Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Lightroom 1.1 już jest
Właśnie ściągam, zobaczymy co popsuli.
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
napisz, jak bardzo pamięciożerny jest :roll:
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
Jarek Dabrowski napisał/a:
zobaczymy co popsuli.

dodali pewnie obowiazkowy wymog obslugi SSE7 przez procesor komputera - u mnie juz nei pojdzie :evilsmile:
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
tref napisał/a:
napisz, jak bardzo pamięciożerny jest
pod tym względem chyba nic się nie zmieniło

Z tego co widzę i trochę do "What's new" zerkam, to rozbudowali wyostrzanie, dodali "defringe", do usuwania fioletowych aberracji chyba, ale najważniejsze, to że w Library można sobie synchronizować katalogi LR z tymi dyskowymi (czyli dokładnie to, na co narzekałem jekiś czas temu). LR sam doda i powywala teraz ze swojej bazy, żeby zgadzało się z tym, co na dysku. Uff. Jest dobrze.
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
Jarek Dabrowski napisał/a:
(czyli dokładnie to, na co narzekałem jekiś czas temu). LR sam doda i powywala teraz ze swojej bazy, żeby zgadzało się z tym, co na dysku. Uff. Jest dobrze.

O! Ja tez na to narzekalem :evilsmile: Milo ze poprawili... Ciekawe czy eksport do malych plikow nadal jest skopany :evil:
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
O, chyba można już filtrować po danych z exifa. W 1.0 próbowałem w "Find" wpisywać rózności i nie działało, a teraz działa. Szukanie "1600" znajduje i ISO 1600 i 1/1600 s, ale jak się wybierze "Starts with" i np. "ISO 1600" to hula.
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
WOW! Dziala duzo duzo sprawniej! (szybciej, bez lagow przy machaniu suwakami, przelaczaniu paneli etc).

Najs...weri najs...
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
To fakt, też mam wrażenie, że trochę przyspieszył.

[ Dodano: 2007-06-26, 20:12 ]
O, i jest jeszcze "Clarity", podbija kontrast, ale tak jakoś fajnie :)
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
Wlasnie tu zajrzalem, zeby napisac o tym "Clarity", ale mnie ubiegles! :-P

Mi tez sie podoba - w latwy sposob mozna dostac cukierkowe zdjecie :-)
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
dan napisał/a:
w latwy sposob mozna dostac cukierkowe zdjecie
Nie ciągaj do 100, to nie będzie cukierka. To jakoś tak śmiesznie podbija kontrast na styku jasnych i ciemniejszych powierzchni (bardzo ładnie uwypukla zagięcia, fałdy materiału, np. na sukni panny młodej) - oczywiście stosowane z umiarem.
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
Jarek Dabrowski napisał/a:
Nie ciągaj do 100, to nie będzie cukierka.

Wiem wiem ;-)

Jarek Dabrowski napisał/a:
To jakoś tak śmiesznie podbija kontrast na styku jasnych i ciemniejszych powierzchni (bardzo ładnie uwypukla zagięcia, fałdy materiału, np. na sukni panny młodej) - oczywiście stosowane z umiarem.

Potwierdzam w 100% - wlasnie testowalem na zdjeciach slubnych ;-) . Jest dokladnie tak jak piszesz - wydobywa kontrast, tam gdzie go brakuje 8-)

Dobrze dziala takze tam, gdzie kontrast spadl ze wzgledu na zdjecie robione pod slonce :-)

Testuje teraz eksport do malych plikow - wydaje mi sie, ze to tez poprawili - nie ma juz tego chamskiego schodkowania!
 

costa  Dołączył: 11 Maj 2006
Ta wersja 1.1 to jest dla zarejestrowanych użytkowników? Bo nie mogę znaleźć wersji trial (właśnie od 2 dni miałem triala w wersji 1.0)
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
jezeli ktos ma sciagniety upgrade - to chetnie bym zassal - bo mi w tej chwili stona adoba nie rabotajet... :roll: moze "zasysaczy" jest zbyt duzo?

[ Dodano: 2007-06-27, 08:53 ]
swoja droga jako uzytkownik werzji 1.0 powinienem maila dostac?
 

costa  Dołączył: 11 Maj 2006
A nie. Już mam. Przepraszam :)
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Fafniak napisał/a:
swoja droga jako uzytkownik werzji 1.0 powinienem maila dostac?
jak uruchamiasz program i masz w opcjach zaptaszone sprawdzanie, czy aby nie ma nowej wersji, to wyskoczy okienko
 

Grendel  Dołączył: 31 Gru 2006
Testuję od godziny i aż mnie telepie.
Po zainstalowaniu wykrył poprzednią wersję, zaczął mozolnie konwertować bazy. W związku z tym że w międzyczasie trochę się w zdjęciach pozmieniało, postanowiłem wywalić bazę i zbudować ją od nowa. Program się zbuntował. No to olałem sprawę, wyinstalowałem i zainstalowałem od nowa "na czysto". i ZONK! C++ Runtime Error...
Po paru nieudanych próbach instalacji /naprawiania itd... wywaliłem wszystko, wyczyściłem rejestr ze wszystkich wpisów zawierających 'lightroom' i zainstalowałem ponownie.
Tym razem uruchomił się (juppi!). Ale w czasie skanowania zbiorów po jakimś czasie wylatuje ekran z informacjami o błędach w połączeniu z bazą i fragmenty kodu sql'owego.
Załamka qrde...
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
Grendel, - tezes pokopinowal :roll:
 

Grendel  Dołączył: 31 Gru 2006
nu... teras qrna muse po kafauku importowac... co za kanau...
:P

[ Dodano: 2007-07-25, 22:33 ]
Po paru tygodniach zabawy z lightroomem 1.1 nadal mam problemy z wylatującym kodem sqlowym ale zauważyłem już kiedy się to dzieje najczęściej:

a. kiedy kopiuję z karty na dysk
b. kiedy próbuję wygenerować podgląd 1:1 albo standard size dla dużej ilości zdjęć (>1000 tak na oko)

nauczyłem się z tym żyć ale nagle 512MB ramu stało się absolutnie niewystarczającą wielkością...

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach