gezeb  Dołączył: 26 Maj 2007
Miałem okazję podpiąć Tamrona i porównac do Samyanga, był dużo słabszy ale też dużo starszy więc wiek mógł mieć wpływ. Samyang chyba na dniach ma wypuscic 20 1.8 i jeśli urzyma jakość poprzednich szkieł to Pentax czy inni musieliby zrobic coś małego ciemniejszego żeby księgowi dostali premię:)
FraZa napisał/a:
Albo Samyanga 14/2.8 na specjalne okazje i kląć dystorsję falistą? :)

Wątpie zebyś zwrócił uwagę na dystorsje w takich zdjęciach o jakich pisałeś, no chyba że postawisz aparat na stole tak żeby kant leciał wzdłuż dolnej krawędzi zdjęcia to wtedy korekcja potrzebna, w normalnych zastosowaniach np. sala weselna czy jakis kocert nawet nie korygowany wygląda dobrze. Kilka dni temu robiłem znajomemu wnętrza sklepu/hurtowni, wąskie długie pomieszczenia z półkami i tylko jedno zdjęcie poszło z korekcją takie z 1,5 metra przed półkami bo reszta nie wyglądała bardzo dobrze bez.
wanakamura napisał/a:
. Czy ktoś miał więcej prób z astrotracerem? na GetDPI piszą o białych pixelach na długim czasie...

Robiłem kilka długich naswietlań, takich typowych 60-100 sekund i dwa ekstremalne 15 i 30 minut, białe cuś wyłazi ale po dodaniu czarnej klatki do wyleczenia.W Rawtherapee dość ładnie to poznikało ale Gimp zamiast białych zrobił czarne mniej widoczne ale jednak pozostały.
Jest w Lightroomie możliwość dodania "dark frame"? Bo chętnie zobaczyłbym jak LR to robi? Mogę wrzucić gdzieś rawy do pobrania i wypróbowania. Do czasu jak Pentax tego nie naprawi ( o ile będzie to robił) mozna się ratować programowo.
Jesień idzie zimniej się robi to może bedzie mniej łapał;)
 

FraZa  Dołączył: 25 Kwi 2006
O, taka 20tka samyanga super. Ciekawe czy od razu wypuszczą pod bagnet pentaxa?
 

gezeb  Dołączył: 26 Maj 2007
Samyang chyba wszystkie szkła wypuszczał w jednym czasie, tym bardziej teraz nie powinien odpuszczać Pentaksa:)
 

FraZa  Dołączył: 25 Kwi 2006
Dla pentaxa wypuści z af :)
Wiadomo kiedy w sprzedaży?
 

x4rd  Dołączył: 07 Mar 2012
FraZa napisał/a:
Ciekawe czy od razu wypuszczą pod bagnet pentaxa?


Tak, będzie miał bagnet K.
 

Michal Sosnicki  Dołączył: 29 Paź 2007
Wczoraj dotarła do mnie K1. Piękna jest i świetnie pracuje ale mam do Was pytanie bo nie chce współpracować z Sigmą 70-200/2.8 II :( Po podłączeniu do korpusu aparat głupieje, miga elektronika, nie da się wcisnąć spustu migawki, aparat się wiesza... Wyciągam akumulator, zakładam i to samo... Raz zadział z Sigmą ale ostrości nie łapał, wszystko migało... Z Sigmą 50-500, 18-35, 10-20, współpracuje bez problemu, tak samo z Toniką 10-20. Dodam tylko że obiektyw jest sprawny bo po podpięciu do K3, śmiga bez problemu...
 
Grzechotnik  Dołączył: 27 Paź 2008
Michał
SIGMA APO 70-200 mm f/2.8 II EX DG MACRO HSM
i kilka innych obiektywów Sigmy są na wykazie tych które rysują korpus.
Stawiam na to, że obiektyw wspiera Ci się o korpus i zrywa połączenie. Jakbyś miał jakiś konwerter lub pierścień makro ze stykami mógłbyś to szybko sprawdzić.
Albo prostym sposobem - spiłować trochę obudowę Sigmy i po problemie.
 

Michal Sosnicki  Dołączył: 29 Paź 2007
Grzechotnik napisał/a:
Michał
SIGMA APO 70-200 mm f/2.8 II EX DG MACRO HSM
i kilka innych obiektywów Sigmy są na wykazie tych które rysują korpus.
Stawiam na to, że obiektyw wspiera Ci się o korpus i zrywa połączenie. Jakbyś miał jakiś konwerter lub pierścień makro ze stykami mógłbyś to szybko sprawdzić.
Albo prostym sposobem - spiłować trochę obudowę Sigmy i po problemie.

Dzieki bardzo. Konwertera nie mam bo ani Sigma ani Pentax nie wspolpracuja z ta Sigma przez silnik HSM... a w ktorym miejscu podpilowac? Poza tym na liscie rysujacej jest tez 50-500 a on dziala bez problemu.
 

Michal Sosnicki  Dołączył: 29 Paź 2007
A skąd ściągnąć nowy firmware do Sigmy? Nie wiem jeszcze jak się spisuje pod słońce ale na f11 jest żyleta :) I żadna z Sigm które mam, nie rysuje korpusu :)
 

irek83  Dołączył: 11 Paź 2014
Michal Sosnicki, trzeba wysłać obiektyw do serwisu.
 

foto  Dołączył: 03 Maj 2013
Ma ktoś doświadczenie z FA 20-35 i FA 24-50 na K-1
 

irek83  Dołączył: 11 Paź 2014
foto, zaglądnij sobie na poniższą stronę
http://www.clubsnap.com/f...d.php?t=1607835
Jeśli chcesz coś szerokiego to samyang 14mm daje piękne obrazki
 

rey  Dołączył: 12 Paź 2009
irek83 napisał/a:
foto, zaglądnij sobie na poniższą stronę
http://www.clubsnap.com/f...d.php?t=1607835


Widzę:

Błąd: HTTP 403 Zabronione
 
Kolya90  Dołączył: 29 Sie 2015
Chyba nas tutaj w Polsce nie lubią. "403 Forbidden"
Wklej link http://www.clubsnap.com/f...d.php?t=1607835 w https://hide.me/en/proxy i kliknij visit anonymously.
/Jak są niedostępne, nie wyświetlają się tam niektóre zdjęcia z Flickr.com to trzeba otwierać je bez proxy, w nowej karcie/oknie.
 

foto  Dołączył: 03 Maj 2013
irek83 napisał/a:
foto, zaglądnij sobie na poniższą stronę
http://www.clubsnap.com/f...d.php?t=1607835
Jeśli chcesz coś szerokiego to samyang 14mm daje piękne obrazki


Irek jak dla mnie za miękkie ma boki i rogi ten samyang. Obrazek z 31 Ltd mnie rozpieścił.
Zresztą nie lubię niesystemowych szkieł, myślałem nad zakupem DFA 15-30 Pentaxa ale przyzwyczaiłem się do wielkości Limitedów a DFA 15-30 to wielki kloc i dałem na tą chwilę spój.
Myślę, że w przyszłym roku coś nowego Pentax wypuści mniejszego. Jak dla mnie taki Limited DFA 20-45 by z powodzeniem wystarczył i może mieć światło 4 bo F 2.8 w plenerze nigdy nie używam a wtedy wielkość pewnie będzie mniejsza. Na tą chwilę DA 15 Ltd. musi wystarczyć.
 

irek83  Dołączył: 11 Paź 2014
foto, szukaj FA 24 f2 bo to świetne szkło i nie takie duże, ewentualnie FA 20 f2.8 ale to szkiełko ciężko dostać.
 

foto  Dołączył: 03 Maj 2013
Irek, chyba poczekam, aż tak dużego ciśnienia nie mam. Wolałbym jednak dobry nieduży zoom. :-)
 

irek83  Dołączył: 11 Paź 2014
foto, tydzień temu za 300 funtów poszedł SMC Pentax-FA 20-35mm F4 AL w super stanie. Zastanawiałem się ale w rezultacie odpuściłem.
 

wanakamura  Dołączył: 03 Lip 2009
foto napisał/a:
Irek, chyba poczekam, aż tak dużego ciśnienia nie mam. Wolałbym jednak dobry nieduży zoom. :-)

jak nieduży to tylko Fisheye 17-28 jest wielkości FA 50 1.4 nie mam pojęcia jakim cudem :)
 

foto  Dołączył: 03 Maj 2013
wanakamura napisał/a:
foto napisał/a:
Irek, chyba poczekam, aż tak dużego ciśnienia nie mam. Wolałbym jednak dobry nieduży zoom. :-)

jak nieduży to tylko Fisheye 17-28 jest wielkości FA 50 1.4 nie mam pojęcia jakim cudem :)


Co do Fisheye to mam pytanie bo nigdy nie używałem takiego obiektywu. Czy obraz awsze jest zaokrąglony z takiego szkła czy można to ustrojstwo wyłączyć.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach