argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
matb, coś ty taki nerwowy ? :shock:
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
wilczek napisał/a:
Na moje to do 100k Pentax zapewnia, że migawka będzie trzymała czasy...
No właśnie gdzie zapewnia? I jak? Zapewnia to, co obejmuje gwarancja. I tyle. A tam słowa o 100.000 otwarć migawki nie ma.
argawen, tam zaraz nerwowy ;-) Pełny luz, pełny spokój. No tylko irytujące jest, jak się bezmyślnie powtarza jakieś półprawdy i głupoty. A potem ludzie w to wierzą, powtarzają dalej, się nakręcają, tworzą mity. Zaś rozsądek chowają do kieszeni na inne okazje. A często i na zawsze :-/
 

weiss77  Dołączył: 18 Paź 2008
Re: K-200 Kilka pytań
Robertoo napisał/a:

3. Czy to normalne ze dzwiek migawki jest taki dosyc głosny, w porównaniu np. z Canonem 400D, przypomina troche cos jak gdyby klapniecie i przesuwanie kliszy ale przecież kliszy tam nie ma kliszy:)


To nie klisza, tylko popychacz przesłony. Ten dźwięk słychać także, kiedy uruchamia się podgląd głębi ostrości lub wciska zielony guzik w trybie "M".
Co do głośności zestawu lustro, migawka, przesłona- zawsze nam się będzie wydawało, ze koleś z aparatem stojący obok robi zdjęcia ciszej, bo jego aparat jest dalej od naszego ucha, niż nasz aparat. Nie zauważyłem, żeby Pentax płoszył ptaki, kiedy robi im się zdjęcie. Nie jest głośniej, niż w N lub C, jest po prostu inaczej.
 

TomaSzSz  Dołączył: 05 Lip 2007
To i Ja jako nowy posiadacz k200d i były użytkownik 100d. K200d głośne ? w porównaniu do k100d to szelest... :evilsmile: Gdy robiłem serie k100d to jak bm z karabinu walił :mrgreen: .
 

White  Dołączył: 31 Paź 2008
Dokładnie K100DS jest strasznie głośny w porównaniu do K20D i do *ist DL 2. W dodatku jeszcze mam wrażenie, że w DL-u AF jest cichutki.
 

void  Dołączył: 02 Mar 2009
W dl-u af jest cichy bo jest dużo wolniejszy. Mam k10 i Dl'a
 

White  Dołączył: 31 Paź 2008
Też mam takie wrażenie jakby Dl miał mniejszą moc silnika.
 

Pinus_  Dołączył: 08 Lut 2009
Robertoo, W moim k200d wystepuje taki leciutki poglos, cos jak przesuwanie kliszy kiedy wlaczony jest tryb zdjec seryjnych. Po zrobieniu tylko jednej fotki i zdjeciu palca z wyzwalacza aparat jakby czeka jeszcze pol sekundy i cos sobie tam delikatnie szurnie na koniec. Zadnych dodatkowych dzwiekow nie ma jak jest ustawiony tryb pojedynczych zdjec.
 

Alyjen  Dołączył: 31 Sie 2008
mh_misiek
Uroczystości kościelne mają to do siebie, że są trochę mniej dynamiczne od opisywanych tu w innym wątku tańców ;)
Do czego pije, otóż przy takiej specyfice pracy i biorąc pod uwagę, że raczej blisko nie będziesz mógł podchodzić to jakaś manualna i jasna 50tka za niewielkie pieniądze da rewelacyjnie radę, i może nawet przed użyciem flasha Cię uratować.
Stabilizacja + światło + spokój na "scenie" i powinno być dobrze

a to jest argument za Pentaxem bo prawdą najprawdziwszą jest, że Pentaxy dobrze współpracują z manualnymi obiektywami, jak i starszymi obiektywami.

A jak chcesz Nikona, to kup D40 z kitem i porządną lampę, może nawet na SB-800 wystarczy i też będziesz zadowolony
 

komtur  Dołączył: 04 Cze 2008
Z tym mitycznym (?) limitem 100 tysięcy pstryków (o ile w ogóle to dotyczy K200D), to najlepiej wyjaśnione jest tutaj ;-) Całkiem niedawno o tym było...
 
Didimos  Dołączył: 04 Sty 2007
Witam, też mam od niedawna K200 i mam kilka zagadek:
1. Primo po pierwsze: jak to jest z pomiarami wszelakimi w połączeniu z obiektywami na m42?
kupiłem przejścówkę, popiąłem 50 1,8 i okazuje się, że nie działa ani pomiar światła, ani potweirdzenie ostrości, ani Shake reduction.
2. drugie pytanie miało dotyczyć metody pomiaru w trybie M (nie ma drabinki) a trzecie jak się włącza podgląd ostrości, ale to pewnie znajdę w instrukcji (jeśli inne metody zawiodą)...

Pozdrawiam przedświątecznie
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Didimos, wszystkie odpowiedzi powinieneś znaleźć w tym wątku http://pentax.org.pl/viewtopic.php?t=1299
 
Didimos  Dołączył: 04 Sty 2007
Wow, takiej szybkiej odpowiedzi sie nie spodziewałem... No i nagle (prawie) wszystko stało się jasne i zaczęło działać... Znaczy się SR i potwierdzanie ostrości działa, światło trzeba skorygować o 2EV...

Wielkie dzięki. Ale fajny ten aparat... ;-)
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Didimos napisał/a:
światło trzeba skorygować o 2EV...

Jednak nie wszystko doczytałeś ;-)
 
Didimos  Dołączył: 04 Sty 2007
Bardzo możliwe że nie wszystko doczytałem... Wątek jest długi, bardzo okołotematowy, a ja już wychodziłem do domu... Doczytam wieczorem.
 
crash85  Dołączył: 06 Gru 2008
Witam, mam pytanie.

Wczoraj chciałem porobić zdjęcia błyskawic podczas burzy, ustawiłem długi czas ok 20 s, k200d na statyw, wyzwolilem spust i zdjecie sie zrobilo... tylko ze po zrobieniu zdjecia aparat chyba zapisuje to zdjecie kolejne 20s .... jakas tragedia... karta to sandisk ultra II, na gornym wyswietlaczu miga liczba zdjec ktore jeszcze moge zapisac na karcie, a aparat stoi przez 20 s i nie wiadomo co robi... w kompakcie tego nie bylo.... czyzby procesor byl tak wolny w tym body ?
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
crash85, wyłącz odszumianie - aparat robi drugą klatkę o takich samych ustawieniach (20sekund) żeby odszumić ci fotę

powinno być potem zdecydowanie szybciej
 
crash85  Dołączył: 06 Gru 2008
opiszon znowu strzal w dziesiatke :) dzieki bardzo :) teraz od razu jest fotka ... pieknie
 
amsterdamc  Dołączył: 02 Sie 2009
Znacie jakieś sprawdzone osłony na wyświetlacz, jeden szklany(niby hartowany) juz pęknołem:(
 
Pawelzqx  Dołączył: 22 Mar 2009
amsterdamc, kup folię - nie pęknie :evilsmile: Taka jest polecana: http://allegro.pl/item699..._hartowane.html

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach