jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
WuWu84 napisał/a:
dopiero na filmiku w czyiś dłoniach i obok K-5 widać o ile jest mniejszy
No właśnie nie widać, żeby był specjalnie mniejszy. Na pewno widać za to, że jest mniej wygodny.
 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
Dlaczego nie zamknęli tego w obudowie ME-F'a, Spotmatica, K1000, Km... :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?:
 

arQ  Dołączył: 10 Mar 2011
WuWu84 napisał/a:
to nie następca K-5, ani też K-r, ba nie jestem pewny czy K-01 będzie miał w ogóle następce, ale może być fajnym wyborem do limitedów itp :-)

a w którym miejscu napisałem że to następca kredki ? :-D ALTERNATYWA to nie zamiennik - chcesz Lustro - kup K-r, chcesz coś mniejszego masz K-01

a co do brzydali - jednemu się podoba córka innemu matka :) aparat to nie jest królowa piękności - no chyba że to stare konstrukcje mieszkowcow, połyskujące metalową zbroją tu i ówdzie...
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
Bo się matryca ze stabilizacją i zasilanie nie zmieści. Po prostu. Akumulator od K-5 przymierz do ME-Sa na grubość i ile Ci braknie ?
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Marc Newson napisał/a:
Chciałem wrócić do korzeni marki, jej jakości i spróbować stworzyć coś naprawdę wyjątkowego i zarazem coś, co stanie się ikoną współczesności
- Nie udało się Panu.
 

mcgyver  Dołączył: 08 Lis 2006
Generalnie nie jest źle.
Niech wypuszczą coś takiego FF i bez stabilizacji to chętnie kupię ;-)
 

WuWu84  Dołączył: 25 Wrz 2007
jaad75 napisał/a:
No właśnie nie widać, żeby był specjalnie mniejszy. Na pewno widać za to, że jest mniej wygodny.

Obudowa lampy w K-01 kończy się na wysokości ekranu LCD w K-5/K-7. Z DA40 używam głównie K100D mniejszego o kilka mm od K-7, a tu odpada po centymetrze z każdej strony. Nie będę oceniał wygody po zdjęciach/filmie (poza oczywistym faktem, że używanie czegokolwiek dłuższego od kita 18-55, bez gripa będzie mało wygodne), ale wygląda na to, że jest na tyle gruby by można bo było objąć prawą dłonią, a nie trzymać końcami palców jak mam z niby gripami w 350D i NX 10 :-)

Wracając do wypowiedzi projektanta - jaki on niby aparat z historii pentaksa przypomina? :->
 

seawolf688  Dołączył: 27 Maj 2011
mi dla odmiany nawet się podoba - tylko ta 40xs jest okropna. Ale i tak nie kupię bo brak wizjera mnie odrzuca. Cena również ;) ale nie ma co - Pentax idzie w wyjątkowość - ma najmniejszego bezlusterkowca (Q) i największego (K-01). Wychodzi na to że Pentax jest NAJ! :mrgreen:
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
bartwaw napisał/a:
Sugerowana cena: za korpus - ~2690

I to chyba najlepsza wiadomość związana z K-01. Najpóźniej w rok po premierze cena powinna spaść do granicy 2000 zł. Fajnie.
 

mcgyver  Dołączył: 08 Lis 2006
Nie mogę coś znaleść fot tego wynalazku obok k-5. Ciekawe czy wizualnie duże różnice?
 

Ekajana  Dołączył: 30 Lis 2006
Z tym DDRem - racja. Cholera, wyczuwałem, że nie pójdą na retrołatwiznę jak Fuji, ale będzie to koncepcja stylowo analogiczna do pięknych k-7 i k-5. Niby może jako zapas do k-5? Może w góry? Ale toć to znacząco mniejsze nie jest. Pewnie musi być grube ze względu na kompatybilność ze szkłami. Ale z czym to ma konkurować? Nie wiem. Hipsterskie łomo - haha no też :mrgreen:
 

Kuba Nowak  Dołączył: 12 Maj 2010
mcgyver napisał/a:
Nie mogę coś znaleść fot tego wynalazku obok k-5. Ciekawe czy wizualnie duże różnice?


Porównanie jest na dpreview, a więcej zdjęć na:
http://www.photographyblo...ands-on_photos/

Wynika z tego, że pentax ze swoimi limitedami jest wręcz stworzony do bezlusterkowców :!:
 

mily  Dołączył: 19 Kwi 2006
Jarek Dabrowski napisał/a:
Marc Newson napisał/a:
Chciałem wrócić do korzeni marki, jej jakości i spróbować stworzyć coś naprawdę wyjątkowego i zarazem coś, co stanie się ikoną współczesności
- Nie udało się Panu.

Ano nie udalo, szkaradztwo straszne...
 
Adamss68  Dołączył: 31 Sie 2009
Ha!Aparat,jak aparat...ale naleśnik?Bomba!Wprost...zatyczka do body :-) .
 
Siekierus  Dołączył: 13 Mar 2010
No cóż, moja żona jest zauroczona wersją "Żółci i wściekli"... :mrgreen:
Myślę, że to, co powiedział ten koleś z filmiku jest prawdą- albo się go pokocha albo znienawidzi. Ale obojętnie przejść się koło niego nie da! :-P
 

jannad  Dołączył: 21 Kwi 2006
A mi się wydaje że będzie dobrze w łapie leżał. Może gdy się go weźmie do rączek to zauroczy :-) . Zatyczka jest niezła. Taki KanCiastek.

 

romeoad  Dołączył: 02 Lis 2009
Mnie by wystarczyło, żeby to co wspominał jeden z prezentujących było prawdą: pełna kontrola nad czasem, przesłoną, ISO, trybami kolorystyki i poziomem dźwięku w filmach. Porządne AVCHD, 50fps przy 720p i dobre chłodzenie matrycy. Wtedy zdjęcia będę robił K-5 a ten wynalazek przysposobię do filmowania.
 

bartwaw  Dołączył: 28 Paź 2009
No mojej nie przekonam... motyla noga, nie dla mnie aparat ;)

Wygląd kontrowersyjny - to nie ulega wątpliwości. Jednak jak pamiętam, o K7 też podobnie mówiono. Może tędy droga.
Według zasady, że nie ważne jak mówią - ważne, że mówią - to ten model będzie chyba przodował :)

Dla mnie brzydal, ale w pozytywnym tego słowa znaczeniu (jeżeli tak można :) )
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
http://www.youtube.com/wa...feature=related
Reakcja tego gościa w 5 minucie mówi wszystko.
 

arQ  Dołączył: 10 Mar 2011
A może w tym szaleństwie jest metoda na streetfoto ? kto weźmie na poważnie K-01 z XS-em :-D na obudowie nie ma napisu "uwaga to najlepsza obecnie matryca APS-C na rynku"... a w wersji oczo...kłujnej to już wogóle :) tylko w sanki trzeba by wpiąć jakiś normalny wizjer żeby "na zombiaka" nie kadrować

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach