Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
Kosior, też nie bardzo rozumiem Twojej uwagi. Przecież to wątek autorski, i autor wątku decyduje, jakie zdjęcia zamieszczać, a jakie nie.
 

Kosior  Dołączył: 26 Cze 2008
Cytat z wątku "Zasady wstawiania foto do oceny"

zorzyk napisał/a:
Prosimy dokonywać wstępnej selekcji fotek pokazywanych - nie jest to dział "Kupilem cyfre, sfocilem wszystko wokol, fajne? i jakie robie bledy?"
Zdjęcia mają być tymi, ktorymi naprawdę chemy sie pochwalić, spytać o opinie itp itd. /Arti


Ja naprawdę rozumiem, że ktoś może nie mieć zewnętrznej lampy, może nie umieć robić zdjęć(w tym punkcie mówię o sobie), a jednak chce coś uwiecznić. Do tego celu moim zdaniem nadaje się komórka, kompakt, czy wbudowana lampa w wymienionych. Lustrzanki i jej wbudowanej lampy też można użyć. Ale proszę, nie mów mi, że jesteś z tych zdjęć szczególnie zadowolona, że chcesz się nimi pochwalić, że po to właśnie kupiłaś lustro.
 

Łukaszzz  Dołączył: 15 Wrz 2007
Panowie dajcie na luz... ogarnijcie się, idzcie do kibla i zaciągnijcie reczny...
To wątek Młodszej i może tutaj dodawać nawet gołego Pana z winem w ręku uwiecznionego K100d z wbudowaną lampą z 20 metrów....
Zdjęcie dodała na wyraźną prośbę user'a Asterix, więc nie widzę podstawy do przypieprzania się... Trochę humorystycznie podchodźcie do życia, no a w szczególności do tych zdjęć Młodszej Goni z winobrania.

Swoją drogą wracając do poprzednich postów, wraz ze spadkiem cen Pentaxów pojawiło się więcej ich użytkowników. Niestety nie każdy bywa na forum. Ostatnio będąc na chrzcie u rodzinki zaczepił mnie po mszy ksiądz który jak się okazało ma również sprzęt tej marki.
Nad morzem gdy z moją Panią wybraliśmy się na focenie zachodu i małą sesję na plaży ludzie patrzyli na sprzęt ze zdziwieniem co to za marka....

Dużo ludzi nie zna Pentaxa, ale to się zmienia bo modele takie jak K100ds, K200d taniały...
Kiedyś w tej cenie kupiłem kompakt Canona, a teraz już można Lustrzankę z KITem. Obłęd...
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
Kosior napisał/a:
Idealne miejsce na chwalenie się fotkami wykonanymi przy użyciu wbudowanego flesha. Może jeszcze coś z komórki pokaż. Będzie naprawdę super.


Mozesz rozwinac ta gleboka mysl? Slabo mi sie jakos zrobilo ale moze zle zrozumialem... :-?

Pzdr
Spinner
 

Kosior  Dołączył: 26 Cze 2008
Spinner napisał/a:
Mozesz rozwinac ta gleboka mysl? Slabo mi sie jakos zrobilo ale moze zle zrozumialem...


Pewnie dobrze zrozumiałeś. Pisząc to, miałem na myśli kiepską jakość zdjęcia. To, że nie jest ono dobre. Wydaje mi się, że jest to zdjęcie, jakim mógłby poszycić się wakacyjny pstrykacz - osoba, która nie ma o fotografii żadnego pojęcia, a jedyne co umie, to przyciskać spust migawki, oczywiście mając ustawiony zielony tryb.

Oczywiście jest to mocno subiektywne odczucie. Widzę, że się ze mną nie zgadzacie. Być może to ja się mylę. Więcej nie będe się wypowiadał w tym wątku.
 

Młodsza Gonia  Dołączyła: 25 Sie 2008
Nie mam nic przeciwko temu zebyś wypowiadał się w moim watku na temat wstawianych przeze mnie zdjęć. Rób to jednak w sposob konstruktywny. Agresja i napastliwość nie robią na mnie wrażenia, a rzetelna ocena, nawet jeśli jest negatywna, powoduje u mnie pozytywne reakcje, bo dzięki temu wiem, co robię źle i staram sie to poprawiać. Ja się dopiero uczę fotografii, więc wybacz, że niektóre zdjęcia nie są, być może takie, jakie byś chciał oglądać, ale każdy kiedyś zaczynał. Dzięki istnieniu takich for mam możliwość uczyć się od lepszych ode mnie i osiągać coraz lepsze rezultaty. Chyba, że się mylę i to forum jest dla perfekcyjnych profesjonalistów i amatorzy nie są tu mile widziani.
Mam jednak nieodparte wrażenie, że nie o moje zdjęcia tu chodzi, a o moją osobę, ale nie bardzo rozumiem dlaczego? Bo bardziej Twoje wypowiedzi odbieram jako atak na mnie, a nie uwagi dotyczące zdjęć.
 

Kosior  Dołączył: 26 Cze 2008
Znaczy, że się uwziąłem ? Nie, myślę, że nie.

No cóż. Widzę, że zostałem odebrany w sposób inny od zamierzonego. Jeśli odebrałaś moje wypowiedzi jako atak na Twoją osobę, to przepraszam. Chodzi mi jedynie o zdjęcia.

Nie jest też tak, że postawiłem sobie za cel zjechanie Ciebie i Twoich zdjęć, których jest tu zresztą dużo. I jedyne zastrzeżenie mam do ilości tych zdjęć. A wiesz dlaczego? Bo często ilość nie idzie w parze z jakością. Mimo, że w swoim wątku zbieram mało pochlebne opinie, to myślę, że gdybym wrzucał taką ilośc zdjęć, byłoby jeszcze gorzej.

Było też kilka złośliwych komentarzy z mojej strony. Taka moja natura. Nie zwracaj na nie uwagi.

A wracając do Twoich zdjęć, to podobają mi się dwa macro z poprzedniej strony, te na górze (kwiatek i pszczoła). Generalnie macro nie lubie, ale wyjątkowo podobają mi się Twoje i podobały mi się też te Twojej mamy. Może to u was rodzinne?:D

 

Łukaszzz  Dołączył: 15 Wrz 2007
Młodsza Gonia napisał/a:
Mam jednak nieodparte wrażenie, że nie o moje zdjęcia tu chodzi, a o moją osobę, ale nie bardzo rozumiem dlaczego? Bo bardziej Twoje wypowiedzi odbieram jako atak na mnie, a nie uwagi dotyczące zdjęć.


Kolega nie zrozumiał chyba że te zdjęcia były wstawione na prośbę jednego z forumowiczów i nie załapał że nie były do oceny pomimo że widniały nad nimi cyferki i opis....

Te zdjęcia podciągnąłbym (wg. mnie) do wycinku z reportażu zrobionego przez Młodszą Gonie
Przecież w reportażu nie każde zdjęcie jest idealne.... chodzi o oddanie jakichś emocji związanych z imprezą lub zarys miejsca w którym się odbywała... a o to prosił Asterix.

Skończmy już tą dyskusję... Gonia dawaj dalej co tam masz ciekawego ;-)
 

gonia65  Dołączyła: 06 Sie 2008
Widzę, że emocje biorą górę. Dajcie spokój, przecież to tylko zdjęcia, bardziej lub mniej udane, ale tylkozdjęcia.
Wiem z doświadczenia, że z fotografią (jak z każdą dziedziną sztuki) jest tak, że jednym sie podoba, innym nie. Ważne, że wzbudza emocje.... :mrgreen: :-P I o to chyba chodzi ;-)
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
gonia65 napisał/a:
przecież to tylko zdjęcia, bardziej lub mniej udane, ale tylko zdjęcia.

No i o to przecież chodzi. Powiem więcej: wreszcie jakieś zdjęcia, a nie mydlenie nad wyższością jednego zuma nad drugą stałką, czy 35mm to strit czy już nie. Do góry głowa. To twój wątek.
 

MarWoj  Dołączył: 15 Mar 2007
Młodsza Gonia, spróbuj zachować kolejność numeracji zdjęć -łatwiej sie wypowiedzieć się o kolejnych "wrzutach" i przy okazji odnieść się do poprzednich. Ja wypowiem sie o makro : dobre ,moim zdaniem.Mnie rzadko wychodzą takie.(Kurcze,może ten raynox to tajemnica sukcesu dla mniej zaawansowanych?).
 

Łukaszzz  Dołączył: 15 Wrz 2007
MarWoj napisał/a:
łatwiej sie wypowiedzieć się

Kononowicz ?? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:



Żarcik taki... :-B :-B :-B :-B :-B 8-)

 

MarWoj  Dołączył: 15 Mar 2007
Łukaszzz napisał/a:
Kononowicz
Ech, złośliwiec. :-D :-B
 
RiddlerPL  Dołączył: 19 Sty 2008
Panowie- zerknijcie w swoje archiwa i popatrzecie jakie zdjecia robiliście kiedyś, na poczatku. Więcej wyrozumiałości. Ja jak patrzę na swoje pierwsze to się śmieję (zapewne kiedyś podobnie będe się śmiał z tego co teraz robię). Anyway młoda Gonia dopiero zaczyna - bierzcie na to poprawkę i bądźcie wyrozumiali.
 

Młodsza Gonia  Dołączyła: 25 Sie 2008
Witam po krótszej nieoecności :-)

Wybrałam się ostatnio z aparatem na otwarcie nowego centrum handlowego w Zielonej Górze. Wrzucam więc zdjęcie fontanny spod Focus Parku i sztuczne ognie:

35.


36.


37.


38.


Oczywiście proszę o krytykę ;-)

 

Kosior  Dołączył: 26 Cze 2008
Co tak właściwie przedstawia 35? To fontanna?

Na 38 ciekawy moment złapałaś. Preferowałbym jednak ciaśniejsze kadry.
 

Stachu  Dołączył: 27 Kwi 2007
Ale super fontanna! Fontanna, nie zdjęcie... sorry Gonia. Chciałbym zobaczyć ją w kolorze (pewnie jest fajnie podświetlona).
 

Młodsza Gonia  Dołączyła: 25 Sie 2008
Na życzenie fontanna w pełnej krasie ;-)

 

Stachu  Dołączył: 27 Kwi 2007
I to jeszcze taka duża :-o ! Super! Już widzę ten kwadratowy kadr i długie naświetlanie... 8-) .
Dzięki :-B (przydał by się obrazek jakiegoś kwiatka czy coś).
 

Młodsza Gonia  Dołączyła: 25 Sie 2008
Dokładnie :mrgreen: Teraz, to sobie mogę pójść ze statywem, ale wtedy (znaczy na otwarciu) nie było to możliwe... :-x

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach