bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
MZ-3 a MZ-5n
Witam,
jak oceniacie oba korpusy? Który jest bardziej wypasiony? Nie miałem z nimi styczonści i polegam tylko na danych bdimitrova. Wg. niego MZ-3 ma szybszą migawkę i lepszy czas synchronizacji z lampą. Coś jeszcze je różni?

No i najważniejsze - ile dać max za mz-3 albo mz-5n żeby nie przepłacić? Mam ofertę na mz-3 + fa 28-70/4 za trochę ponad 200zł - to dobra cena?

 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
bbartlomiej napisał/a:
Mam ofertę na mz-3 + fa 28-70/4 za trochę ponad 200zł - to dobra cena?

Jesli sprzet sprawny, to cena okazyjna.

Standardowo sam korpus MZ-5n to 200-300zl, a FA 28-70/4 to ~250zl..
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
bbartlomiej, za taka cene bierz. Jesli tylko jest Ci potrzebny kolejny korpus. Na pewno bedziesz zadowolony. Obsluga prawie taka sama jak w ME Super ;-)
 

MarWoj  Dołączył: 15 Mar 2007
bbartlomiej, jeśli to nie "rąbanka",a sprzęt sprawny to się nie zastanawiaj _ bierz.Różnice miedzy tymi modelami - nie licząc szybkości migawki- są symboliczne . Np. w manualu skala czasów jest przesunieta o 1 w górę (do 1/4000 w MZ 3),zatem z kółka nastaw wypadł 1 długi - 2 s. Zatem w MZ 5n w manualu jest dłuzszy czas na pokretle czsów ( 2s),niz w MZ 3 (tylko do 1 s).
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
Czas synchro 1/125 takze jest "szybszy":-) No i kiedys byla mowa, ze ma "lepiej wyczernioną komorę lustra" i jakies tam jeszcze niuanse... Przy tej cenia masz MZ-3 za darmo jako zatyczka do szkla... :mrgreen:

Pzdr
Spinner
 

bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
Z informacji które posiadam wynika, że w pełni sprawny - namówiliście mnie :)
Wiedziałem, że można na was liczyć. Może herezję popełnię ale i mz-3 i me super pewnie nie będę trzymał :-( któryś pójdzie do ludzi po jakimś czasie. (Tu już nakręcając sobie giełdę - me super w stanie idealnym, po konserwacji i przeglądzie...).

Jeszcze raz dzięki.
 

MarWoj  Dołączył: 15 Mar 2007
bbartlomiej napisał/a:
Może herezję popełnię ale i mz-3 i me super pewnie nie będę trzymał

Heretyk ! :evilsmile: Jak mozna sprzedac taki korpus ?! Heretyk po trzykroć. ;-)

[ Dodano: 2008-10-14, 16:30 ]
A tak przy okazji ; czarny czy srebrny ? :-P
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
To ja się piszę w kolejkę do tego MZ-3 :evilsmile:

[ Dodano: 2008-10-14, 16:51 ]
bbartlomiej, ale to na pewno chodzi o MZ-3, a nie MZ-30?
 

bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
MZ-3, zdjęcia widziałem. Jeszcze dopytuje się właśnie czy na pewno o 28-70/4 chodzi, bo taki był na zdjęciach ale "słownie" nie powiedziane czy o ten chodzi. No ale z tego co mówicie nawet za sam korpus ze szkłem opłaca się te ~200zł.

Jak będę sprzedawał albo mz-3 albo me super to u nas na giełdzie, więc spoko :) jak nie zapomne to nawet Ci PW wyślę, może się bez giełdy obejdzie :]
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Cytat
może się bez giełdy obejdzie :]

Veto, veto, veto :evilsmile:
 

bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
MarWoj, nie zauważyłem Twojej edycji posta - srebrny, ale bez rysek :evilsmile:
MZ-3 oraz 28-70/4 już do mnie jadą. Cieszę się jak dziecko, bo z tego co mówicie to praktycznie albo korpus albo obiektyw mam prawie za darmo :-D
 

PiotrR  Dołączył: 03 Maj 2006
dzerry napisał/a:
Obsluga prawie taka sama jak w ME Super
No gdzie? MeSuper ma super (nomen omen) hiper nowoczesne guziczki do ręcznego ustawiania czasów migawki, a MZ-3 "oldskulowe" kółko z czasami.
 

bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
PiotrR napisał/a:
(...) a MZ-3 "oldskulowe" kółko z czasami.
Tym lepiej ;-)
 

Ekajana  Dołączył: 30 Lis 2006
Czy mz5n ma wstępne podnoszenie lustra? Czy działa na pilota?
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
Ekajana napisał/a:
Czy mz5n ma wstępne podnoszenie lustra?
Nie

Ekajana napisał/a:
Czy działa na pilota?
IR nie. Na kablu tak.
 

Ekajana  Dołączył: 30 Lis 2006
dzerry napisał/a:
Nie


Eee... to bida.

dzerry napisał/a:
IR nie.


tyż bida...
ale i tak mam ogromną słabość do tego korpusu pomimo, że mu się zębatki i lampy psują. Pomimo, że nie steruje przysłoną normalnie... I do tego plastikowy. Same wady ale go uwielbiam.
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Widział ktoś z Was MZ-5n w wersji black?
 

pawgra  Dołączył: 29 Maj 2008
jorge.martinez, ponoć jest, ale to takie trochę Yeti jak nie przymierzając Z5...

http://kmp.bdimitrov.de/b...MZ-5n_black.jpg

pzdr
pawgra
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
jorge.martinez, sentyment po latach?
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
rychu, kupiłem sobie czarnego ME Supera do pary z czarnym MX-em. Więc MZ-5n to jedyny nie czarny aparat jakiego używam :-)

[ Dodano: 2012-04-09, 21:17 ]
Oczywiście zupełnie się to nie wpisuje w program: Zero impulsywnych zakupów.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach