krzychu1979  Dołączył: 17 Wrz 2011
Pentax MV kilka pytan
Pare dni temu przyszedl do mnie wreszcie pierwszy analog. Oczywiscie zaraz zalozylem rolke filmu jak sie okazalo niestarannie i pierwsze 24 ciekawe ujecia niestety nie zostaly uwiecznione ale nie o tym chcialem rozmawiac. Bo jak juz prawidlowo zalozylem film (sprawdzalem otwierajac - nie wazne ze naswietlilem) to zauwazylem ze przy naciaganiu nie obraca sie pokretlo od zwijania a w instrukcji jest jak byk ze powinno sie obracac. I teraz nie wiem co jest nie tak bo zwijac zpowrotem do rolki sie jednak da (sprawdzalem)
Jak to jest z tym pokretlem - obraca sie w waszych aparatach czy nie??
 

arQ  Dołączył: 10 Mar 2011
to jest mechaniczne połączenie więc powinno się obracać :-) w P50, Super A, Fed3, Zenit - obraca się - traktuje to jako wyznacznik dobrze założonego filmu
 

Stachu  Dołączył: 27 Kwi 2007
Film w rolce działa jak sprężyna. Jak korbka ciężko chodzi, to przy pierwszych klatkach nie będzie się kręcić.
 

arQ  Dołączył: 10 Mar 2011
to ja mam jakieś dziwne te filmy albo aparaty po tuningu, bo u mnie od początkowej klatki się pokrętło od zwijarki obraca :-D

[ Dodano: 2012-02-19, 15:59 ]
Stachu, ale fakt faktem, że chodzą bardzo płynnie...
 

Stachu  Dołączył: 27 Kwi 2007
arQ, no bo tak powinno być. Jak się ciężko kręci, to jest coś nie tak. Piszę czysto teoretycznie. :)
 

krzychu1979  Dołączył: 17 Wrz 2011
Dzieki za odpowedzi. Tak jak mowi Stachu musiala byc luzna bo w polowie rolki zaczelo sie obracac. Nie wiem czy to kwestia filmu czy przez to ze troche tam kombinowalem od poczatku. Teraz juz jestem spokojny
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
krzychu1979, dla pewnosci mozesz zawsze z wyczuciem podkrecic korbką. Jeśli złapiesz opór, to wszystko jest OK. Wtedy korbka też powinna się od razu zacząć kręcić.
 

krzychu1979  Dołączył: 17 Wrz 2011
Dzisiaj wystrzelalem film do konca i przy zwijaniu zwrocilem uwage jak chodzi. W trakcie zwijania z malutkim oporem, a jak juz jest zwiniety to korbka obraca sie bardzo lekko ale bez zadnych luzow. Teraz jestem na 100 procent uspokojony. Jutro zaniose te wypociny do jakiegos labu i jesli jest dobrze naswietlone to znaczy ze za marne grosze kupilem naprawde dobry aparacik :)
Jeszcze raz dzieki za zainteresowanie i odpowiedzi

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach