Creamboom  Dołączyła: 01 Lut 2012
Industar 50 - czy faktycznie nadaje się do makro?
Jak w tytule. Sprzedawca na Allegro pisze, że to mistrz makro. Czy ktoś z Was miał styczność z tym obiektywem? Warto dokupić do niego jakieś pierścienie? Będę wdzięczna za zdjęcia :).
P.S. Jeśli nie Industar, to co?
 

pool80  Dołączył: 03 Sie 2010
Ojej. Nic się nie stało przy tym pozowaniu do awatara? :mrgreen:

tu i tu
 

a_czacha  Dołączył: 04 Wrz 2007
Nadaje się. Tak jak większość dobrze zaprojektowanych obiektywów, szczególnie 50 mm. Jednak nie jest to typowy obiektyw makro i z rodziny Industarów nie jest do makro dokonań najbardziej wygodny. Można zajrzeć tu:
http://pentax.org.pl/view...t=8444&start=40
w ostatnich postach są linki do opisów i porównań obiektywów Industar, szczególnie polecałbym ten z numerem 61. Zarówno na gwint M39 jak i na M42 podołają. Zresztą jest tam to wszystko poparte zdjęciami.
 
pawel1967 Dołączył: 03 Maj 2006
Żartowano kiedyś że Industar 50 to obiektyw dla KGB . Nie wykazywał błędów optycznych (widocznych ) nawet przy odwzorowaniu 2 do 1 . Stosowany był do mieszków , pierścieni pośrednich itp . Miał tylko jedna wadę poza światłem 3,5 . Winietowanie aż do 5,6 . Obiektyw posiada wysoka rozdzielczość sporo wieksza od Tessara 2,8/50 . O ile pamiętam Industar miał 110 linii a Tessar do 85 jeśli dobrze pamietam testy w starej literaturze . Watrto kupić obiektyw nowszej generacji ( czarny ) . Lepsze od niego były Industar 61 jaśniejszy wielkie kontrasty obiektywy typu I 61L to optyka z domieszka lantanu . Jeszcze lepsze i to nietylko moja opinia . A opinia sprzedawców ze Stodoły to Wolna 9 . Mam tę wołnę miałem Industara 61 L(sprzedałem) kupiłem okazyjnie (wołnę) i muszę powiedzieć jest dobra . O tym zreszta są artykuły . Jednak cena Industara 50 jest niska a wolny wysoka . Industara udało mi się kupić kiedyś na bazarku w pudełku może ze dwa trzy lata temu za 5 zł . To cena nierealna ale za 50 już go można mieć . Za Industara trzeba dać ze dwie stówy , za Wołnę co najmniej 350zł . Oczywiście ceny sa płynne
 

Creamboom  Dołączyła: 01 Lut 2012
pool80 napisał/a:
Ojej. Nic się nie stało przy tym pozowaniu do awatara? :mrgreen:

tu i tu


To nie ja :D Dziękuję za odpowiedzi i linki. Kusi mnie niska cena i dostępność Industara 50.
 

a_czacha  Dołączył: 04 Wrz 2007
Warto kupić. To bardzo dobry obiektyw i chyba najmniejsza pięćdziesiątka pełnoklatkowa.
Acha, był Industar zrobiony dla KGB, lub raczej może WCzK. Nazywa się Industar 100mm Makro. Zresztą jak wiadomo Industary były pierwotnie przeznaczone do aparatów FED, a ten złowrogi skrót łatwo rozszyfrować...
 

pool80  Dołączył: 03 Sie 2010
Creamboom napisał/a:
To nie ja :D
Nie pytałem kto tylko czy cos się nie stało :-P :-P żartuje. Słuchaj Czachy bo widać że zna sie. pozdr.
 

a_czacha  Dołączył: 04 Wrz 2007
:-)
 

pipeman  Dołączył: 03 Cze 2010
To bardzo dobre szkło pod pierścienie. Do macro idealne.
 

ADestroyer  Dołączył: 16 Cze 2010
pipeman napisał/a:
To bardzo dobre szkło pod pierścienie. Do macro idealne.

No to aż muszę sparawdzić! :roll:
 

adriano210  Dołączył: 13 Kwi 2009
bardzo fajny :D naleśnik :D na k20d z gripem wygląda bajecznie :D
 

dntsln  Dołączył: 18 Sty 2010
Fikuśne szkiełko... Nigdy nie lubiłem na nim pracować z racji wielkości i GO.

Kolega, któremu go pożyczyłem bardzo zachwalał w makro - ponoć o niebo lepszy od popularnego Heliosa.
 

a_czacha  Dołączył: 04 Wrz 2007
Bo układ Tessar dobrze sprawdza się w makro. W tym Industarze poza tym wielką zaletą jest cena, rekompensuje problemy z niewygodną przesłoną i mniejszą jasnością niż w Industarze 61L na przykład. No i pierścienie pośrednie, ale to już inna para kaloszy... Zarówno Wołna jak i wcześniej wymieniony do pewnego stopnia radzą sobie bez.
Niemniej jednak obiektyw wart polecenia.
 

Creamboom  Dołączyła: 01 Lut 2012
Dziękuję za opinie :). Wygląda na to, że wybiorę Industara 50 i dokupię pierścienie makro.
 

ADestroyer  Dołączył: 16 Cze 2010
A ja tak przy okazji: a jak wygląda sparawa z obiektywem Industar 61L/D? :oops:
 

arQ  Dołączył: 10 Mar 2011
http://www.fotografowac.p...2855.html#title

tutaj troszkę sampli - wygląda miodnie ;-)
 

ADestroyer  Dołączył: 16 Cze 2010
Zobaczymy w realu... Właśnie zamówiłem redukcję 39/42 i idę rozomontować Fed'a... :evilsmile:
 

a_czacha  Dołączył: 04 Wrz 2007
Będziesz zadowolony :-)
Pozytywnie zaskoczony.
 

JacekK  Dołączył: 08 Wrz 2008
Za a_czacha, dokładnie tak. Próbowałem makro i inne na I 22 i 50 lustrzankowy m39, 50-2/m42, 61/m39 dalmierzowy i 61 L/D-m42 - szczególnie ten ostatni ale I 50-2 też OK.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach