maser  Dołączył: 15 Lut 2009
A ja pamiętam taki jeden wątek z CF gdzie jeden z kolegów walął fotę (bardzo dobrą zresztą) wyśmiewanym Pentagramem 484 a potem eksperci (wtajemniczeni czym to było zrobione) podali że to jakiś najnowszy obiektyw za 5K PLN-ów. Onanizm kwitł przez kilka ston aż do momentu gdy mystifikacja na jaw wyszła. Wtedy niektórym było mało do śmiechu.
Takoż ja sam mam na swoim koncie fotę miesiąca w ŚP Foto-Video (CHIP) za którą dostała mi się torba reporterska (ten numer w którym jest opis lub premiera K10 bodajże) a też zmajstrowana za pomocą nieszczęsnego Pentagrama.
:evilsmile:
Lubię i podobno potrafię zrobić zdjecia, a czy sprzęt ma GPS czy go nie ma jest mi obojętnym. Grunt by udawało mi sie osiągnać to co chcę bazując na umiejętnosciach z czasu gdy tego jeszcze nie było (pułapki ostrości, przysłona mająca wpływ na GO etc.)
Pozdrawiam.
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
maser napisał/a:
Lubię i podobno potrafię zrobić zdjecia
No to kurde fajnie masz...
 
maser  Dołączył: 15 Lut 2009
Nooo, ot taka skromność ;-)
No co ja na to mam poradzić (Uwaga OT-uję!)
Z tym że umiem to opinia moich znajomych - fajnie mam no nie? :mrgreen:
 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
matb napisał/a:
No to kurde fajnie masz...
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Nam zostaje pisanie na forum ;-)

[ Dodano: 2009-03-24, 23:50 ]
maser, wrzuć fotki - nie pisze złośliwie, tylko z przyjemnością bym popatrzył.
 
maser  Dołączył: 15 Lut 2009
Wrzucę jak już bedzie ta nowa maszyna na pokładzie :-) Stara totalnie się sypie. Same awarie - coś odpadnie, coś przestaje działać jak powinno, aku niemal nie żyją.
Powymieszam trochę starych z nowymi i będe porównania robił :-)
Co z czego :-)
 
ms  Dołączył: 03 Kwi 2007
kondrath napisał/a:
I za to kocham Pentaxa...ważna jest jakość a nie ciągła gonitwa za megapikselami, żeby dać masom jeszcze więcej MP, najlepiej co miesiąc coś nowego z większą liczbą MP


Każdy z nas może poprawić zerowym kosztem to co już ma odejmując dark od każdego zdjęcia i dzieląc zdjęcia przez flatfield. Po takiej operacji (tak szacuję na +/-) zdjęcie z 800 a nawet 1600 ISO powinno być tak samo gładkie jak nie poddane tej operacji zdjęcie z 200 ISO.
Kiedyś beef zapalił się do tych eksperymentów, ale nie wiem czy mu zapał nie zgasł po drodze :-B
Ja wiem jak to zrobić, ale nie mam czasu :-/
 

mcgyver  Dołączył: 08 Lis 2006
maser napisał/a:
za pomocą nieszczęsnego Pentagrama
niech no tylko jeden taki z Łodzi to przeczyta :evilsmile:
:mrgreen:
 
rozio  Dołączyła: 28 Lip 2006
ms napisał/a:
Ja wiem jak to zrobić


ms mógłbyś gdzieś opisać jak to się robi, albo wrzucić linka do jakiegoś "tutka" - chętnie spróbuję ;-)
 
amas  Dołączył: 22 Wrz 2006
ms napisał/a:
Każdy z nas może poprawić zerowym kosztem to co już ma odejmując dark od każdego zdjęcia i dzieląc zdjęcia przez flatfield. Po takiej operacji (tak szacuję na +/-) zdjęcie z 800 a nawet 1600 ISO powinno być tak samo gładkie jak nie poddane tej operacji zdjęcie z 200 ISO.
Kiedyś beef zapalił się do tych eksperymentów, ale nie wiem czy mu zapał nie zgasł po drodze :-B
Ja wiem jak to zrobić, ale nie mam czasu :-/


Nie uważasz, że ma to trochę ograniczone zastosowanie? O ile darka można zrobić i odjąć łatwo, to z flatem jest nieco gorzej. Poza tym flat (jeśli posługujemy się tą samą terminologią) nie służy do redukcji szumu...
 
maser  Dołączył: 15 Lut 2009
"nieszczęsnego" - tak lepiej?
Poza tym aparat jak się go poznało całkiem foty robił.
 
ms  Dołączył: 03 Kwi 2007
amas napisał/a:
Nie uważasz, że ma to trochę ograniczone zastosowanie? O ile darka można zrobić i odjąć łatwo, to z flatem jest nieco gorzej. Poza tym flat (jeśli posługujemy się tą samą terminologią) nie służy do redukcji szumu...


Owszem, szczególnie przy zmiennoogniskowych obiektywach jest ograniczenie i ogromna "upierdliwość". Ale jak ktoś ma stałkę i używa większość czasu jednej przesłony robi kilka flatów, uśrednia, normalizuje i po sprawie.

Flat nie służy do redukcji szumu :?: Służy, służy :!: Usuwa różnicę w czułości poszczególnych pikseli (to też podpada pod kategorię szumu w danych) no i oczywiście służy też do redukcji winietowania.

rozio napisał/a:
ms mógłbyś gdzieś opisać jak to się robi, albo wrzucić linka do jakiegoś "tutka" - chętnie spróbuję.


Poczytaj w internecie nt. redukcji danych astronomicznych z kamer CCD, np. u moich kolegów :mrgreen: :
http://www.as.up.krakow.pl/rzeczy/software.html

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach