White  Dołączył: 31 Paź 2008
jacekh :-B :evilsmile:
 

boober  Dołączył: 28 Wrz 2009
jacekh, dokładnie, wszędzie te same dywagacje, a chodzi tylko o napisy na korpusach. Zgadzam się w 100% :-B
 

wuzet  Dołączył: 12 Sie 2009
Żaba napisał/a:
Pentax nie jest systemem dla osoby, która potrzebuje taniej 85/1.8 z drugiej ręki kropka. :evilsmile:


;-) :-B
 

Arti  Dołączył: 20 Kwi 2006
jacekh napisał/a:
A niektórzy 'zmieniacze systemow' niecale 2 lata temu pytali w watkach 'A co to glebia ostrosci? A co to bokeh?. I nagle stali sie EXPERTAMI OD SPRAW WSZELKICH FOTOGRAFICZNYCH.

Piękne... po prostu piękne i takie prawdziwie prawdziwe...
:mrgreen:
 

Samp  Dołączył: 23 Kwi 2006
Nawiązując do tego, co trafnie napisłał jacekh – jest pewien sposób na wyleczenie się z kompleksów, jakie może powodować posiadanie sprzętu z napisem Pentax. Tym sposobem są Limitedy. :lol:
Wejście w posiadanie duuużej ilości najzacniejszych Limitedów zapewni spokój ducha i odwiedzie od kombinatorskich myśli zaspokajania własnej próżności poprzez zmianę znaczka na pryzmacie.
 

Thadeus  Dołączył: 21 Mar 2008
A ja mam pytanie co z tymi co maja napisy na puszkach pozaklejane :mrgreen: :-P
 

wuzet  Dołączył: 12 Sie 2009
Dwa takie piękne , prawie idenntyczne wątki w dwuch miejscach ... szkoda ze nie mozna polączyć ;-)
 

Samp  Dołączył: 23 Kwi 2006
Thadeus, to właśnie ze wstydu i z kompleksów!
 

wuzet  Dołączył: 12 Sie 2009
Thadeus napisał/a:
A ja mam pytanie co z tymi co maja napisy na puszkach pozaklejane :mrgreen: :-P

mają dwa "n" w nazwie ... chca być "inni" a nie stać ich na zmiane systemu ... bo za drogi ;-)
 

Mariusz_CH  Dołączył: 30 Gru 2008
Co tu dużo mówić :-B jacekh,
 
dlugas1982  Dołączył: 07 Lis 2008
jacekhnie spij się od tych piw ;-)
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Ja tam nie jestem pewny czy logo jest najważniejsze.Sam ma kundla Sama i tylko 2 stare stałki Pentaxa.

Wygoda i lenistwo oraz cena to się liczy.

Ceny nowych szkieł Pentaxa z powszechnie lubianymi ogniskowymi są zbyt przesadzone.

W innych systemach jest badziewie jakościowe ale tanie i z AF.

"Ograniczający" system wpływa na większą kreatywność.

Jak puszka sama wszystko robi dobrze to masz masę mało różniących się pstryków a w Pentaxie musisz kombinować jak co ustawić i jak trafić z ostrością itp.

Z jednej strony to wada a z drugiej zmusza do ciągłej nauki i doskonalenia umiejętności.
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
Markus, ale czy nie lepiej doskonalić umiejętności artystyczne niż techniczne, szczególnie takie które pomagają walczyć z niedomagającym sprzętem?
Ja ostatnio dużo mniej piszę na forum bo nie mam za bardzo na co narzekać, martwię się za to o pentaksa bo ciągle mu kibicuję (chociaż jest coraz lepiej i myślę że będzie jeszcze lepiej, przynajmniej jeśli chodzi o puszki).
 

Arczibandit  Dołączył: 25 Maj 2007
jorge.martinez napisał/a:
U iczka trochę o tym było niedawno (bo wcześniej nie raz).


Fotografia to wyłącznie pogoń za gadżetami.
Obraz stał się wtórny, dodatek jedynie...


Ten komentarz to w moim odczuciu kwintesencja tematu...

[ Dodano: 2010-01-07, 10:07 ]
I jeszcze ten wydaje mi się wyjątkowo trafny:

(...) o sprzęcie gadać jest łatwiej, chłopacy lubią gadać o sprzęcie, o tym kto ma lepszy scyzoryk i ile koni pod maską.
 
siwyyy77  Dołączył: 24 Lip 2007
jacekh napisał/a:
ZMIENIA LOGO I MARKĘ
jacekh napisał/a:
LOGO WAS BOLI!!!
jacekh napisał/a:
LOGO was boli i tyle.
jacekh napisał/a:
LOGO WAS BOLI! LOGO!!!
jacekh napisał/a:
LOGO RZĄDZI! LOGO RADZI! LOGO NIGDY WAS NIE ZDRZADZI!!!


Odnoszę wrazenie, że to Ciebie coś uciska ;-)
Jestem amatorem i 90 procent to fotki albumowo rodzinne czy to oznacza, że system nie może mnie ograniczać... A jednak.

Dla mnie aparat, nie ważne co ma napisane na pryzmacie to jednak z wielu zabawek dorosłego człowieka... nie odpowiada mi telewizor, chce większy kupuję innej marki nie dlatego, że mnie poprzedni znaczek bolał, może zawiodłem się na sprzęcie, może konkurencja ma coświęcej do zaoferowania, podobnie z samochodami...

Tak było u mnie z aparatem, Pentax nawet dla amatora co pstryka rodzinne fotki, ne miał tego co ja chciałem, jeśli by miał to bym to kupił... więc zmieniłem to LOGO jak piszesz na firmę która mogła mi zaoferować to co potrzebowałem:)

Nie wiem dlaczego ale odnoszę wrażenie, że ludzie tu na forum i nie tylko, personalnie nie będe wymieniał, traktują dany system fotograficzny jak religie, jak wyznanie, przedmioty kultu...
A aparaty to tylko przedmioty, zmieniając je nie staję się innym człowiekiem, lepszym lub gorszym fotografem mam po prostu inne zabawki...

Piszecie o świadomych wyborach... jak wybierałem Pentaxa sądziłem ,że będzie odpowiedni po dwóch latach zmieniłem zdanie.
Ludzie wybór systemu, to nie małżeństwo... tu powinniśmy wybierać jak najbardziej świadomie to nasz partner życiowy, a aparat to kawałek materiału do którego dołączamy szkło...
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
siwyyy77, popieram w 100% :->
 
no_name  Dołączył: 01 Cze 2009
Cytat
LOGO WAS BOLI! LOGO!!!


O tak ! Boli.

Miałem kiedyś Fiata. Stanął w połowie drogi w podróży poślubnej. Zabolało. Zmieniłem na inną markę.
Kupowałem buty na targu. Wytrzymywały 3 miesiące. Bolało mój portfel. Teraz kupuje buty z markowym logiem.
Pralka padła na amen pół roku po gwarancji. Zabolało. Kupiłem inną. Z innym logiem.
Bolało że nieużywane aku same się rozładowują po 3 tygodniach. Zmieniłem na białe z logiem Sanyo.
Bolały ograniczenia w Pentaxie. Tak ! też zmieniłem logo.

Cały czas mnie coś boli. Jak coś boli to szukam czegoś lepszego. Nie dorabiam ideologi, nie męcze się, nie tłumacze sam sobie że przecież da się tak żyć pomimo że można lepiej. Nie jestem Amiszem
 
Marcinicus  Dołączył: 30 Gru 2006
no_name

Myślę chyba tak jak Ty...

:-B
 

Samp  Dołączył: 23 Kwi 2006
no_name napisał/a:
Kupowałem buty na targu. Wytrzymywały 3 miesiące. Bolało mój portfel. Teraz kupuje buty z markowym logiem.

Wytrzymują dłużej? :shock:
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Samp napisał/a:
Wytrzymują dłużej?


Markowe rzeczy się "szanuje", więc potrafią przetrwać dłużej.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach