Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
To jednak nie jest to samo. Zauważ, że DA35 winietę ma różną, zależną od odległości ostrzenia. Przy w miarę normalnych (od 1,5 m wzwyż) wyraźnie widać krąg obrazowy, maleje on wraz z wysunięciem obiektywu.
 

denvi  Dołączył: 09 Lis 2008
Dada napisał/a:
DA35 winietę ma różną, zależną od odległości ostrzenia
wiem, wiem to tak pół żartem pół serio było ;-) . Jeżeli dobrze pamiętam w DA21 jest odwrotnie niż w "35", winieta rośnie wraz z wysuwaniem tubusu.
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Poza tym niestety winieta DA21 jest niesymetryczna. Jeden bok jest przykryty bardziej niż drugi.
 

dickkett  Dołączył: 18 Wrz 2006

 
alyssum.montanum  Dołączył: 26 Gru 2010
Cytat
Chodzi tutaj o radość posiadania czegoś oryginalnego, nietypowego i wykonanego z mniejszą sztampą niż przeciętny sprzęt obecny na rynku.


Apatyczni przechodzą na ciemną stronę mocy :shock:

dickkett ale tempo :-)
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
Nabrali chłopcy trochę dystansu do siebie i świata. Jak widać, wyrastają w końcu z fanbojowskiego pubertetu.
 

andrusz  Dołączył: 28 Lip 2007
No proszę, kolejny limited przetestowany u optycznych!

Takich wyników można się było spodziewać - dość średnie. Mimo tego jest to moje ulubione szkło, z powodów niezrozumiałych dla optycznych, a mianowicie ogniskową (odpowiednik 30mm na FF) i rozmiary. Idealne szkło do codziennego noszenia czy wyjścia "na miasto" i pstrykania wszystkiego (gdzie jakość w centrum kadru jest najważniejsza). Nie trzeba przy tym zabierać plecaków czy większych toreb ze sprzętem :-D
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
Cytat z dyskusji:
"A z limitedami jest jak z pokemonami. Tu również króluje hasło +Zbierz je wszystkie!+ "
:-P :mrgreen:
 

rey  Dołączył: 12 Paź 2009
Najlepsze w tym wszystkim jest ustawianie korekt AF przy zmianie każdego obiektywu :evilsmile:
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
rey napisał/a:
jest ustawianie korekt AF przy zmianie każdego obiektywu
A to niby czemu ? :shock:
 

rey  Dołączył: 12 Paź 2009
Dada napisał/a:
A to niby czemu ?

Może posiadaczy wyższych modeli Pentax oszczędził pod tym względem 8-)
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
W K200 też tego problemu nie miałem.
 

rbucz  Dołączył: 01 Gru 2006
Cytat
Chodzi tutaj o radość posiadania czegoś oryginalnego, nietypowego i wykonanego z mniejszą sztampą niż przeciętny sprzęt obecny na rynku.

Jestem normalnie wzruszony... Samo szkło mnie nie zachwyca, ale ta recenzja... mniut i orzeszki
 

rey  Dołączył: 12 Paź 2009
Dada napisał/a:
W K200 też tego problemu nie miałem.

Bo K200 to taki wyższy-niższy model :-P
Teścik DA 21/3.2 przedni, puenta jak nie z optycznych :evilsmile:

Tak na marginesie - jak wygląda w serwisie korekta AF obiektywu? 8-)

 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
Redaktor Olech chyba się zakochał czy cuś? Takich pokładów współodczuwania, empatii, tolerancji, sympatii dla pentalibów dawno nie widziałem w jego tekstach.

Chyba nigdy nie widziałem.
:mrgreen:
 

triger  Dołączył: 23 Lut 2009
Dobra, przyznać się! Który Pentalib "uciszył" pana Olecha i zastąpił jego miejsce po przeszczepieniu sobie jego twarzy? :evilsmile:
 

seawolf688  Dołączył: 27 Maj 2011
ja myślę, że bojówki pentalibów ciemną nocą przechwyciły redaktora i mu nieco pogroziły w stylu "teścik ma być cacy albo p*** po glacy" - wiadomo, że nasi bojówkarze są najgroźniejsi więc i takie wnioski pan redaktor musiał napisać... :evilsmile:
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
Sądząc po zdjątkach-avatarach, hersztem naszej bojówki musi być triger...
 
AChmiel  Dołączył: 14 Lis 2009
Nie podniecajcie się jednym czy dwoma tekstami. Charakteru się nie zmienia.
 

WuWu84  Dołączył: 25 Wrz 2007
rbucz napisał/a:
Jestem normalnie wzruszony... Samo szkło mnie nie zachwyca, ale ta recenzja... mniut i orzeszki

Chyba po raz pierwszy czytając ich test odniosłem wrażenie, że można czasem zdjąć aparat ze statywu i zamiast liczenia linii, pójść porobić zdjęcia i w dodatku mieć z tego frajdę.

Test jak zwykle nie wnosi dla mnie nic czego by na samplach nie było widać. No może te zachowanie pod światło (wiadomo takimi samplami się nie nikt nie chwali), ale to już kolega na forum mnie uświadomił.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach