cerfes  Dołączył: 03 Kwi 2008
jaad75 napisał/a:
Mam wszystkie monitory pokalibrowane sprzętowo, więc od dość dawna ten problem mnie nie dotyczy


tzn. jak kalibrowane?
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
cerfes napisał/a:
tzn. jak kalibrowane?

No zwyczajnie - kalibratorem...
 
cerfes  Dołączył: 03 Kwi 2008
ok, ale chodziło mi o to jakim
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
Spyder 3
 
cerfes  Dołączył: 03 Kwi 2008
nie wiem ile za to dałeś, ale za tyle co w sklepach chcą, to wolałbym obiektyw. porównywałem dzisiaj odbitki z innego labu z tym co widać na monitorze i faktycznie, minimalnie miałem za ciemno, teraz widzę trochę to o czym piszesz, na moje oko to kompresja, niższa jakość = mniej pamięci na zapisany plik. może w opcjach da się ustawić jakość podglądu
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
cerfes napisał/a:
nie wiem ile za to dałeś, ale za tyle co w sklepach chcą, to wolałbym obiektyw.

Sorry, ale skalibrowany monitor, to dla mnie podstawa - zarówno w domu, jak i w pracy... Nie wyobrażam sobie obróbki na ślepo...
Obiektywów i tak mam więcej, niż używam... :-)
 

mateo_m  Dołączył: 17 Maj 2007
jaad75 napisał/a:
Sorry, ale skalibrowany monitor, to dla mnie podstawa


Zgadzam sie w 100%. Sam uzywam Spydera 3 i nie zaluje wydanych na niego pieniedzy.

[ Dodano: 2008-12-24, 08:20 ]
Wczesniej nieraz walczylem z tym calym reczym ustawianim jasnosci i kontrastu wg roznych skazowek i pomocy, jednak bardziej to irytowalo niz przynosilo wymierne rezultaty. A tutaj... w 5 -10 min skalibrowany monitor i wio.
 
cerfes  Dołączył: 03 Kwi 2008
mateo_m napisał/a:
A tutaj... w 5 -10 min skalibrowany monitor i wio.

A to jak działa? Program sam wprowadza poprawki do wyświetlanego obrazu, czy mówi jak w menu monitora skalibrować?

Fajnie, ale jak w labie mają nieskalibrowaną maszynę, to i tak odbitki skopią. ja ustawiam monitor pod testową odbitkę i jest ok, naprawdę zdjęcia wyglądają prawie tak samo na monitorze jak na wydruku. ale to tylko CRT, LCD świeci się inaczej z każdej strony, a ja się wiercę przy biurku i co chwilę siedzę inaczej.

Partyzancko, ale działa znośnie. I jak z tym Adobe BRidge, udało Ci się coś zdziałać?
 

mateo_m  Dołączył: 17 Maj 2007
Ogolnie to odpalasz program, podlaczasz spydera pod usb, wieszasz na monitorze.
Wybierasz w programie wartosci docelowe gammy i temp barw.
Pozniej sa dwie drogi:

1. Jesli twoj monitor nie ma regulacji barw RGB, to po prostu uruchamiasz program, on wyswietla na monitorze kolejne odcienie z barw RGB, bieli i czerni - mierzy je, po czym na tej podstawie tworzy profil monitora. Mozesz obejrzec efekt "przed" i "po". Profil jest ladowany do systemy przy kazdym starcie komputera

2. Jesli masz mozliwosc regulacji barw mozesz recznie dobrac regulacje poszczegolnych kolorow (prowadzi za raczke program, pokazuje jaki kolor dodac jaki odjac) Pozniej przeprowadza odczyty jak wyzej i tworzy profil jak wyzej.
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
cerfes napisał/a:
Fajnie, ale jak w labie mają nieskalibrowaną maszynę, to i tak odbitki skopią.

Jak w labie mają nieskalibrowaną maszynę, to należy zmienić lab... :evilsmile:
 
cerfes  Dołączył: 03 Kwi 2008
jaad75 napisał/a:
to należy zmienić lab...

obawiam się, że w moim mieście szybko by brakło labów do wykorzystania

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach