Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
MacRayers napisał/a:
Mówisz o 3 (słownie TRZECH) modelach jakie są dostępne na rynku ?
Raczej 6 (słownie SZEŚCIU) obecnie produkowanych i sprzedawanych.
Zdecydowanie dyskusja o sukienkach i krążkach była ciekawsza. ;-)
 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
TomaSzSz napisał/a:
Doradziłem mu 50d i d200.

zaraz zostaniesz zjechany, że to nie są puszki PRO bo nie są FF (czyli nie są koszerne). Do Pro zaliczamy :
EOSa 5D (Mark I, Mark II)
EOSa 1D (nie ważne że APS-H)
Nikona D700
z trudem zaliczamy SONY A900 (bo to producent telewizorów).
Reszta to nie PRO. Więc co ty poleciłeś koledze ? ;-)
;-) ;-)
 

ThomFoto  Dołączył: 07 Lis 2006
w studio często widoczne są Hassele, Mamiya. to prawda. ja niestety nie mam możliwości pracy na takim sprzecie wiec poki co musże sie zadowolić tym co mam. i w sumie dobrze bo trzeba nauczyć sie pracować na tym co sie ma a potem kombinowac co dalej.

 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
Pentagram napisał/a:
Raczej 6

o fak, zaniżyłem statystykę o 100 procent.....
 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
alkos napisał/a:
Jakby sie dalo to razem połączyć, to juz by sie dawno połączyło.


Z tego co wiem, to Olympus sobie poradził. Jeśli dobrze pamiętam, to powiększenie jest 1,15x, a punkt oczny 22mm. Tylko układ soczewek jest wtedy bardziej skomplikowany.
 

ThomFoto  Dołączył: 07 Lis 2006
ThomFoto napisał/a:
z trudem zaliczamy SONY A900 (bo to producent telewizorów).


fakt. zdadzam sie jak nigdy. choć i to a900 powoli sie przebija na rynek. Sony stać na to .
 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
ThomFoto napisał/a:
w studio często widoczne są Hassele, Mamiya. to prawda. ja niestety nie mam możliwości pracy na takim sprzecie wiec poki co musże sie zadowolić tym co mam.

A jak znakomity fotograf nie ma środków na FF to może robić APS-C bo jak napisałeś musi zadowolić się tym co ma ?
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
ThomFoto napisał/a:
konkretnie warszawskim rynku foto. prace zlecone. głównie studyjne roboty. nie przypominam sobie abym w ciagu ostanich miesiecy spotkał w studio fotografa z aparatem apsc.
Warszawa to wielki świat. U mnie na osiedlu zawodowy fotograf to zdjęcia w studio robi jakimś stareńkim kompaktem, pewnie ze 3mpix ma. Tak tłucze te fotki do legitymacji, dowodów czy paszportów i pewnie frajer nawet nie wie, że mógłby wydać kilkanaście tysięcy na ful-frama albo nawet na MFa.
 

ThomFoto  Dołączył: 07 Lis 2006
Dobry fotograf z reguły wcale takim biednym artystą nie jest. coś jak lekarze. ciągle mało zarabiają a na przyszpitalnym parkingu trudno zaparkować pomiędzy mercami i bmw
 

matth  Dołączył: 21 Kwi 2008
MacRayers, zaraz się dowiesz, że znakomity fotograf widocznie nie jest taki znakomity skoro tak słabo na zdjęciach zarabia, że nie stać go na 30k za aparat i 4 szkła ;-)
 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
ThomFoto, napiszę krótko - mierzysz wszystko własnymi odczuciami. Uważasz się za zawodowca ( i na pewno bliżej Ci niż wielu innym tu osobom a na pewno mi) i wydanie paręnaście tysięcy złotych jest do Ciebie dla przyjęcia. Za Odrą wydanie paręnaście tysięcy euro na średni format też jest dla przyjęcia. Nie mierz swoją miarą innych. Ciebie stać na FF to nie znaczy, że od tej półki zaczyna sie PRO. Tak samo jak nie zaczyna się od MF. Zaczyna się od umiejętności. Koniec i toczka. ;-)
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
ThomFoto, w realnym swiecie to znaczenie ma marka ktora kojarzy sie z profi. Wiekszosc zawodowcow ma nikony i canony - ze wzgledu na ich "reporterskie" mozliwosci i przedziwna czesto u nas mieszanine studyjnych prac i reporterskich.
Typowe studyjne prace u ludzi pracjacyhc sie fotografia produktu/mody to sredni format
Zaznaczam ze pomijam tu przypadki gdzie facet robi i reporterke i packshoty i foto "studyjne"
Generalizowanie ze APS-C to jest be do studia to bzdura - to raczej owczy ped :-P
 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
matth napisał/a:
MacRayers, zaraz się dowiesz, że znakomity fotograf widocznie nie jest taki znakomity skoro tak słabo na zdjęciach zarabia, że nie stać go na 30k za aparat i 4 szkła ;-)

Skoro jest pro to powinno go być stać na MF (Hassel, Pentax 645D etc.)

[ Dodano: 2009-03-23, 22:15 ]
ThomFoto napisał/a:
Dobry fotograf z reguły wcale takim biednym artystą nie jest. coś jak lekarze. ciągle mało zarabiają a na przyszpitalnym parkingu trudno zaparkować pomiędzy mercami i bmw

to dlaczego ten dobry fotograf warszawski nie kupi średniego formatu ? Zapytaj np. prof Dziworskiego czym fotografuje. Zdziwisz się....

 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
No cóż, przykro to mówić, ale dobry fotograf to taki, który ma dużo kasiorki na autopromocję. Ten kto nie ma kaski, jest amatorem, któremu czasem uda się zrobić fajne zdjęcie, niczym nie odbiegające od tego dobrego, poza promocją. :->
 

ThomFoto  Dołączył: 07 Lis 2006
sporo tego sprzętu jest na wyposażeniu studio które sie ew. wynajmuje wiec pewnie i taki wariant wchodzi w rachubę. ale tu szczegółów nie znam wiec sie nie wypowiadam. nie ta połka klientów i zleceń. z tą autopromocją to Pentagram masz rację. ale nic nie poradzimy. tak to jest skonstruowane i poki działa nikt tego nie zmieniać nie zamierza. dziś towar/usługę sprzedaje sie własnie umiejętną promocją. wystarczy popytać ślubniaków. im wyższa cena i odpowiednia autopromocja tym wiecej klientów

 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
Pentagram napisał/a:
No cóż, przykro to mówić, ale dobry fotograf to taki, który ma dużo kasiorki na autopromocję. Ten kto nie ma kaski, jest amatorem, któremu czasem uda się zrobić fajne zdjęcie, niczym nie odbiegające od tego dobrego, poza promocją. :->
:-B :-B :-B
Świetnie powiedziane
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
MacRayers napisał/a:
dobry fotograf warszawski nie kupi średniego formatu
bo wmawia sobie ze FF wystarczy :-P

[ Dodano: 2009-03-23, 22:19 ]
ThomFoto, - przestan....
MF to koszt 2000-2500zl za dzien zdjeciowy - kwestia tylko normalnych zlecen
 

TomaSzSz  Dołączył: 05 Lip 2007
Co do studia Popieram w Moim 17 tyś. miasteczku z czego 60% siedziw w belgi Jeden Fotograf Foci Hasselem i S5pro, Drugi ma Muzeum analogowców + średnie i cyfre a 3 to nie wiem ale ma 5d chyba lub marka 1 + analogi.
 

ThomFoto  Dołączył: 07 Lis 2006
Fafniak napisał/a:
ThomFoto, - przestan....
MF to koszt 2000-2500zl za dzien zdjeciowy - kwestia tylko normalnych zlecen


no ja wiem. dlatego pisze że poki co nie doskoczę o ile wogóle.. ale pracuje nad tym :-B . tylko tych normalnych zleceń w warunkach pl to tak niezawiele. nawet dla tych najlepszych.

Kryzys a własciwie fama o tym że jest robi swoje. Firmy tną budżety reklamowe
 

ubeuszek  Dołączył: 03 Cze 2008
Pentagram, trochę w tym racji jest, patrz temat http://pentax.org.pl/view...t=20884&start=0

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach