vomer  Dołączył: 12 Cze 2006
Rożnica między F a FA
Proszę podpowiedzcie mi czym różnią się między sobą obiektywy serii F i FA. Np taki z Allegro : SMC-F 50/1,7 http://www.allegro.pl/ite...c_f_50_1_7.html (nie wiem jak się wstawia linki :oops: ) od SMC-FA 50/1,7
 

Mertz  Dołączył: 24 Kwi 2006
vomer napisał/a:
Proszę podpowiedzcie mi czym różnią się między sobą obiektywy serii F i FA


Jedna z podstawowych różnic to chyba obecność czipa MTF w serii FA - tylko tak na serio, ile osób ma korpus korzystający z tego bajeru? Jak dla mnie podstawowa różnica (nie licząc dywagacji nt. ostrości) to kultura pracy - jak dla mnie tragiczna w serii F. Obiektywy pracując z AF'em szarpią jak diabli. FA są chyba budowane już po okresie fascynacji możliwościami układów AF, stąd odpowiednie wytłumienie i "ogumowanie" pierścienia ostrości.
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
Dobrze Mertz prawi - dodam tylko, ze sam design serii "F" nie musi sie wszystkim podobac - kolor plastiku i napisy... ;-)

Pzdr
Spinner
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
Gdy wprowadzano wersję FA to a zasadzie były to obiektywy z POWER ZOOMEM. Później gdy z tego bajeru zrezygnowano to było tak jak piszą koledzy. Pozdrawiam.
 

vomer  Dołączył: 12 Cze 2006
Dziękuję za informacje i w takim razie odpuszczę sobie F 50/1,7 i poszukam coś z serii FA.
 

Mertz  Dołączył: 24 Kwi 2006
vomer napisał/a:
Dziękuję za informacje i w takim razie odpuszczę sobie F 50/1,7 i poszukam coś z serii FA.


Vomer - pamietaj tylko o jednej rzeczy. To, co napisaliśy, nie przekreśla serii F! Np. wiele osób twierdzi, że SMC-F 50/1.7 to najostrzejsza "50" Pentax'a. A do tego ta seria ma zawsze tą zalete, że jest po prostu... tańsza! W tej seri też było kilka ciekawych i niezłych obiektywów, których już potem nie powtórzono w serii FA (np. F 70-210, 24-50, 35-135...). A stałki to wszystkie są najlepsze - jak to zawsze u Pentax'a :)
 

vomer  Dołączył: 12 Cze 2006
A powiedzcie mi co to za obiektywy sa na Allegro - TAKUMAR - F ZOOM 70 - 200mm, TAKUMAR - F ZOOM 28-80mm. Nie ma logo Asashi - tzn. ze jest to inna firma, czy szkła Pentaxa tylko jakiejś innej wersji?
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
vomer napisał/a:
A powiedzcie mi co to za obiektywy sa na Allegro - TAKUMAR - F ZOOM 70 - 200mm, TAKUMAR - F ZOOM 28-80mm. Nie ma logo Asashi - tzn. ze jest to inna firma, czy szkła Pentaxa tylko jakiejś innej wersji?


To jest Pentax, tyle, że bez powłok SMC. Generalnie wszystkie Takumary na bagnet uważane są za szkła z niższej nieco półki - tzw. budżetowe. Nie mylić z tymi na gwint.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach