Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
Re: Gdzie trzymać kasiorę?
Robert K. napisał/a:
Gdzie trzymać kasiorę?
Jak to gdzie?! W sejfie.

[ Dodano: 2009-01-30, 13:53 ]
Chociaż ja trzymam w obiektywach. Jak tylko jakiś fajny się pojawi, to pakuję nawis gotówkowy w niego.
 

Robert K.  Dołączył: 24 Lip 2008
Pentagram, to ile już szkiełek masz w "kolekcji"? :-)
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
Kilka fajnych jest, a co sobie będę żałował. ;-)
 

miromat  Dołączył: 21 Sty 2009
Pentagram napisał/a:
Kilka fajnych jest, a co sobie będę żałował. ;-)


To ja podobnie, stare aparaty foto - od początku XX do lat 70-tych i stare mechaniczne zegarki.

To raczej oprze się kryzysowi i nie bedzie taniało :-)
 
pikolo  Dołączył: 06 Gru 2006
każdy hardkorowiec spekuluje na walutach , jeszcze w zeszłe lato można było mieć za dwa złote jednego dolara , dzisiaj lepiej nie wspominać o kursie :evilsmile:
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
<dygresja on>

Kocham to forum dziwnych ludzi. W banerku mają aparat, w adresie nazwę firmy produkującej aparaty, a na forum pojawiają się wątki typu:

Gdzie trzymać kasiorę?
Lokata? Akcje? Co z "belkowym"?


Nazwa dla mojej firmy
x 2 !

Czy zrezygnować z polisy na życie?

itp.

To niesamowite socjologiczne zjawisko, chyba musimy tu sobie bardzo ufać, że radzimy się mało nam znanych (czasem tylko przez sieć) osób w kwestiach dość prywatnych.

:-B

Ten post nie jest w żaden sposób złośliwy! Ma jedynie zwrócić uwagę kim my jesteśmy i czym jest to forum. Chyba całkiem niezła z nas społeczność. web 3,5 :mrgreen: .

<dygresja off>
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
tref napisał/a:
całkiem niezła z nas społeczność. web 3,5 :mrgreen: .

ja bym powiedział że nawet 4.0 beta :-P
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
tref pentaxjanie :-P
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
może nie my jesteśmy dziwni, tylko po prostu większość ludzi okazuje za mało "luzu" na co dzień :?:

a to forum takich przyciąga :?:

sam nie wiem
 
Marcin_G  Dołączył: 01 Maj 2008
Jeden z przytoczonych tematów mnie dotyczy, więc może wyjaśnię :-) Szukałem pomocy tu, bo gdzie indziej miałbym jej szukać jeśli nie wśród ludzi których coś jednak łączy, czyli fotografia i marka Pentax, to po pierwsze, a po drugie, na forum jest sporo osób z bogatym zapewne doświadczeniem życiowym i specjalistów wszelakiej maści, tak więc dlaczego ja, stosunkowo jeszcze młody ;-) nie miałbym spróbować skorzystać z ich doświadczenia?
Nie znam się na ubezpieczeniach a dodatkowo swoje zawierałem zupełnie z innym zamiarem, a teraz do mnie dotarło że jednak celu nie osiągnę :-( więc szukam pomocy.
Myślę też sobie że ludzie których coś łączy, nawet jeśli nie znają się fizycznie, są dla siebie milsi i bardziej życzliwi aniżeli osoby zupełnie przypadkowe, np z forum Onetu :mrgreen:

Tak na marginesie, to też myślałem o podobnym temacie jak ten :-D
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Marcin_G napisał/a:
osoby zupełnie przypadkowe, np z forum Onetu
Forum na onecie jest wzorem :!:

To najlepszy przykład świata do czego nie wolno doprowadzić, jak nie powinno wyglądać forum. Na szczęście ma szansę jeszcze przez jakiś czas pozostać wzorem niedoścignionym :-P choć szeroko pojęta konkurencja za wszelką cenę chce 'dobić' do ich poziomu.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
tref napisał/a:
szeroko pojęta konkurencja za wszelką cenę chce 'dobić' do ich poziomu.

ale chyba nie nas masz na mysli :?:
 
Marcin_G  Dołączył: 01 Maj 2008
opiszon napisał/a:
ale chyba nie nas masz na mysli :?:

No właśnie, bo zacznę się bać ;-)
 

Robert K.  Dołączył: 24 Lip 2008
tref napisał/a:
chyba musimy tu sobie bardzo ufać, że radzimy się mało nam znanych (czasem tylko przez sieć) osób w kwestiach dość prywatnych

:)
No ale chyba każdy bierze podawane tu (p)odpowiedzi na swoje pytania nie jako słowa wyroczni, tylko jakieś sugestie. Wiadomo, że ostateczne decyzje podejmuje się już indywidualnie, po głębszych przemyśleniach.
 

ttb  Dołączył: 26 Lip 2006
Robert K. napisał/a:
Jest jakis sposób na _legalne_ obejście belkowego?


konto w alior bank - ale do ok 16tys.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
ttb napisał/a:
konto w alior bank


w dobie kryzysu na prawdę znajdzie się chętny, który powierzy swoje oszczędności takiemu bankowi :?:
 

ttb  Dołączył: 26 Lip 2006
ja nie widze problemu - ale jak cos wiecej wiesz o tym banku to napisz.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
http://www.bankier.pl/wia...ty-1864678.html

ja bym w każdym razie nie ryzykował, ale..
skoro ktoś lubi oddawać pieniądze firmie, która jest debiutanem na rynku banków - (ZTCW to ten włoski właściciel bankiem nie jest), to jego sprawa

ja mam zaufanie do bardziej stabilnych instytucji

no i jak ostatnio sprawdzaliśmy, to ich systemy bankowości elektronicznej miały dość duży stopień ułomności, więc też nie jest idealnie w tej kwesti - pewnie poprawiają na bieżąco, ale ryzyko jakieś jest, że zostaniesz bez środków

a to konto z lokatą nocną to ściema, jeżeli o to chodziło (45% kwoty, ale tylko w nocy, więc oprocentowanie wychodzi tak ok 3.5% w skali roku ;-) )
 

ttb  Dołączył: 26 Lip 2006
czemu sciema?

od 31.01 lokata nocna jest 9%(bylo 11%) od polowy czyli 4,5% w skali roku(i jak wspomnialem do okreslonej kwoty nie placi sie belki)

dla porownania mbank:
eMAX plus z 5,00% na 4,25% (od 2.02) i od tego odejmujemy 19% czy 18% belki

To tylko propozycja. niech kazdy sobie policzy co mu sie oplaca.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
ttb napisał/a:
lokata nocna jest 9%(bylo 11%) od polowy czyli 4,5% w skali roku(i jak wspomnialem do okreslonej kwoty nie placi sie belki)

od połowy kwoty, ale tylko w nocy, więc przez połowę godzin w dobie

czyli w sumie 25% z wejściowego oprocentowania, czyli jeżeli już jest 9% zamiast 11%, to masz 9/4 = 2,25%
chyba że coś źle liczę

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach