Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
l_uka, - a jasniej mozesz? bo ja w te klocki jestem tepy jak jasna cholera.....
wydaje mi sie ze to co zacytowalem swiadczy o tym ze jezeli jest firm-firma to znaczy ze wymieniony apart = gwarancja od poczatku...
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
chodzi o to, ze firma nie ma praw konsumenta. Zakup "na firme" oznacza, ze to cos jest narzedziem pracy i nie maja zastosowania przepisy ustawy o sprzedazy konsumenckiej i Rzecznik Praw Konsumentow takimi sprawami sie nie zajmuje.

Napisz jak najszybciej odwolanie od pisma z Apollo, popros o wskazanie konkretnych paragrafow lub punktow w gwarancji, zacytuj to, co znalazles. Moze nawet idz po porade do jakiegos adwokata - to nie bedzie duzo kosztowac, a pismo na pewno nabierze wymiaru bardziej powaznego i bycmoze odpowiedz zostanie napisana przez kogos kompetentnego. Jesli nadal odmowia, to w zasadzie droga odwolan zamknieta - zostaje sad. Uzywasz tego sprzetu do pracy, wiec chyba jest sie o co bic - straty firmy itd.

Az chyba przeczytam te mini-maluska gwarancje od apollo.
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
...ale żadna gwarancja nie obejmuje strat poniesionych w działalności gospodarczej. Tu co najwyżej Marcin mógł(by) się ubezpieczyć od ryzyka wystąpinia takiego przypadku i od utraty zysków w okresie braku sprzętu (bo w naprawie). O ile wiem, to są to tzw. "ubezpieczenia na warunkach szczególnych" czyli składka kalkulowana indywidualnie, czyli niestety wysoko. Innym rozwiązaniem jest dublowanie sprzętu, wtedy jest ten drugi, jakby co... Ale jestem mundry :-/ :-( :roll: Takie rady, jak u Wujka Dobra Rada ;-) Spinner nie złość sie 8-)
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
słuchajcie czy ktos moze przejrzec moje nowe pismo do apollo? Nie chce go wstawiac na forum....wole na priv....
BLAGAM wszystkich co znaja sie na prawie.....napewno lepiej niz ja.....dajcie znac
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
byl tu chyba jakis prawnik - w watku o zakladaniu stowarzyszenia.
 
Ona Dołączył: 17 Sie 2006
Prawnikiem nie jestem, ale niestety moj aparacik po raz trzeci sie zepsul....znajomi, powiadają "po 3 naprawie moge żądać _nowego_ sprzętu, a jeśli naprawili mi sprzęt i mi odpowiada to mam prawo zażądać przedłużenia okresu gwarancji o czas pobytu w naprawie"...jak na razie to nie wiem...
W razie jak coś Ci wyniknie z tej sprawy to prosiłabym o relację ;-)
A pismo przeczytałam...
 

jerz  Dołączył: 19 Kwi 2006
Fafniak,

skoro zalezy Ci na czasie, to moze wrzuc linka do watku i krotki opis o co chodzi (i pisma od Apollo) na pl.soc.prawo? Tam sa na pewno wieksze sznase, ze szybko znajdzie sie ktos kompetentny, zeby rozwiac wszystkie watpliwosci.

Powodzenia!
J.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
jerz, - chetnie ale troche znam grupy i po doswiadczeniach z foto.cyfrowa nie chce czytac "a mogles" " a trzeba bylo" " jak mozna byc tak naiwnym itp.itd."
ale moze sie przelamie.... :oops:
 
Ona Dołączył: 17 Sie 2006
No cóż, zapewne tego typu komentarze się pojawią, ale jak nie spróbujesz to się nie dowiesz...a jednak chodzi a wielką rzecz(tak się domyślam ;-) )...to nie am czasu na zastanowienie...oczywiście relacja ma być! ;-)
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
no znalazlem...ale jak to cholerstwo sie obsluguje ?!?!?! trzeba znowy cos doinstalowac ? Czy z poziomu opery cos wlaczyc zeby tam napisac.....
Zbyt duzo naraz spraw...
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
oni tam sa przyzwyczajeni do roznych "dziwnych" dzialan, wiec moze nie bedzie tak zle ;]

[ Dodano: 2006-08-18, 12:53 ]
Fafniak napisał/a:
no znalazlem...ale jak to cholerstwo się obsluguje ?!?!?! trzeba znowy cos doinstalowac ?



czytnik newsow potrzebujesz, moze byc tfu outlook
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
z poziomu opery mam jakies inne.....
a w tym przypadku to co nalezaloby wpisac?
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
nie wiem jak to w operze dziala - jakos mnie opera nie przekonuje.
z tego co znalazlem na opera.com tak jest jakis Opera Mail. Ustaw nowe nowe konto news (NNTP), serwer np news.tpi.pl i grupa pl.soc.prawo.

ale wiesz co, mozesz tez wykorzystac google:
http://groups.google.pl/group/pl.soc.prawo?hl=pl

Po prawej na gorze masz zaloguj sie (potrzeba loginu google, mozna zalozyc na dowolny email) i bedziesz mogl pisac posty.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
l_uka, - dzieki
zobacze jak to dziala
 

jerz  Dołączył: 19 Kwi 2006
Fafniak napisał/a:
jerz, - chetnie ale troche znam grupy i po doswiadczeniach z foto.cyfrowa nie chce czytac "a mogles" " a trzeba bylo" " jak mozna byc tak naiwnym itp.itd."
ale moze się przelamie.... :oops:


Taka jest specyfika naszego usenetu :( Ale pozostaje liczyc, ze ktos rozsadnie odpowie na priva - nie wiem czmu publicznie sie wstydza ;)

Pozdrawiam!
J.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
Pismo do apollo zlozone - trudno bez porady prawnej......zobaczymy co wyjdzie.....
ale mam juz napisane pismo do pentaxa - chce wyslac do pentax europa i centrali.....
Ktos chce przeczytac podpowiedziec cos?(przetlumaczyc :evil: )
A moze ktos ma adresy dokladne do jakiego dzialu poslac?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach