Stawe  Dołączył: 21 Maj 2010
Nie miałem na myśli fotografii portretowej "artystycznej" tylko taką legitymacyjno- komunijną w stylu XIX wieku, czyli klient siada w wyznaczonym miejscu, itd.
Do ewentualnych zalet zasilania sieciowego dodałbym fotografię typu "życie tulipana" z programem sterującym wyzwalaniem migawki. Z góry mówię, że zdaję sobie sprawę, że mogą wyłączyć prąd, itd...
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
Stawe napisał/a:
Do ewentualnych zalet zasilania sieciowego dodałbym fotografię typu "życie tulipana" z programem sterującym wyzwalaniem migawki.
Do tego wystarczy akumulator i interwałometr.
 

pyciar  Dołączył: 29 Cze 2007
to ja spojrzę z jeszcze innej strony: fotografując "seriami" inwestuję w dodatkową ładowarkę i 2 aku. zanim ten w aparacie się rozładuje to 2 kolejne są naładowane
 

Stawe  Dołączył: 21 Maj 2010
pyciar napisał/a:
inwestuję w dodatkową ładowarkę

Znam to - do małego aparatu Benq dokupiłem dodatkowy akumulator a do Panasonica dodatkowe 2. Ich pojemność wymagała innej ładowarki niż firmowa. W efekcie do swoich 4 aparatów mam cały worek ładowarek + ładowarki do innych gadżetów. Od tego czasu jestem zwolennikiem akumulatorków AA. W przyszłości postęp techniczny zapewne umożliwi ładowanie indukcyjne czy jakieś inne szybkie a w każdym razie uniwersalne. Na razie uniwersalne są AA i AAA.
Alternatywny system zasilania w Pentaxach to bardzo dobry pomysł. Nigdy nie przepełniłem karty SD zdjęciami natomiast zasilanie kończy mi się po każdej dłuższej sesji. Oczywiście w kieszeni mam zapas.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Stawe, do Pentaxów miewałem już najtańsza możliwe akumulatorki prosto z Chin (ebay) o pojemnościach takich jak oryginał, czy też z deklarowaną ponad 2x większą pojemnością

wszystkie działały/działają jak złoto z oryginalnymi ładowarkami ;-)
 

arQ  Dołączył: 10 Mar 2011
Stawe, Unipall 2 ? :) I problem z głowy (i torby) a i AA też naładuje
 

Stawe  Dołączył: 21 Maj 2010
To miała być dyskusja o k-50 a nie o ładowarkach... kończąc przypominam, że do ładowania potrzebne jest gniazdko i parę godzin czasu. W terenie w razie czego łatwiej o kiosk z AA niż gniazdko z prądem.
Nie ma co tego tematu ciągnąć. Większość małych aparatów (kompaktów) ma dedykowane akumulatory - różniące się nawet w ramach modeli jednej firmy. Dlatego podoba mi się idea ładowania przez 2 źródła prądu do wyboru.
Nie lubię natomiast za bardzo idei kart Eye-Fi SD. Przesyłanie danych przez WiFi z sugestią wysyłania od razu na serwisy społecznościowe czy tablet lub smartfon to ten sam kierunek co filtry cyfrowe w aparacie. Moim zdaniem nie powinno się przekazywać zdjęć bez ich selekcji i korekcji na komputerze. Szybkie wysyłanie zdjęć "jak leci" ma sens w wypadku np. reporterów wojennych czy łowców skandali - ale oni chyba używają innego sprzętu...
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Stawe napisał/a:
Nie lubię natomiast za bardzo idei kart Eye-Fi SD.
nie musisz używać

ja uważam że jest to świetna opcja, szczególnie biorąc po uwagę brak oficjalnej aplikacji do Tetheringu - a tak, można mieć przynajmniej zdjęcia od razu na komputerze i podgląd na dużym monitorze
 
Wurcel  Dołączył: 07 Lis 2012
http://thenewcamera.com/p...canon-eos-700d/

[ Dodano: 2013-06-19, 13:28 ]
Rafaello napisał/a:
Wurcel napisał/a:
Pentax ładnie poszalał w ostatnim czasie K-5 II, K 50, K 500 i Q7...

Tym tekstem możesz pokonać Kabaret Moralnego Niepokoju :-)

Na amazonie dostępne już niebawem
http://www.amazon.com/gp/...s2&tag=cpc02-20 - Q7
http://www.amazon.com/gp/...s2&tag=cpc02-20 - K500
http://www.amazon.com/gp/...s2&tag=cpc02-20 - K-50
o co chodzi z tym KMN ?
 

kelus  Dołączył: 15 Lip 2012
opiszon napisał/a:
Stawe napisał/a:
Nie lubię natomiast za bardzo idei kart Eye-Fi SD.
nie musisz używać

ja uważam że jest to świetna opcja, szczególnie biorąc po uwagę brak oficjalnej aplikacji do Tetheringu - a tak, można mieć przynajmniej zdjęcia od razu na komputerze i podgląd na dużym monitorze


Da się połączyć tą kartę ad-hoc z laptopem czy trzeba mieć router wi-fi?
 

Sebastian  Dołączył: 19 Kwi 2006
kelus napisał/a:

Da się połączyć tą kartę ad-hoc z laptopem czy trzeba mieć router wi-fi?


Da się.
 

Stawe  Dołączył: 21 Maj 2010
opiszon napisał/a:
można mieć przynajmniej zdjęcia od razu na komputerze i podgląd na dużym monitorze

Gdybym miał k-50 z kartą Eye-Fi SD to oczywiście bym używał - na razie mogę do tego celu stosować kabel, wolałbym jednak posiadać wbudowany system który pozwalałby mi mieć podgląd na monitorze PRZED zrobieniem zdjęcia. Oczywiście są takie gadżety ale dość drogie i instalowane z "zewnątrz". Wiem, że to może wyglądać na marudzenie ale lubię używać aparatu do różnych celów a tu otwierało by się morze możliwości...
 

kelus  Dołączył: 15 Lip 2012
Nie wiem czy K-50 ma ale w K-5 można podłączyć monitor przez HDMI
 

x4rd  Dołączył: 07 Mar 2012
Pentax USA chwali się tymi zdjęciami, więc proszę bardzo:

http://www.imaging-resour...-k50GALLERY.HTM
 

dispar  Dołączył: 14 Kwi 2010
... a w tytule: "Panasonic K-50 Test Imaging" 8-)
 

Grzybu  Dołączył: 01 Lut 2009
A czy, orientuje się ktoś, czy k50 ( bądź k500), mają potwierdzenie ostrości dla manualnych szkieł np. M42?
 

jaro63  Dołączył: 20 Sty 2013
Grzybu napisał/a:
A czy, orientuje się ktoś, czy k50 ( bądź k500), mają potwierdzenie ostrości dla manualnych szkieł np. M42?


No właśnie nie zauważyłem "Focus Paking-u" w przypadku K 50 i K 500.
Przeoczenie czy krok w tył ? :shock:
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Chyba świadomy krok w tył.
Też jakoś tego nie zauważyłem.
Jeśli tak jest to dalej K-30 jest najlepszy z tanich Pentaxów.
K-500 nie ma podświetlenia punktu AF?
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Grzybu napisał/a:
czy k50 ( bądź k500), mają potwierdzenie ostrości dla manualnych szkieł

To ma każde cyfrowe body Pentaksa (focus peaking to nie potwierdzenie ostrości ;-) ).
 

jaro63  Dołączył: 20 Sty 2013
plwk napisał/a:
Grzybu napisał/a:
czy k50 ( bądź k500), mają potwierdzenie ostrości dla manualnych szkieł

To ma każde cyfrowe body Pentaksa (focus peaking to nie potwierdzenie ostrości ;-) ).


W przypadku szkieł M42 - potwierdzenie ostrości ?
Grzybu napisał -"A czy, orientuje się ktoś, czy k50 ( bądź k500), mają potwierdzenie ostrości dla manualnych szkieł np. M42?".

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach