MvA  Dołączył: 29 Kwi 2006
  fotoszop cs2
dzien zapowiadal sie cudnie. wywalilem szopa cs, zeby zainstalowac cs2... wlaczam to cudo, moje dng widzi i... tu mnie zatkalo:

sa blekitne... przynajmniej rano byly, teraz mi sie wiesza albo wylacza przy probie otwarcia dng (ale przez chwile widac ze sa czerwone albo zolte)
sprawdzam z jpg, tez lipa:

http://img254.imageshack....ytu322u1dt3.jpg

jako ze jestem niekompatybilny z komputerami, nie poradze sobie sam, ani tez nie potrafie nawet sobie wyobrazic gdzie lezy problem. a moze to ze mna jest cos nie teges?....

HELP :!:
 

cotti  Dołączyła: 20 Kwi 2006
wooooow... ale aberracja...

a to nie jest przyczyną inny Camera Raw? Pamiętam, że miałam zmiany kolorystyczne, ale nie aż takie... Pamiętam, że wariował mi, kiedy otwierałam pliki zedytowane wyższym ACR na niższy ACR... bo nie było wszystkich opcji (przynajmniej tak myślę)

[ Dodano: 2007-07-06, 12:06 ]
chwilunia. To jest jpg? a nie dng/raw ani eksport z powyższych?...
 

MvA  Dołączył: 29 Kwi 2006
ten przyklad to stary jotpeg, daawno temu zrobiony w rawshooterze. przy dng sprawa wyglada podobnie, tylko ze szop sie natychmiast wylacza:/

[ Dodano: 2007-07-06, 13:39 ]
btw.

przy wlaczaniu szopa wyskakuje komunikat o nastepujacej tresci:

"the monitor profile "adobe rgb (1998)" appears to be defective. please rerun ypur monitor calibration software"
z opcja ignore profile albo continue anyway

a potem jeszcze czasem taki:

"unable to continue because of a hardware or system error. sorry, but this error is unrecoverable"

kurde cisnienie mi skacze:(
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Zaktualizuj camera raw.
 

MvA  Dołączył: 29 Kwi 2006
alkos napisał/a:
Zaktualizuj camera raw.


ok...
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
alkos napisał/a:
Zaktualizuj camera raw.
A co ma ACR do jotpegów wyświatlanych w szopie?

MvA napisał/a:
"the monitor profile "adobe rgb (1998)" appears to be defective.
MvA, prawy klik na pulpicie, właściwości, zakładka Ustawienia (Settings), guzik Advanced. W nowym okienku będzie zakładka "Color" i tam będzie pokazane, jaki profil masz skojarzony z monitorem (z tego co szop wypisuje, to adobe rgb). Wywal go i zobacz czy pomogło, jeśli tak, to później spróbuj załadować go jeszcze raz (guzik Add).
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
wywal wszelkie profile barwne - tym bardziej ten co jest przypisany przez adobe gamma
na takim "systemie" uruchom jescze raz "adobe gamma" - (panel sterowania) i przejdz cala procedure

na 80% to jest to.....
jezeli nie - telefon do pomocy technicznej "szacownego" wimalu....
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Jarek Dabrowski napisał/a:
A co ma ACR do jotpegów wyświatlanych w szopie?


Wydawalo mi sie, ze otwieral DNG.
 

MvA  Dołączył: 29 Kwi 2006
przy dng problemy tez sa:)
ale juz jest coraz lepiej:
reinstalke szopa zrobilem, upgraduje sie camera raw.. powoli zaczyna dng chodzic. jpg zaraz sprawdze
dzieki za pomoc!

[ Dodano: 2007-07-06, 14:49 ]
Fafniak napisał/a:
wywal wszelkie profile barwne


no tak... ale skad je wywalic?:)

[ Dodano: 2007-07-06, 15:01 ]
po poczatkowych sukcesach znow mam to:

"unable to continue because of a hardware or system error. sorry, but this error is unrecoverable"

a jak nie mam to dng wyglada tak:

http://img406.imageshack.us/img406/3592/wrrnz4.jpg
zgrzyt, zgrzyt... :evil:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach