skansenu? Nowo budowane biurowce, mieszkania ze średnią ceną porównywalną w NY, czy w innym mieście zachodnioeuropejskim, gdzie zarabia sie 4 razy więcej? Wydaje mi się, że wszystkie zdjęcia jakie zostaną nadesłane będą swojego rodzaju niepowiedzeniem prawdy jak faktycznie jest. Jedyna rzeczą jaka przychodzi mi do głowy to ta, że Warszawa jako miasto podniosła sie z totalnych ruin i może to i tak dożo co udało sie zrobić.? Jak tu zrobić zdjęcie promujące miasto jak człowiek widzi i walczy codziennie z tymi wkurzającymi elementami utrudniającymi życie?

Cytat
tref, no niestety nie kumam. Zarabiam swoje $$$ w zawodzie wyuczonym - i mi w miarę styka

bEEf- może Ty bogaty z domu? Bo mnie nie styka a zarabiam $$$$! I tez pracuje w zawodzie wyuczonym :-P ;-)

 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Cytat
bEEf- może Ty bogaty z domu? Bo mnie nie styka!

Wybacz - beze mnie*

[ Dodano: 2007-06-27, 10:25 ]
Cytat
Wydaje mi się, że wszystkie zdjęcia jakie zostaną nadesłane będą swojego rodzaju niepowiedzeniem prawdy jak faktycznie jest.

Heh, no a jaka jest ta prawda? Czy właśnie fotografia nie służy ukazywaniu tej prawdy, która jest ukryta, chociaż patrzymy na nią codziennie? Fotograf z głową na karku może pokazać piękno starej, rozpadającej się rudery i przecież to nie jest kłamstwo - tylko umiejętność innego spojrzenia - na rzeczy z pozoru banalne, brzydkie, nieciekawe. Cała fotografia zdaje się o tym.

* pomijając, że prowokacyjne, to nielogiczne - jakbym był bogaty z domu, to bym focił EOS-1-ką, a nie kasetką, nie? :-P ;-) Co komu styka sprawa względna.
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Chodziło mio to, że sama nagroda w postaci plakacików na mieście byłaby baaardzo ok, gdyby na tych plakatach był widoczny podpis autora zdjęcia. Powtarzam: cóż dla zwycięzcy za satysfakcja z wygranej, jeśli nawet jego brat nie będzie wiedział, że to własnie jego praca wisi na plakacie? Trzeba o tym powiedzieć / napisać, a najlepiej własnie pod zdjęciem [ale nie czcionką 14].

[ Dodano: 2007-06-27, 11:23 ]
W galerii, nawet takiej zbiorowej, za friko uczestnictwo, też są podpisane zdjęcia. :roll:
 

Cobretti  Dołączył: 06 Lut 2007
tref dobrze gada, jeżeli bilbordy miałyby stanowić nagrodę, to niech na nich będzie dupny napis "Imie Nazwisko wygrał konkurs taki/owaki za zdjęcie widoczne w lewym dolnym rogu". I to rozumiem, nagroda to promocja autora. I wtedy wszystko gra.
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
tref, ale przecież odtrąbią to, może i nawet w Wiadomościach podadzą :-) Na stronie umieszczą - będziesz mógł linka do wszystkich znajomych wysłać. Na blogu podać. W folderze podpis pewnie będzie. Bez jaj, nie mów, że to nie będzie promocja dla fotografa. Nie marudź, tylko startuj, bo Ci dan zwinie bilboardy sprzed nosa ;-)
 

cotti  Dołączyła: 20 Kwi 2006
ale jeśli nie będzie napisane, że dan wygrał, to równie dobrze tref może mówić, że to jego zdjęcie :-D

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach