Arti  Dołączył: 20 Kwi 2006
Portret bardzo przyjemny..., tylko ja mam wrażenie, że to jest dobry dowód na poparcie mojej tezy, że 50tka to nie jest obiektyw portretowy... :evilsmile:
Pokaż więcej.
 
kulten  Dołączył: 19 Lip 2007
Arti - nie mogę się z Tobą zgodzić, praktycznie nie isttnieje takie coś jak, że dany obiektyw nie jest dobry do portretu bo nawet Sigmą 10-20 można robić świetne portrety :).

A co do zdjęć to widać, że kolega poszukuje i widać umiejętności choć mnie te zdjęcia średnio się podobają, nie mój typ fotografii.
 

Arti  Dołączył: 20 Kwi 2006
kulten, to, że czymś można zrobić portret nie znaczy, że to jest portretówka... juz duzo o tym było pisane. Można i 10-20, ale portretówką to ona mimo to nie będzie i już.
 
kulten  Dołączył: 19 Lip 2007
Co nie oznacza, że nie można użyć narzędzia o docelowo odmiennym zastosowaniu do zupełnie innych prac. Takie szufladkowanie moim zdaniem nie ma żadnego sensu.
 

incogutto  Dołączył: 25 Gru 2008
hehe tryptyk w kolorze tabaczkowym
na codę przydałoby się coś innego-chyba

no i ta senna dwójeczka-palce lizać
 

Graf_Zeppelin  Dołączył: 22 Mar 2009
Po chwilowej przerwie jeszcze parę zdjęć.
Zapraszam do komentowania

6.

7.


8.

9.

10.
 

grabber  Dołączył: 01 Paź 2007
Najbardziej mi pasuje 8 a pozniej 6.
Na 8 ta bluzka pasuje. Na innych za kolorowa :-) i odwraca uwage

Na 10 fajne swiatelko. Technicznie ok
 

Graf_Zeppelin  Dołączył: 22 Mar 2009
grabber napisał/a:

Na 8 ta bluzka pasuje. Na innych za kolorowa :-) i odwraca uwage



Bluzka na innych jest też inna:) Ale widać może tam nie dekoncentruje, choć nie wiem od czego :-P
Dzieki za komentarz
 

kenzo  Dołączył: 23 Gru 2007
Lecąc od początku.

1. rewelka, może minimalnie za mało ostra ale to już czepialstwo
2. niby fotka typu "pokaż swój bokeh" ale wyjątkowo ładna, kolorki świetnie zagrały

Następne 3 wrzuć na stocki na pewno się sprzedadzą ;-)

Z ostatniej serii podoba mi się 7 i 8 (szkoda, że 7 nie jest w szerszym kadrze), najgorsza zdecydowanie to 9, poza dziwna, tło brzydkie. Na 10 dziwne światło, jakoś mi nie podchodzi.

Co do bluzki ciekawe jakby zareagowała moja żona gdybym jej powiedział, żeby na spacer zabierała 4 bluzki i przebierała się stosownie do tła :evilsmile:
 
Apazar  Dołączył: 10 Gru 2008
Bardzo dobre portrety, zwłaszcza 1, 6, 7 i 8. Dobrze ustawiona modelka.
Nie specjalnie podoba mi się 9, chyba ze względu na tło, chociaż ustawienie modelki IMHO ciekawe.
 
pinus  Dołączył: 04 Sty 2009
najlepsze MZ to 1 świetny portret,
2 ładne zdjęcie fajny bokeh
3 i 4 dosyć ciekawy pomysł tez fajne zdjecie.
Natomiast z ostatniej serii to 6 i 8
Dla mnie 9 dziwna poza. Na 7 to nie wiadomo na czym skupić wzrok czy na zdjeciu czy na pewnej części ciała, a tu chyba raczej chodziło o docenienie zdjecia a nie biustu modelki. Ale to wszystko MSZ
 
Blesso  Dołączył: 24 Wrz 2007
6,7 -tak
8 - bardzo tak - mniod
9- totalny sprzeciw ! ( co to za poza ? - siku ! siku! siku! za krzaczkiem ) ;) ;) ;)
10 -nie
 

Graf_Zeppelin  Dołączył: 22 Mar 2009
Blesso napisał/a:

9- totalny sprzeciw ! ( co to za poza ? - siku ! siku! siku! za krzaczkiem ) ;) ;) ;)


No cóż... jak sie komu każde przykucnięcie z siku kojarzy, to ja nic na to nie poradzę. Są ponoć siakieś lekarstwa;) Krzaczka też tam nie ma.
Ale co by nie było, racji trochę kolega ma. To może takie
9a

Albo zupełnie z innej bajki, zrobione w ramach pow.sesji na przerwie na siku;)
11
 
Blesso  Dołączył: 24 Wrz 2007
Fotka nr 9 nie podoba mi sie -gdyz:
a- poza jest malo kobieca
b. ciemna bluzka Modelki slabo kontrastuje z ciemnym tlem
c- tlo jest szaro bure - wiec malo atrakcyjne ( w porownaniu np z 7 lub 8)
d- Pani jest za "mala" w porownaniu z reszta sceny ( tlo ja przytlacza)
e- brak fajowego swiatla ( takiego jakie jest na innych fotkach)
f- twarz modelki nic nie mowiaca ( na innych fotkach widac delikatne musniecie usmiechu)

G- krzaczek jest ( na wysokosci kolan Modelki) ;)

9a - hmmm- nie wiem ;) - mmmm- majac tak piekna szyje/dekolt Pani powinna miec bluzki w serek . Ta czarna "polokragla" troche niweluje efekt labedzicy i w sumie jest " za ciemno"
 

kenzo  Dołączył: 23 Gru 2007
Graf_Zeppelin, 9a lepsza od 9, ale gorsza od wszystkich innych, kadr jakoś nie najlepszy
11 - niestety kosz, wiem, że makro jest trudne i na poczatku kazdy sukces cieszy, ale uwierz mi, ze za rok już byś tej fotki tu nie wstawił.
 

andrzejb  Dołączył: 25 Gru 2008
Z tym koszem na 11.to przedmówca ma chyba całkowitą rację.
 

Graf_Zeppelin  Dołączył: 22 Mar 2009
andrzejb napisał/a:
Z tym koszem na 11.to przedmówca ma chyba całkowitą rację.


Kosz to kosz:) Nie będę protestował
 

wojtek_c  Dołączył: 28 Lut 2008
1 - bardzo fajnie by było, gdyby ogniskowa obiektywu była dłuższa - 50ka za bardzo zniekształca do takich ciasnych portretów. Poza tym wszystko mi się podoba.
2 - jakoś nie z tej bajki, nie pasuje mi do reszty twoich zdjęć - reszta mi się podoba, to w ogóle.
Seria z kawą - fajna i ciekawa.
Portrety - sympatyczna sesja poza 9, która raczej tak sobie wyszła.
A to fajne światełko na 10 to jak przypuszczam złota blenda? Ostatnio pierwszy raz wziąłem swoją na spacer i wreszcie zrobiłem mojej żonie parę fotek, z których jestem (trochę) zadowolony ;-)
 
Buczo  Dołączył: 14 Lis 2008
1 jest chyba najlepsza. Z drugiej serii portretów nie podobają mi sie 9 i 9a. Kolory są trochę mdłe w porównaniu z resztą zdjęć, w dodatku mnie uczyli, żeby nie ciąć kończyn w stawach, a na 9a rękę ciachnąłeś w nadgarstku, ja bym je wykadrował od pasa w górę.

Mniej więcej tak (mam nadzieję, że można :)):


Pozdrawiam
Buczo
 

Graf_Zeppelin  Dołączył: 22 Mar 2009
wojtek_c napisał/a:
sympatyczna sesja poza 9,

Cytat
Z drugiej serii portretów nie podobają mi sie 9 i 9a

itd...
przyjmuję, nie wszystko musi być cacy.
wojtek_c napisał/a:
na 10 to jak przypuszczam złota blenda

dokładnie, w rękach szalonej osóbki, która odkryła jak fajnie "puszcza się zajączki", zwłaszcza blendą 160x100:)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach