Pamelka  Dołączyła: 20 Wrz 2011
Jasiek Matacz napisał/a:
Aj tam aj tam, będę o niego dbał, głaskał,tulił,pieścił i spał z nim w łóżeczku to może pożyje dłużej niż ja ;-)


Kochanie.. Bo zrobię się zazdrosna :-P
 

alekw  Dołączył: 27 Wrz 2007
jorge.martinez napisał/a:
Jasiek Matacz napisał/a:
Dla mnie to w ogóle bez znaczenia, może mieć nawet napisane "Nikon" cy "Canon" jak tylko ma robić genialne zdjęcia i być ze stajni Pentaxa :evilsmile:


To może zaproponuj zlecenie alkosowi? Spełnia wszystkie Twoje kryteria.


Plusy:

- wbudowane rozpoznawanie decydujących momentów

Minusy:

- wielkość
- zasilanie: 4 butelki piwa


BTW A ja dziś włożyłem do koreksu pierwszy raz w życiu 120, ile się z tym namordowałem :/ Zaraz będe zalewał :-)
 

Stachu  Dołączył: 27 Kwi 2007
Toż to 100 razy łatwiejsze niż nawijanie kilometrowego małego obrazka!
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Stachu, za pierwszym razem też się strasznie naprzeklinałem. Zajęło mi 30 minut by nawinąć 2 filmy.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
120 jest w porównaniu do małego obrazka wiotka i trzeba się przyzwyczaić.
 

alekw  Dołączył: 27 Wrz 2007
Najważniejsze, że coś na nim jest :-D
 

Stachu  Dołączył: 27 Kwi 2007
Paprochy? :P
 

romeoad  Dołączył: 02 Lis 2009
alekw napisał/a:
zasilanie: 4 butelki piwa

Wystarczy chociaż na 1 film? ;-)
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
jedrus68 napisał/a:
szkła do kiev 60 mają mocowanie P-six a do kiev 88 już inne
Tak.
 

wuzet  Dołączył: 12 Sie 2009
jedrus68, ja kupiłem przejściówke z P67 na P645, Mam P67 45 mm, który na 645 daje juz dosc szeroko a na 67 bardziej szeroko ;-) i nie powielam przy okazji ogniskowych. Szkła do 67 sa tansze niz do 645 i masz mozliwosc dokpienia sobie moze w przyszłości innych bardzo dobrych szkieł typu 105, 165 a kiedys moze i body 67 ? No ja taką sciezka przynajmniej podążałem :-)
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
jedrus68 napisał/a:
nie ma możliwości/adaptera do zamocowania szkieł od kiev 88 do P645?
A tego to nie wiem, jako że nie posiadam P645 i nigdy mnie to nie interesowało. Teoretycznie to chyba by się dało zrobić. Przejściówki do Psixa ponoć są, chociaż ich nie macałem i jak z ostrzeniem na nieskończoność jest to nie wiem. Tu masz nieco wiedzy o tym systemiku. http://www.commiecameras.com/index.htm
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Czy po to kupuje się średni format by oszczędzać na obiektywach i bawić się w półśrodki?
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
Masz rację jorge, z punktu widzenia jakości fotografii jaką można wyciągnąć, ale zwróć też uwagę na fakt że średni format jest teraz tak tani że to zdanie powyżej nie do końca jest już trafione, tak można teraz powiedzieć o cyfrowym średnim formacie albo nowej puszce FF.

Jak ktoś kupuje pentacona sixa albo kijewa 60/88 to nie jest zbyt duży wydatek a nawet i 645 można mieć za ~800zł, więc nie jest to raczej profesjonalista wydający ciężką kasę na sprzęt a raczej entuzjasta taki jak np. ja :-)
Sam bym pewnie do 645 podpinał sonnara 180/2.8 i tą 50/4 od sixa.

[ Dodano: 2012-10-31, 20:15 ]
Co innego pentax 67, do tego aparatu bym nic innego nie podpiął niż takie szkiełka jak np. Ty masz,
szczególnie po roztoczu i spojżeniu w wizjer 67 z 105/2.4 Jarka Dąbrowskiego :shock:
ale 67 już dużo więcej kosztuje niż 645, sixy i kievy
 

Stachu  Dołączył: 27 Kwi 2007
jorge.martinez, a Ty nie oszczędzałeś wybierając Seagulla? :P
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Stachu, owszem. Ale to było takie ot, pierwsze wąchanie :-) Nie minęło kilka miesięcy a rozglądałem się za czymś z wyższej półki.

Chodzi o to, że szkoda czasu i filmów 120 na fotografowanie na pół gwizdka.
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
To tak jak z pierwszym zakupem lustrzanki aps-c też się używa jakiś dziwnych heliosów, tamronów itd.. ;-)
 

Stachu  Dołączył: 27 Kwi 2007
jorge.martinez, według mnie używanie przejściówek to nie jest "na pół gwizdka". Miałem P-Siksa i bardzo polubiłem obiektywy do niego, ale z puszką się nie zawsze dogadywałem, to wymieniłem tylko ją. Teraz mam P645 i używam z obiektywami P6 i bardzo sobie chwalę ten tandem.
 

Stachu  Dołączył: 27 Kwi 2007
Sonnar akurat jest przereklamowany według mnie. :P
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
Najlepszy sposób? Puszka z niewymienną optyką, i się nie zastanawiasz co kupić ;-) (na mnie podziałało)

Stachu, wierzę Ci, ale widziałem z niego parę zdjęć które mnie rozwaliły, czy np. 165/2.8 pentaksowe jest dużo lepsze?
 

Stachu  Dołączył: 27 Kwi 2007
Eldred, też widziałem trochę takich zdjęć, tak samo jak z innych obiektywów. Nie mam porównania do pentaksowego szkła, nie wiem, czy jest lepsze.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach