piotr_luk  Dołączył: 14 Kwi 2007
Ja używałem Metz'a ale z Minoltą i spisywał się suuuuuuuper, ale z Pentaxem ponoć nigdy nie mógł się dogadać w przeszłości, jak będzie z p-ttl :?: :?: :?:
 

jakub_chojnowsk  Dołączył: 25 Mar 2007
a kiedy maja to wprowadzic?? moze to i ja bede tym kozlem ofiarnym heheh, ale po mnie duzo nie zyskacie , nie umiem jeszcze oceniac sprzetu :D:D raczej slucham ocen innych
 
pawel1967 Dołączył: 03 Maj 2006
Z Pentaxem niestety żadna lampa i żaden Europejski przedstawiciel w pełni dogadać się nie mogą.Na psa urok...
 

piotr_luk  Dołączył: 14 Kwi 2007
pawel1967 napisał/a:
Na psa urok...

tfu, tfu, tfu
 
rlechowski  Dołączył: 10 Mar 2007
Witam wszystkich. Za często się nie odzywam (chyba raz...), ale też nie mam nic aż tak ważnego na ogół. Tu mam jednak najświeższe informacje od Metza, konkretnie tym tematem zajmuje się tam pan Goeschel Lutz, z którym koresponduję gdzieś od lutego br. Otóż P-TTL i tryb bezprzewodowy będzie obsługiwany przez lampy Metz z kostką SCA3702M2, co akurat tu już wszyscy wiedzą. Ale nowa informacja jest taka, że współpracować ona będzie nie z 3-ma, ale 4-ma obecnie dostępnymi lampami:
54MZ-4 (tylko używane)
54MZ-4i
45CL-4 digital
76MZ-5 digital
Kostka będzie dostępna na rynku pod koniec czerwca lub na początku lipca. Koszt w Polsce 256 zł u dystrybutora. Niby dużo, ale lampkę można kupić już za 650 zł na allegro, więc to i tak sporo taniej, niż Pentax 540FGZ. Metz planuje także wprowadzić w pełni dedykowaną (więc już z wbudowaną kostką) lampę 58AF-1-P do Pentaxa, więc jako nowa będzie kosztować tyle, ile ten model z literkami N i C (nikon i canon), ale to dopiero pod koniec 2007 lub na początku 2008 roku. Nie wiadomo nic, czy będzie nowa wersja 44MZ, współpracująca z P-TTL, bo to byłaby świetna alternatywa dla Pentaxa 36FGZ. Mam taką lampę i ją bardzo lubię, tylko ja mam analogi i P-TTL to mnie nie podnieca na ten czas.

I jeszcze jedna sprawa - mam wrażenie, że firma Metz troszkę zaniedbuje "PR". Po angielsku chyba nie udało mi się im tego zasugerować. Jeśli ktoś zna niemiecki i ma chwilkę, to polecam kilka słów napisać do Metza:
1. Do niedawna konfigurator kostek SCA do lamp do Pentaxa polecał SCA3702M, choć zapominał uprzedzić, że nie obsługuje P-TTL (a także wireless mode), więc posiadacze cyfrówek mogli się nieźle naciąć. Teraz konfigurator proponuje SCA3702M2 (choć go jeszcze nie ma), ale znowu zapomina zareklamować, że tym razem obsługuje P-TTL (i wireless mode); niby ich sprawa, ale tracą głupio, bo jak ktoś się naciął na kostkę "M", bo nie wiedział o braku P-TTL to w życiu nie kupi "M2", jeśli nic go nie informuje, że ta już obsługuje P-TTL.
2. Informacje o dostępnych aparatach Pentax jest mocno nieaktualna - jeszcze w maju 2007 konfigurator nie znał takiego czegoś, jak K10D, a K110D nie zna do dziś. Jak mówilem, mnie nie interesują cyfrówki, ale kogoś tak, on nie wie, że nie jest skazany na lampy Pentaxa, a Metz głupio nie walczy o klienta. A kiedyś to z Metzem musieli walczyć producenci "oryginalnych" lamp, bo ten miał tak dobrą renomę;
3. Brak jest jakichkolwiek informacji o kostkach (adapterach) już wycofanych z produkcji. A to błąd - skoro konfigurator do ręcznych Pentaxów zaleca kostkę SCA372, która jest już dawno nie produkowana, to ładnie byłoby coś o niej napisać. Były już przecież modele 370, 371, 373, 374, każda z jakimś "Mxxx", więc wybór duży, a skoro wszystkie nie są już produkowane, to chciałbym wiedzieć, czym się różnią i dlaczego akurat mam szukać 372. Ja znalazłem 372 ne ebay-u w USA, kupiłem i guzik - nie mogę jej używać z moim LX-em, bo nie mam tradycyjnego celownika, tylko używam kominka. I tyle mi z tego konfiguratora Metz. Napisałem do nich, dopiero dowiedziałem sie że muszę użyć 371, 373 lub jeszcze jakiegoś tam innego z literką C???, kupiłem 371 i znów guzik - do aparatu pasuje, ale gdzie go podłączyć do lampy 44MZ-2 lub za pomocą czego, nie da się odgadnąć. No i czemu do ręcznych aparatów nie mogę użyć tej nowej SCA3702M2 (a może mogę, tylko czemu konfigurator zaleca SCA372?).

Straszna lipa, choć produkty dobre. Trudno się dziwić, że teraz rzadko widuje się flesze tej marki, które kiedyś dominowały. Przypomina Wam to historię innej firmy fotograficznej produkującej stale dobre rzeczy, a którą mało kto się interesuje?

Pozdrawiam Robert Lechowski, Chrzanów

Canon - You Can! I can't though I've tried...

 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
rlechowski, - dzieki to bardzo ciekawe informacje....
 
Alek  Dołączył: 20 Kwi 2006
espresso napisał/a:
Jak by co to leci do mnie Metz 54 pod Pentaxa. bardzo jestem ciekaw... przynajmniej w z KM D7D było super.

[ Dodano: 2007-05-21, 18:51 ]
Jak by co to przyleciała, z kostką SCA 3702 M, jak tylko spróbuję ja zaprzyjaźnic z kadyszka to dam znać. Ale prawdopodobnie bedę musiał wysłać kostke do wgrania najnowszego softu.

[ Dodano: 2007-05-22, 12:45 ]
Z inofo od metza wynika że wymagana jest kostka SCA 3702 M2, ktura juz jest dostepna w Niemczech, polski dystrybutor jeszcze jej nie ma, mozna zamówic na najblizsza dostawę.

A jaka cena tego SCA 3702 M2?
O ile wiem poki co ta lampa M 54 nie da blysku bezprzewodowego....ma wejsc jakas nowa lampa co da, niby tak akompatybilnosc a jednak roznie jest. Inna sprawa ze cena nizsza od Pentaxa znacznie...a obecne lampy pozwalaja na upgrade softem wiec fajnie.
Alek
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
No czy ta kostka juz jest w sprzedazy?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach