armar  Dołączył: 12 Maj 2007
nightartist napisał/a:
w szoku jestem ze pentax tak.. bieduje.. czuje sie rozczarowany..


Cóż - każdy kiedyś kupił swój pierwszy aparat, ale mam jakieś dziwne wrażenie, że zapisałeś się na to forum nie dlatego, by pytać jak się coś robi, lecz po to by biadolić na sprzęt, że nie robi tego, o czym nie masz pojęcia...
Żeby nie być gołosłownym przytoczę inny wątek w którym również wydawało Ci się, że Nikon może coś lepiej niż Pentax:
http://manufactura.home.p...pic.php?t=10244

W tym wątku zaczynasz biadolić, że lampa nie działa w trybie zdjęć seryjnych.
Działa, tylko musisz w końcu przeczytać instrukcję (i ustawić lampę w tryb błysku manualnego z mocą 1/64 błysku)

Gwiazdor coś źle zrozumiał o błysku stroboskopowym, a Ty wówczas zacząłeś biadolić o braku kontroli częstotliwości stroboskopu.
Mam takie proste pytanko: do czego chcesz użyć stroboskopu?
Stroboskopu nie ma również lampa 540 FGZ, więc może lepiej zmień system, skoro Nikon taki dobry?

W sprawie instrukcji po angielsku: http://armar.net.autocom....F-360FGZ_PL.pdf

 
nightartist  Dołączył: 28 Paź 2007
armar = wez mnie nie pouczaj, bede chcial zmienic, to zmienie
nie czuje potrzeby wymiany systemu
nie pasuje ci sposob w jaki sie wypowiadam - nie czytaj, nie komentuj-IGNORUJ
instrukcja jest po angielsku - wiec nie wszystko moge zrozumiec

[ Dodano: 2008-03-06, 23:13 ]
poza tym niedoinformowany jestes - 360 ma tylko 1/32 !!!

[ Dodano: 2008-03-06, 23:15 ]
to co napisales daje - 1 blysk o sile 1/32 mocy
a ja oczekiwalem 10 blyskow (obojetnie o jakiej sile) ale zeby ich kilka bylo, a nie jeden ;/
 

armar  Dołączył: 12 Maj 2007
nightartist napisał/a:
armar = wez mnie nie pouczaj, bede chcial zmienic, to zmienie
nie czuje potrzeby wymiany systemu
nie pasuje ci sposob w jaki sie wypowiadam - nie czytaj, nie komentuj-IGNORUJ

Pouczam Cię tylko, że jeśli zmieniłbyś aparat na Nikona i poszedł na forum Nikona narzekać, że w Pentax'ie była stabilizacja i fajniej się pracowało, to Ci mogą zrobić krzywdę...
To, że na tym forum jest luzik, to nie oznacza, że takie wątki utrzymane w trybie biadolenia nie są lekko wkurzające.
Nie widzę powodów, by narzekać "na dzień dobry" tylko dlatego, że się czegoś nie doczytało.
Tyle w kwestii wyjaśnienia :)

nightartist napisał/a:
[ Dodano: 2008-03-06, 23:13 ]
poza tym niedoinformowany jestes - 360 ma tylko 1/32 !!!

Przepraszam - być może faktycznie tak jest. Mam FGZ540 i tam jest 1/64 mocy - prawdopodobnie jest to ta sama ilość światła co przy 1/32 w 360

nightartist napisał/a:
[ Dodano: 2008-03-06, 23:15 ]
to co napisales daje - 1 blysk o sile 1/32 mocy
a ja oczekiwalem 10 blyskow (obojetnie o jakiej sile) ale zeby ich kilka bylo, a nie jeden ;/

W takim razie nie wiem jak czytać Twoje wypowiedzi, gdyż jasno napisałeś, że chcesz seryjne z błyskiem:

nightartist napisał/a:
czy da sie tez zrobic np 3 zdjecia w serii, i kazde z nich z blyskiem (bez odstepow, tzn oczekiwania na gotowosc lampy

Tak się da.
 
nightartist  Dołączył: 28 Paź 2007
seryjne z blyskiem i seryjne z seria blyskow.
poza tym nie biadole tylko stwierdzam fakt, dlaczego placac tyle samo, mam dostac mniej niz uzytkownik nikona?
 

JackDeJack  Dołączył: 21 Gru 2007
Tak z ciekawości - do czego ci ten stroboskop ? Jeśli to nie tajemnica.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
nightartist napisał/a:
poza tym nie biadole tylko stwierdzam fakt, dlaczego placac tyle samo, mam dostac mniej niz uzytkownik nikona?
- no kurde..... :evil: to moze zacznij tez pytac dlaczego placac tyle samo uzytkownik seata dostaje plastikowe wnetrze a uzytkownik citroena miekkie i wygodne ?
 

armar  Dołączył: 12 Maj 2007
nightartist napisał/a:
seryjne z blyskiem i seryjne z seria blyskow.
poza tym nie biadole tylko stwierdzam fakt, dlaczego placac tyle samo, mam dostac mniej niz uzytkownik nikona?

Co prawda nie mam lampy SB-600, czy SB-800, ale mam wrażenie, że próbujesz tu wciskać kity! :evil:
Moja SB-26 nie robi zdjęć seryjnych z serią błysków.
 
nightartist  Dołączył: 28 Paź 2007
czepiacie sie.

nie wciskam kitow - mam kumpla nikoniaza i widzialem na wlasne oczy.
nie rozumiem po co sie wypowiadaja ci co nic nie wiedza? i wprowadzaja innych w blad
 

Arti  Dołączył: 20 Kwi 2006
nightartist, miej litość...
Jeszcze dziś o 19:26 nie wiedziałeś nawet jak się ten bajer nazywa nie mówiąc o tym jak działa.. A teraz już jest Ci on absolutnie niezbędny i cały system Pentaksa do dupy jest bo nie ma stroboskopu w lampie... Zresztą podejrzewam, że Ty nadal nie do końca wiesz o czym mówisz. Ale to Ci w niczym nie przeszkadza. Poza tym ja nadal zgaduję, o co Ci chodzi bo jakoś nie mogę zrozumieć o czym piszesz. Może spojnie i powoli jeszcze raz?

Raz lampa ma świecić ciągle przez sekundę, potem błyskać serią, a za chwilę stroboskop..

[ Dodano: 2008-03-06, 23:39 ]
JackDeJack napisał/a:
Tak z ciekawości - do czego ci ten stroboskop ? Jeśli to nie tajemnica.

Kumpel ma... to co on gorszy? :evilsmile: ;-)
 
nightartist  Dołączył: 28 Paź 2007
streszczenie:
chcem wykonac wielokrotna ekspozycje (naswietlanie) chcem pokazac ruch (kilka ruchow polaczonych w calosc) cos jak klatki z filmu nalorozne na siebie - bieg - kumacie?
do tego potrzebuje serii blyskow ! dla 1 klatki, i blyskow co klatke - chcem zobaczyc ktora technika lepsza!
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
nightartist, - nie wiem po co drazyc temat - stroba nie ma w lampach pentaxa i juz (pisze na podstawie tego co koledzy napisali - bo sam takowej nie posiadam) lampy metza zwykle taka funkcje maja...kwestia wyboru
 

JackDeJack  Dołączył: 21 Gru 2007
To nie taniej do takich eksperymentów zakupić jakiś mini-stroboskop ?
Jednym ujęciem nie ustawiałbym sobie systemu i sprzętu.
 
nightartist  Dołączył: 28 Paź 2007
dlatego nie planuje zmiany systemu!
 

JackDeJack  Dołączył: 21 Gru 2007
Na aledrogo za 22,90 PLN masz strobo 10błysków/s.

DODANO:
10 błysków/s przez nawet 24h :mrgreen:

 
nightartist  Dołączył: 28 Paź 2007
tylko jak mam to zasilac w terenie??!
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
JackDeJack napisał/a:
Na aledrogo za 22,90 PLN masz srobo 10błysków/s.
- pytanie jaka ekspozycje daje pojedynczy blysk....
nightartist, -= bawilem sie ta funkcja i powiem ci ze BEZ regulacji czestotliwosci i ilosci blyskow to sobie nie poradzisz. Zaleznosc dynamiki ruchu predkosci przemieszcanai sie i czestotliwosci lub tez ilosci blyskow jest zbyt skomplikowana zeby udalo sie na prostym duperelku popracowac....
 

armar  Dołączył: 12 Maj 2007
Fafniak napisał/a:
nightartist, - nie wiem po co drazyc temat - stroba nie ma w lampach pentaxa i juz (pisze na podstawie tego co koledzy napisali - bo sam takowej nie posiadam)

Co prawda stroboskopu jako takiego nie ma, ale jest błysk modelujący, który można włączyć w czasie robienia zdjęcia i byłoby po sprawie...

Byłoby, gdyż jeśli nasz kolega chce zatrzymać ruch (prawdę mówiąc nie wiem, co tak naprawdę chce, tylko się domyślam), to lepiej jest wykonać kilka następujących po sobie ujęć i połączyć je w programie graficznym.
Jeśli zrobi jedno zdjęcie na długim czasie, to między ostrymi miejscami zatrzymania ruchu będzie miał mazy o jasności proporcjonalnej do różnicy mocy światła błyskowego i zastanego.
Jeszcze jest jedna sprawa - jeśli to mają być zdjęcia chomika z bliska, to taki stroboskop jest ok, natomiast jeśli to mają być zdjęcia tańczącej pary, to energia błysku stroboskopu jest wielokrotnie za mała, by oświetlić kadr (bez względu na to, czy to lampa Nikona, czy Pentax'a).
 

JackDeJack  Dołączył: 21 Gru 2007
Fafniak napisał/a:
- pytanie jaka ekspozycje daje pojedynczy blysk....


Nie mam bladego pojęcia - na PTTL bym nie liczył ;-) . Ale pewnie doświadczalnie dałoby się ustawić jakieś zadowalające parametry.

Nightartist
Takie na 12V też są, na jakimś mocniejszym zestawie baterii/aku chwilkę powinno pociągnąć.

Tylko ciągle mamy 2 wersje tego co chcesz zrobić. :-(
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
armar napisał/a:
Co prawda stroboskopu jako takiego nie ma, ale jest błysk modelujący, który można włączyć w czasie robienia zdjęcia i byłoby po sprawie...
- smiem watpic :-P
 

armar  Dołączył: 12 Maj 2007
JackDeJack napisał/a:
Tylko ciągle mamy 2 wersje tego co chcesz zrobić. :-(

Jednak mniej więcej wiemy już co chciałby zrobić.
Wiemy też, że koledze z Nikonem się nie udało porównać efektów i dobrać odpowiedniejszy. :mrgreen:


Fafniak napisał/a:
armar napisał/a:
Co prawda stroboskopu jako takiego nie ma, ale jest błysk modelujący, który można włączyć w czasie robienia zdjęcia i byłoby po sprawie...
- smiem watpic :-P

Śmiej wątpić - przed chwilką sobie takie zdjęcia robiłem :mrgreen:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach