domwar  Dołączył: 13 Wrz 2006
  alternatywa dla pilota do naszych Pentaxowych zabawek
Witajcie
Właśnie wynalazłem w sieci coś takiego, może komuś sie przyda: Remote Control for Pentax

Wg opisu na stronie sofcik jest freewarowy :)

Ciekawy sofcik na PPC, który potrafi zrobić z palmtopa pilota .
Działa podobno z każdym aparatem Pentax kompatybilnym z tzw. Control F właczając w to K100, K10D, K20D, K200.

Na moim Mio (WM6) zainstalował się bez problemu ale niestety nic więcej nie sprawdzę bo nie mam Irda'y :-(

Jak komuś zadziała to dajcie znać czy to coś warte.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
przydałby się taki w Javie napisany, żeby można było komórką z Irdą sterować :-)

bo mój chiński pilocik ma tylko funkcjonalność zwykłego shuttera, a ten jak widać ma niby Bulb
 

domwar  Dołączył: 13 Wrz 2006
... i jak tu sięz Tobąnie zgodzić... :-B
mam te same odczucia :)
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
hmm, może by napisać taki program, gdyby mieć źródła tego z powyższego linka, to nie powinien być problem
 
triops  Dołączył: 22 Lip 2008
Wydaje mi się, że niestety nie wszystkie modele telefonów mogą współpracować z czymś takim.
tzn nie każdy telefon może wyzwalać Irda za pomocą aplikacji java.
Kiedyś szukałem czegoś takiego w necie do obsługi Tv i tez z myslą o aparacie. I tylko wybrane modele.. Przynajmniej z Nokii..
A to by było super rozwiązanie:)
 

domwar  Dołączył: 13 Wrz 2006
opiszon
na mnie nie licz .....
chyba szybciej zacznę robić dobre zdjęcia niżnauczę sięprogramować w javie (zresztą w czymkolwiek) :-D

 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
domwar napisał/a:
na mnie nie licz .....
chyba prędzej zacznę robić dobre zdjęcia niżnauczę sięprogramować w javie (zresztą w czymkolwiek) :-D

myślę że sam bym sobie poradził, choć w JavaME nigdy nic nie pisałem, to zwykła Java to dla mnie codzienność :-|
 
siwyyy77  Dołączył: 24 Lip 2007
Na MIO 350 nie chce działać... próbowałem z wszelakimi ustawieniami portów ale nie chce banglać... irda w PPC kiedyś sprawdzałem to działała.
 

bizon78  Dołączył: 20 Lut 2008
W moich (XDA i Palm) nie chce działac.Też próbowałem innych portów ale nic z tego.Może jutro zobaczę co sięda zrobic,bo dzisiaj nie mam czasu.
 

domwar  Dołączył: 13 Wrz 2006
no to w sumie nie mam czego żałować, że w moim Mio nie ma irdy (zresztą do tej pory jej nie potrzebowałem).
Szkoda tylko, że sofcik nie bangla, mógłby sięprzynajmniej komuś innemu przydać.
A swoją drogą to chamstwo zaśmiecać sieć niedziałającym softem.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
może działa, ale na sprzęcie tego kto pisał, i tyle :-)
 
micitek  Dołączył: 10 Cze 2008
Chociaż temat istnieje już kilka dni i - przypadkowo go nie zauważyłem :lol: - to mogę jednoznacznie stwierdzić, że istnieje możliwość manipulowania portem podczerwieni telefonu komórkowego, jako np. pilotem do telewizora lub receivera. Niestety zasięg nie jest imponujący - z przeprowadzonych obserwacji wynika, że jest to 1-1,5m.

Nazwy aplikacji niestety nie pamiętam (choć nie sądzę, że była tam obsługa DSLR). Wspomniany software uruchamiałem na telefonie Nokia E50.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
micitek, nokia e50, czyli aplikacja Symbianowa, a nie Javowa niestety - a problem jest rzeczywiście z dostępem do IrDA via Java API
 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
Mi na Dellu x51 z WM2003 zainstalował się, ale nie chciał się włączyć. Niestety nie mam teraz PDA pod ręką, ale jak będę miał, to jeszcze się upewnię, czy mam NET zainstalowany, bo może brak tegoż był przyczyną niewłączania się programu (chociaż wydawało mi się, że jest .NET, skoro program się zainstalował) :-/
IRdę mam. Jak odpali, to ciekawe, na jaką odległość będzie działać.
 

Łukaszzz  Dołączył: 15 Wrz 2007
Mam na Nokii E50 najnowszą wersję Psiloc irRemote S60 v3 i bez problemu wyzwala mi migawkę w Pentaxie. Wystarczy wybrać profil pilota SONY i jazda....
Zasięg do 4 m spokojnie z zapasem.

[ Dodano: 2008-09-02, 19:23 ]
Dobra panowie, powiem tak.... K20d, K200d, K100d, K10d i inne są obsługiwane przez ten program po dodaniu magicznego skryptu ;)

Powiem więcej... działa AF.
Najpierw ostrzy i potem jak potwierdzi to wykonuje zdjęcie.

 
pancurski  Dołączył: 13 Mar 2008
A jaki to magiczny skrypt ?
 

Łukaszzz  Dołączył: 15 Wrz 2007
Skrypt sterujący sygnałem urządzenia. Dedykowany do Pentaxa...

[ Dodano: 2008-09-02, 22:26 ]
Na liczne prośby w PW wstawiam skrypcik - http://rapidshare.com/fil..._K200D_18395.ir

Wystarczy odpalić go na Symbianie i sam się zainstaluje w programie IRremote.
ENJOY 8-)

 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
domwar napisał/a:
Właśnie wynalazłem w sieci coś takiego, może komuś sie przyda: Remote Control for Pentax


No i pupcia :-(
Na WM2003 po zainstalowaniu Net Framework też nie chce odpalić. A Irdę mam :evil:
 

WuWu84  Dołączył: 25 Wrz 2007
Łukaszzz napisał/a:
Na liczne prośby w PW wstawiam skrypcik - http://rapidshare.com/fil..._K200D_18395.ir

Jak ktoś się nie chce męczyć z Rapidshare to bezpośrednio w programie kategoria Others, odświeżamy > Pentax, odświeżamy > K200, odświeżamy i wybieramy jedyny tam obecny profil.

Oddzielny pilot jednak wygodniejszy
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
Łukaszzz, jeśli mnie pamięć nie myli, to stosowanie pogrubienia jest niedozwolone. No i poza tym nie prościej wrzucić to coś na klubowego eftepa?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach