Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
Na papierze, czy na ekranie ?
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
Na ekranie, przy pomocy rzutnika.
 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
Zdano napisał/a:
Strasznie mnie korci, żeby na PPD zrobić eksperyment i sprawdzić ile osób rozpozna jakim formatem było robione zdjęcie


Zrób, zrób!!!
Czy można jeszcze zgłaszać się na PPD?
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
pawelek-79 napisał/a:
Czy można jeszcze zgłaszać się na PPD?
Można.
 

Jacek S  Dołączył: 28 Kwi 2008
pawelek-79 napisał/a:
Zrób, zrób!!!


Potrenować można na zdjęciach z Egiptu, które Yura podlinkował w wątku o K-5 ;-)
 

radekone  Dołączył: 20 Maj 2009
Eh, chyba wole robic zdjecia..
 
WarLord  Dołączył: 19 Cze 2010
Ehh :) mi nie chodziło o to jaka jest GO mi chodziło o to czy ten format a zarazem aparat czyli jego wielkość masa itp są hmm predysponowane do jakiegoś typu fotek. Byłem ciekaw czy MF nadaje sie do innych fotek niż APS-C czy też FF w sensie stricte technicznym ;) czyli że Ferrari F40 nie pojedziesz w teren bo Nissan Patrol nadaje się lepiej. Chodziło mi tu o analogową MF bo na tą digital to nie będzie mnie stać jeszcze ho ho ho ...
 

Jacek S  Dołączył: 28 Kwi 2008
WarLord napisał/a:
Chodziło mi tu o analogową MF bo na tą digital to nie będzie mnie stać jeszcze ho ho ho ...


Oprócz wymienionych przez kolegów walorów duchowych, tradycyjnych, mitycznych.... itd.

Ja upieram się przy wyraźnie lepszej jakości odbitek wielkoformatowych.
Dla mnie to była kluczowa sprawa, gdy jako młodzian bawiłem się P-sixem w czarno-białe powiększenia. Z tego względu, że większą klatkę trzeba mniej razy powiększyć aby osiągnąć zamierzony format. A wtedy to co dzisiaj jest zaletą, nad którą wszyscy pieją - czyli mała głębia ostrości była dla mnie zmorą. Bo chciałem mieć duże, ostre pejzaże i architekturę. Aby to osiągnąć trzeba było dźwigać statyw i mocno domykać obiektyw co z kolei wydłużało czasy naświetlania. Podkręcić iso się nie dało. Czulszy film nie wchodził w rachubę bo albo nie było, albo ziarno pogarszało jakość, której wtedy brakowało. A nie bawiłem się w portrety z papierową GO. Więc były zalety i były ograniczenia - tak jak dzisiaj ciężko powiedzieć że jakiś format jest najlepszy.

Dzisiaj w cyfrze wygląda to trochę inaczej, bo jest więcej matematyki i nie wszystko jest oczywiste ;-)

(pomijam użytkowników FF, którzy wiedzą co jest najlepsze)

;-)
 

tatsuo_ki  Dołączył: 01 Mar 2009
Jacek S napisał/a:
bo jest więcej matematyki i nie wszystko jest oczywiste

im więcej matematyki, tym wszystko jest właśnie bardziej oczywiste :-P
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
Jasiek Matacz napisał/a:
Druga kwestia- czym oprócz faceliftingu różnią się te korpusy?
A czym oprocz face liftingu rozni sie SuperA i MZ5n? Jasiek, naprawde tak trudno w wyszukiwarce znalezc specyfikacje aparatu?
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Jasiek Matacz napisał/a:
Pytam bo widzę po forumowej giełdzie że jest szansa dorwać 645N + 75/2.8 do tysiąca złotych

aha
w archiwum giełdy są 2 oferty - jedna za 2kPLN, druga za 999PLN
wiesz dlaczego ta druga była połowę tańsza :?: bo body było popękane ;-)
 

SeizeThePicture  Dołączył: 07 Lis 2009
Jasiek Matacz napisał/a:
on nie ma wyglądać tylko robić zdjęcia
Ta fundamentalna cecha sprzętu typu "aparat fotograficzny" nie jest naturalna dla wszystkich.
opiszon napisał/a:
body było popękane
opiszon napisał/a:
za 999PLN
Sprzedający uczciwie podszedł do sprawy.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Jasiek Matacz napisał/a:
najtaniej można mieć 645N za 1200zł:
raczej za jakieś 1550 (dodaj cło i podatek)
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Może mu się zakleszczył w body ;-)
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Jasiek, pozbieraj pieniądze i kup sprawny aparat, taki na jaki Cię stać. Oszczędzisz nam marudzenia :-P
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
Jasiek Matacz napisał/a:
Więc stwierdziłem że wole dozbierać i kupić coś co starczy do emerytury...
Elektroniczny aparat do emerytury? He he :-P tylko proste mechaniczne konstrukcje.
 

Nazwany  Dołączył: 31 Lip 2008
Jasiek Matacz napisał/a:
spał z nim w łóżeczku

To jest jakaś nowa moda, czy tylko zwyczajne zboczenie, zazywane pentaxianizm

 

romeoad  Dołączył: 02 Lis 2009
Jasiek Matacz napisał/a:
on nie ma wyglądać tylko robić zdjęcia

A w przypadku K-01 wygląd jest jednym z najpoważniejszych zarzutów :-)

Biorąc pod uwagę, że za około 1200zł można stać się posiadaczem zupełnie sprawnej Mamijki 645 super z 80mm/2.8 i wymienną dupką (a czasami nawet winder jest w zestawie) uważam, że płacenie więcej za Pentaxa jest nieuzasadnione. Ach, AF... tylko że przy tej wielkości wizjerze ten AF zupełnie nie jest potrzebny, tym bardziej że nie działa tak jak w jednocyfrowych Nikonach.
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Jasiek Matacz napisał/a:
Dla mnie to w ogóle bez znaczenia, może mieć nawet napisane "Nikon" cy "Canon" jak tylko ma robić genialne zdjęcia i być ze stajni Pentaxa :evilsmile:


To może zaproponuj zlecenie alkosowi? Spełnia wszystkie Twoje kryteria.
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Wybaczam.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach