sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
K10D - nowa era???
Coraz wiecej panoszy sie plotek na temat nowego korpusu wyzszej klasy Pentaxa - pisalem juz o nowym patencie dotyczacym obnizenia poziomu szumu z sensora CCD. Znajomy z Norwegii jednak widzial juz prezentacje opatrzona czerwonym "Confidential" i nie mogl zdradzic co widzial, ale jego post wyglada tak:
"Pentax Norway showed me a slide presentation which had "CONFIDENTIAL" spelled out in red letters on all the pages, so my lips are Sealed.
Not entirely sure what you mean about the "big part", there were
several bits of info to Mount my tension.

With all the posts over the subject I really wish I could Mute some of
the Noise on the list, but the press release to be timed before
Photokina will unveil the secrets, I'm sure. "

Chyba wiec cos jednak nam przekazal i wyglada na to, ze to bedzie po kolej:
- uszczelniona konstrukcja
- nowe mocowanie obslugujace USM
- wytlumiony szum CCD

Ufff... mam nadzieje, ze wszystko to sie sprawdzi. Moze nie wierze w plotki o cenie na poziomie 899$ za kit, ale tak czy inaczej zapowiada sie nowa era w cyfrankach Pentaxa!
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
sylwiusz, ty mnie nie wk....j :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:
kiedy i za ile bedzie do kupienia........5000? 6000? niech dziala lepiej niz moj istD.... :oops:
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
No to żeś nieźle dmuchnął w tego balona. :-)
Te mount, to oprócz USM może też oznaczać pełną kompatybilność z pleśniakami.
Ciekawe na ile te szumy wypędzą...
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
Jarek Dabrowski napisał/a:
Ciekawe na ile te szumy wypędzą...
- wystarczy jak na poziom C5 przy 800 ASA (ale u pentaxa niech bedzie 1600)
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
No super, tylko...
Jak do tej pory tekst o szumach był najgłośniejszym argumentem Canona. Przeciwnicy pytali retorycznie: OKO, OKO, ale ile zdjęć robisz na ISO 1600? Dla mnie wystarczającym argumentem jest SR. Brak szumów byłby mile widziany. Ale tak na prawdę, to chyba gadget. Chyba, że patent ów prócz tego daje zwiększoną dynamikę.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
Michu, - ale czasem SR to tylko 1/3 sukcesu.....jak masz ludkow latajacych /chodzacych to jednak czas migawki(ISO) ma znaczenie
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Michu napisał/a:
No super, tylko...
Jak do tej pory tekst o szumach był najgłośniejszym argumentem Canona. Przeciwnicy pytali retorycznie: OKO, OKO, ale ile zdjęć robisz na ISO 1600? Dla mnie wystarczającym argumentem jest SR. Brak szumów byłby mile widziany. Ale tak na prawdę, to chyba gadget. Chyba, że patent ów prócz tego daje zwiększoną dynamikę.


SR to nie wszystko, tak jak Fafniak napisał. Z takim K10D idziesz wieczorem/nocą na miasto i rządzisz.

Dopóki Ci go nie ukradną....
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
Jarek Dabrowski napisał/a:
SR to nie wszystko, tak jak Fafniak napisał. Z takim K10D idziesz wieczorem/nocą na miasto i rządzisz.
-zlezy w jakiej dzielnicy.....
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
Zobaczymy - milczenie Pentaxa do ostatniej chwili oznacza, ze bedzie to cos ciekawego, co chiciliby ukryc do konca przed konkurencja - o K100D bylo wiecej wiadomo juz dosc dlugo przed premiera. Czyzby wiec szykowal sie najbardziej przelomowy korpus Pentaxa od czasu LX-a??? Trzymam kciuki za to!

[ Dodano: 2006-08-16, 21:48 ]
Jarek Dabrowski napisał/a:
Dopóki Ci go nie ukradną....

A ktory dres ukradnie Ci jakiego "Pentaxa"? :-P Pomysli, ze masz jakas chinska tandete i wsio ;-)
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
sylwiusz napisał/a:
A ktory dres ukradnie Ci jakiego "Pentaxa"? :-P Pomysli, ze masz jakas chinska tandete i wsio ;-)


Taaa...

- wiesz, Wieśka dresy wieczorem na mieście pobiły i to dwa razy!
- o, a za co?
- najpierw dostał w mordę, jak nie chciał oddać aparatu... a później karki zobaczyły, że to Pentax
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
OKO - zainteresowani poznali sekret. Teraz czas dochować tajemnicy - Sylwiusz - likwiduj tego posta :-P
No tak chłopaki. Bezszumowe ISO 3200, SR, 50/1.4. Ciekawa kombinacja. Zaczynamy konkurs na najdłuższy czas z ręki.
Doskonale Was rozumiem. Ale ile takich sytuacji mieliście w życiu? Ja ani jednej. I nie przewiduje takowych. Może się przydać. Pewnie! Ale czy to na pewno nie jest (zakładając tylko brak szumów) tylko gadget? Wicie, rozumicie - mam w DLu możliwość focenie w c-b, sepii i chyba czymś jeszcze. I co z tego?
Ale gdybania i ewentualne rozkoszne wojny słowne odłóżmy do dnia premiery. Może się okazać, że to świetna rzecz, a może też ów patent, to słowne instrukcje wydawane przez aparat w trybie Auto Pics (tego też nie ma żadna lustrzanka).
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
Michu napisał/a:
OKO - zainteresowani poznali sekret. Teraz czas dochować tajemnicy - Sylwiusz - likwiduj tego posta :-P

Hehe, poczekamy jeszcze troche ;-) A moze 21.08 dowiem sie czegos wiecej - wowczas info bedzie naprawde "confidential" :-P

Cytat
No tak chłopaki. Bezszumowe ISO 3200, SR, 50/1.4. Ciekawa kombinacja. Zaczynamy konkurs na najdłuższy czas.

Strach sie bac, nie bedzie mozna korzystajac z ciemnosci podlubac w nosie :-P

Cytat
Doskonale Was rozumiem. Ale ile takich sytuacji mieliście w życiu? Ja ani jednej. I nie przewiduje takowych. Może się przydać. Pewnie! Ale czy to na pewno nie jest (zakładając tylko brak szumów) tylko gadget? Wicie, rozumicie - mam w DLu możliwość focenie w c-b, sepii i chyba czymś jeszcze. I co z tego?

Dokladnie. Nie kazdemu to potrzebne. Mi w praktyce stykloby dobre iso800. Skoro z niezbyt maloszumnego N D70 uzywskiwalem przy iso800 b. ladne odbitki A4 z jakoscia powiedzmy jak bdb negatyw iso400, to dla mnie nie ma potrzeby lepiej. No ale sa tez ekstremisci, nazwijmy ich "szumianskimi fundamentalistami" :-P

Cytat
Ale gdybania i ewentualne rozkoszne wojny słowne odłóżmy do dnia premiery. Może się okazać, że to świetna rzecz, a może też ów patent, to słowne instrukcje wydawane przez aparat w trybie Auto Pics (tego też nie ma żadna lustrzanka).

Mysle, ze redukcja czerwonych twarzy mialaby wziecie - tego nie ma zaden aparat no i w badaniach wyszloby pozniej, ze "marka Pentax cieszyla sie najwiekszym zainteresowaniem wsrod burakow" :-P

[ Dodano: 2006-08-16, 22:05 ]
Fafniak napisał/a:
sylwiusz, ty mnie nie wk....j :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:
kiedy i za ile bedzie do kupienia........5000? 6000? niech dziala lepiej niz moj istD.... :oops:

Mysle, ze o dziwo moze to byc tanszy aparat... Ale cena to naprawde plotki i domysly, zero konkretow...
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Michu napisał/a:
a może też ów patent, to słowne instrukcje wydawane przez aparat w trybie Auto Pics (tego też nie ma żadna lustrzanka).


Tylko po jakiemu te słowne komendy ? :mrgreen:
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Michu napisał/a:
Doskonale Was rozumiem. Ale ile takich sytuacji mieliście w życiu? Ja ani jednej. I nie przewiduje takowych. Może się przydać. Pewnie! Ale czy to na pewno nie jest (zakładając tylko brak szumów) tylko gadget? Wicie, rozumicie - mam w DLu możliwość focenie w c-b, sepii i chyba czymś jeszcze. I co z tego?


Tyle razy nie chciało mi się brać statywu na nocno/wieczorne zdjęcia typu "Jarek na tle rozświetlonej ulicy". SR + czyste wysokie iso załatwi sprawę.

Michu napisał/a:
a może też ów patent, to słowne instrukcje wydawane przez aparat w trybie Auto Pics (tego też nie ma żadna lustrzanka).


Ostatnio bardzo modną komendą jest "Irasiad!" :-)
 

Mertz  Dołączył: 24 Kwi 2006
Michu napisał/a:
Doskonale Was rozumiem. Ale ile takich sytuacji mieliście w życiu?


Votum separatum - akurat mnie własnie ten bajer ucieszylby chyba najbardziej (nie licząc pełnego bagnetu). Bardziej chyba niż SR, który jakos mnie nie podnieca (choć nie mam wątpliwości co do jego użyteczności). Akurat mnie nadzwyczaj czesto zdaża się robić coś "po nocy".
Co do napedu USM - może dzieki temu 12-24 potanieje? ;)
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Mertz napisał/a:
akurat mnie własnie ten bajer ucieszylby chyba najbardziej

To jednak chyba bym wolał Shift/Tilt w korpusie ;-)
 
Alek  Dołączył: 20 Kwi 2006
Re: K10D - nowa era???
sylwiusz napisał/a:
Coraz wiecej panoszy się plotek na temat nowego korpusu wyzszej klasy Pentaxa - pisalem juz o nowym patencie dotyczacym obnizenia poziomu szumu z sensora CCD. Znajomy z Norwegii jednak widzial juz prezentacje opatrzona czerwonym "Confidential" i nie mogl zdradzic co widzial, ale jego post wyglada tak:
"Pentax Norway showed me a slide presentation which had "CONFIDENTIAL" spelled out in red letters on all the pages, so my lips are Sealed.
Not entirely sure what you mean about the "big part", there were
several bits of info to Mount my tension.

With all the posts over the subject I really wish I could Mute some of
the Noise on the list, but the press release to be timed before
Photokina will unveil the secrets, I'm sure. "

Chyba wiec cos jednak nam przekazal i wyglada na to, ze to bedzie po kolej:
- uszczelniona konstrukcja
- nowe mocowanie obslugujace USM
- wytlumiony szum CCD

Ufff... mam nadzieje, ze wszystko to się sprawdzi. Moze nie wierze w plotki o cenie na poziomie 899$ za kit, ale tak czy inaczej zapowiada się nowa era w cyfrankach Pentaxa!


Cena 999$ z kitem bedzie b dobra, trzeba wziac pod uwage ze teraz duzo elektronki moze pochodzic od Samsunga wiec ta kwestia, wieczna bolaczka Pentaxa moze byc rozwiazana, dostep do tanich czesc, rozwiazan itd. W koncu Samsung to elektroniczny gigant, dzis wiekszy od Sony. Zapowiada sie faktycznie odbice mocne P od dawnych czasow gdzie bylo w erez AF o nim dosc cicho, co wiecej K100D juz sie sprzedaje swietnie w Japoni
 

Dabrow  Dołączył: 22 Kwi 2006
Alek - ja chcę żeby k100d sprzedawało się w PL nie w Japonii - bo mnie tutejsze ceny wzruszają (-;
 
Alek  Dołączył: 20 Kwi 2006
Dabrow napisał/a:
Alek - ja chcę żeby k100d sprzedawało się w PL nie w Japonii - bo mnie tutejsze ceny wzruszają (-;

Wiem ale co zrobic, sadze ze w dobrej cenie K100D moglby byc hitem u nas
Alek
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
Dabrow napisał/a:
Alek - ja chcę żeby k100d sprzedawało się w PL nie w Japonii - bo mnie tutejsze ceny wzruszają (-;

Ale wyglada na to, ze "tutejsze" ceny sa calkiem niezle ;-)Wydaje mi sie, ze K100D ma niezla cene u nas. 2299 za korpus i 2699 za kit w nietanim Pstryku to dobra cena - taniej w UE nie kupisz :-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach