dopeman  Dołączył: 20 Kwi 2006
delta 100 + xtol 1:1/1:2/1:3?
Witam
Jako zaginiony w akcji wracam (pewno znów na chwilę :/) z zapytaniem. Trochę wypadłem z obiegu, ciemnie czas odkurzyć, w lodówce dwa trixy i zapas xtola. Zrobiłem ostatnio delte 100 naświetlaną na 100, będę wołał dzisiaj w xtolu i nie wiem w jakim rozcieńczeniu. Postanowiłem zrobić tak jak do tej pory, czyli 1:3, ale może ktoś ma doświadczenie z tą kliszą i poradzi co innego?

Pozdrawiam i mam nadzieję że uda mi się powrócić niebawem do bardziej czynnego udziału w forum.

dopeman

[ Dodano: 2007-07-03, 13:07 ]
może mieć to jakieś znaczenie, całość pstrykana w pochmurny dzień, ładne rozproszone światło.
 

costa  Dołączył: 11 Maj 2006
Ja wołam Delty 100 w XTOL 1+1, 9 min@20*, 2 razy bełtam (przez 10 sek, w 4 i 8 minucie).
Mi podoba się ta kombinacja.

[ Dodano: 2007-07-03, 13:17 ]
A tu parę przykładów:
Przykład 1,
Przykład 2,
Przykład 3,
Przykład 4,
Przykład 5
 

dopeman  Dołączył: 20 Kwi 2006
aż się boję tego braku ziarna :shock: bardzo ładne szarości.
moja dotychczasowa metoda to xtol 1:3 i kilkakrotne obrócanie koreksu do góry nogami przez 10 sekund każdej minuty wywoływania.

muszę się zastanowić co wybrać. jedno wiem napewno że 20.C napewno nie mam, zdecydowanie coś wyżej, a to już korekty wymaga. Muszę sobie to poprzypominać wszystko bo mi delikatnie wyparowało z mózgownicy.. :roll:
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
costa, mozesz zacząć brzydkie zdjęcia pokazywać? Powoli mi się odechciewa inne oglądać ;-)
 

dopeman  Dołączył: 20 Kwi 2006
tref napisał/a:
costa, mozesz zacząć brzydkie zdjęcia pokazywać? Powoli mi się odechciewa inne oglądać ;-)


a wracając do tematu 8-)
zrobiłem po staremu w 1:3, negatyw wygladał bardzo ładnie zobaczymy jak skany, które niestety odbiorę dopiero w piątek. postaram się wrzucić linki dla porównania jaki efekt daje "moja" metoda.
 

costa  Dołączył: 11 Maj 2006
A tu moje przykłady Delta 100, XTOL 1+3, 15:30 min@20*, bełtane co minute po 10 sek.

Przykład 1,
Przykład 2,
Przykład 3,
Przykład 4,
Przykład 5,

[ Dodano: 2007-07-04, 15:02 ]
tref napisał/a:
costa, mozesz zacząć brzydkie zdjęcia pokazywać?

:mrgreen:
 

dopeman  Dołączył: 20 Kwi 2006
oprócz pierwszego wszystkie wyglądają na bardziej kontrastowe niż ta poprzednia partia z 1:2. Daje to właśnie taki efekt, czy poprostu w ostatnich zdjęciach światło bardziej kontrastowe było?
 

costa  Dołączył: 11 Maj 2006
dopeman napisał/a:
wyglądają na bardziej kontrastowe niż ta poprzednia partia z 1:2

No właśnie nie wiem dokłądnie dlaczeg. Tłumaczę to sobie tylko częstotliwością mieszania. Przy najbliższej okazji spróbuję 1+3 i mieszanie co 4 min.
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Cytat
oprócz pierwszego wszystkie wyglądają na bardziej kontrastowe niż ta poprzednia partia z 1:2. Daje to właśnie taki efekt, czy poprostu w ostatnich zdjęciach światło bardziej kontrastowe było?

Tełoreticznie im większe rozcieńczenie, tym mniejszy kontrast, czyli dokładnie na odwrót.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
bEEf napisał/a:
Tełoreticznie im większe rozcieńczenie, tym mniejszy kontrast, czyli dokładnie na odwrót.


Tak, ale praktycznie wystarczy podniesc temp, przedluzyc czas albo bełtać po 3 kawach i teoria bierze w łeb.
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Cytat
Tak, ale praktycznie wystarczy podniesc temp, przedluzyc czas albo bełtać po 3 kawach i teoria bierze w łeb.

No tak, ale patrząc z innej strony - te wszystkie rzeczy też wchodzą w skład teorii, więc nie bierze w łeb, tylko sprawy mają się bardziej skomplikowanie :-)

Kurcze, muszę w końcu zeskanować tę swoją kliszę, bo w końcu nie wiem, co z tego wyszło, kontrastowo, czy nie i wogóle - jak wołać następną, która już czeka :-/

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach