matb  Dołączył: 02 Lis 2006
  Muszla oczna do Pentaxa
Czy to prawda, że każda muszla oczna od czasów M pasuje do nowszych Pentaxów? Czy do MZ-tek będzie taka sama jak do kasetki? Czy taka http://www.rowi.pl/sklep/...ea8c62ca5ad46b6

się nada do kastówy (albo chociaż do MZtki)? Czy podana tam cena jest OK?
Ja chcę muszlę!!!
Dziś próbowałem zrobić zdjęcie w słonecznym plenerze i w ogóle ustawień w wizjerze nie widziałem :-P
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
matb, nieprawda. Ta z metalowymi sankami zaczepi o obudowę LCD i nie daje się "dopchnąć" do końca. Zdejmij te plastikowe "coś" to zobaczysz o co chodzi. Mówię o kasetce - do kadyszki pasuje (LCD tak nie wystaje). Żeby nie było - sprawdzałem własnoręcznie, a i ktoś tu jeszcze o tym pisał na forum.
Do MZ-ki sądzę będzie oki.

[ Dodano: 2007-07-08, 12:50 ]
Aha - jeszcze dla uściślenia - da się używać w kasetce - tylko będzie siedziała trochę niepewnie i trzeba mocniej gałkę oczną przycisnąć, żeby objąć całość obrazu :-) Poza tym zawsze pozostaje pilniczek i jedziemy.
 

PiotruśP  Dołączył: 09 Sty 2007
Mam muszlę od MZ-50. Do Pentaxa ME, ME Super i chyba MXa ta muszla pasuje. Natomiast do mojego Sama 1S niepasuje - mocowanie muszli w aparacie jest szersze. Kasetka ma jeszcze inaczej rozwiązane mocowanie muszelki, ale tam tez chyba nie pasuje.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach