boober  Dołączył: 28 Wrz 2009
Serio, to zapomnij o Viscie, jak musisz mieć legalny system to lepiej dopłać do XP, lub zdecyduj się na Win7, przy tych parametrach które podałeś Vista to najgorszy z możliwych wyborów.
 
sp7foy  Dołączył: 31 Lip 2006
pawelek-79 napisał/a:

Mam XP spiratowanego i chcę go zalegalizować, bo mi się podoba i podobają mi się wymagania systemowe


To masz parę wyjść:
- Kupić XP
- Kupić to o co pytasz, cena jest ok.
- Posłuchać innych i kupić W7 (na rozsądnym sprzęcie działa lepiej niż XP)

W przypadku W7 pamiętaj tylko, że na starszym sprzęcie może się nie udać instalacja.
 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
sp7foy napisał/a:
że na starszym sprzęcie może się nie udać instalacja.

Athlon 2700+, RAM 1,5GB - to za stary sprzęt?

Wolne miejsce na dysku twardym 16GB - nie ma się, co łudzieć, że wydzielenie szesnastu GB na Windows 7 będzie wystarczające. Bardzo szybko nadchodzi chwila, kiedy miejsca brakuje, a każdą kolejną aplikację trzeba instalować na innej partycji. Patrząc myślą w przyszłość, trzeba wziąć pod uwagę wydawane poprawki, które w końcu skumulują się jako Service Packi o dość znacznym rozmiarze.
To nie brzmi ciekawie, chociaż w PC mam 2 dyski (40+80 GB).

Poza tym:
Procesor z zegarem 1GHz lub więcej - aktualnie takie procesory są niemal wszechobecne na komputerach, tym bardziej że mija już dekada od czasu pojawienia sie ich na rynku. Jedyne, o co warto się zatroszczyć, to zaopatrzenie się w procesor dwurdzeniowy. Trzeba przyznać, że rozłożenie pracy systemu na dwa procesory pozwoli jeszcze lepiej wykorzystać potencjał drzemiący w Windows 7.
Pamięć RAM 1GB - taki rozmiar pamięci wystarczy, ale z czasem, korzystając z większej gamy uruchamianych programów, warto zaopatrzyć się w dodastkowy 1 GB. To już w zupełności wystarczy, tym bardziej, że Windows 7 nie jest tak pamięciożerny, a ponadto lepiej radzi sobie ze zwalnianiem pamięci.


Mam przeczucie, że XP będzie właściwszy, ale może się mylę.
 

BuR-ToN  Dołączył: 18 Cze 2008
pawelek-79, naskrobię Ci zaraz PW
 

k33l  Dołączył: 20 Lut 2010
Taka sytuacja jak z WinXP, gdy wychodził to w domach były komputery 1GHz + 128/256MH RAM, zainstalować się dało jednak komfort pracy mierny. Dopiero gdy posiadało się procesor 2GHz + 1GB Ramu można zobaczyć jak Xpek sobie świetnie radzi i można pracować bardzo komfortowo. To samo jest z W7 dwa rdzenie i 2GB to minimum przy którym system jest do użytku.
 

Pietras  Dołączył: 30 Kwi 2007
pawelek-79, boxy z Vistą są tanie przez to że pojawił się "7" i wszyscy się nim podniecają odradzając Vistę. Ostatnio kupowałem do sklepu system i za wersję SB box płaciłem 390zł. Po tyle samo gość miał Vistę Ultimate również wersja box.

Jeżeli komputera używasz do pracy to kupuj Vistę bo nie ma sensu przepłacać. Jeżeli planujesz na tym grać to 7. Ostatnio zauważyłem że CAD3D działa szybciej na XP jak na Vista lub 7, może być podobnie z resztą programów 3D.
 
sp7foy  Dołączył: 31 Lip 2006
pawelek-79 napisał/a:

Athlon 2700+, RAM 1,5GB - to za stary sprzęt?


Nie będzie żadnych problemów.

A co właściwności :) to na stacjonarnym u mnie W7 wymiata. XP zachowywał się tam co najmniej dziwnie.
Kiepsko się zachowywał w nowym sprzęcie. Co ciekawe Vista była prawie nieużywalna. Owszem po instalacji była fajna. Dopiero jak Photoshopa tam wrzuciłem to problem gonił problem.

Ale któregoś dnia z nudów stwierdziłem, że zainstaluję W7 Ultimate na Toshibie NB100.
Po instalacji gotowy do pracy, żadnego dogrywania sterowników. I o dziwo W7 z pełnym aero był na tym sprzęcie szybszy niż XP odchudzony do modelu 2000. Wersja Home jest niby szybsza, ale to już na granicy błędów pomiarowych.
Od 1GB w górę W7 bardzo dobrze sobie radzi z obsługą pamięci.
 

Hermes  Dołączył: 04 Lut 2008
pawelek-79, z moich ostanich wypraw do sklepu z gratami i softem wersje windy oem cenione są tak: XP ok.300zł, Win7 380zł. Wprawdzie oem wiąże się z płytą główną kompa, ale w przypadku XP ponowna aktywacja po zmianie hardwaru nie stanowi bólu, co najwyżej potzrebny telefon do Microsoftu i aktywują oni.
 

Sławek_S  Dołączył: 21 Mar 2007
pawelek-79 napisał/a:
O W7 boję się myśleć nawet ze względu na wymagania systemowe i potrzebne miejsce na dysku.
Skoro bierzesz Vistę pod rozwagę, to na pewno W7 na tym samym sprzęcie będzie działał, i to o wiele lepiej niz Vista.
pawel1967 napisał/a:
Windows 7 to potęga wymaga jednak sporo sterowników . Jest to pierwszy udany program po już starszawym XP . Jednak wymaga sporo cierpliwości przy ściąganiu sterowników .

Nie wiem jakie sterowniki masz na myśli, ale mój W7 jak do tej pory nie wołał o jakikolwiek sterownik. Włącznie z karta grafiki wszystko rozpoznał i sobie zainstalował poprawnie w czasie instalacji.
 

k33l  Dołączył: 20 Lut 2010
U mnie również rozpoznał k.graficzną jednak sterowniki W7 do wydajnych nie należały, o wiele lepiej działały te ze strony producenta i zainstalowane w "normalny" sposób.
 
sp7foy  Dołączył: 31 Lip 2006
k33l napisał/a:
U mnie również rozpoznał k.graficzną jednak sterowniki W7 do wydajnych nie należały, o wiele lepiej działały te ze strony producenta i zainstalowane w "normalny" sposób.


Ale dotyczy to akceleracji 3D.
Tak na prawdę to są sterowniki producenta, tylko nie najnowsza wersja.
Więc z tą wydajnością to różnie jest. Ale dramatu nie będzie.
Sterowniki dla w miarę nowych urządzeń w W7 są chyba wszystkie. Dla starszych trzeba ściągać i ... może być problem bo producenci olewają temat.
 
pawel1967 Dołączył: 03 Maj 2006
Sterowniki do drukarki trzyletniej musiał mi ściagać serwisant bo w żaden sposób mój komputer nie chciał (nie pozwolił ściagnąć) . W połowie ściagania error i koniec . Z innego komputera na płytkę i zadziałało . Do programu najnowszego zresztą Magix 8 potrzebne były sterowniki do nagrywania . Ta sama sytuacja . Dopiero po zamontowaniu mam spokój . W photoshopie CS4 upgrade z wersji CS2 nie mam pomocy ani przykładów klawisz F1 nie działa . Błąd programu . Drugi raz wgrywany photoshop niedał niczego . To samo w małej aplikacji Corelowskiej . Tam tylko poinformowano że mogę ściągnąć wtyczkę która umożliwi mi wglad do pomocy , co uczyniłem . Widać do photoshopa jeszcze nie ma . Ale jest to szybki system który jest stabilny i nie tracę pracy wielu godzin bo system mnie nie rozpoznał
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
pawel1967 napisał/a:
Sterowniki do drukarki trzyletniej musiał mi ściagać serwisant bo w żaden sposób mój komputer nie chciał (nie pozwolił ściagnąć) . W połowie ściagania error i koniec

no i :?:
zainstaluj sobie FlashGet'a i ciesz się niezrywanymi downloadami plików
pawel1967 napisał/a:
nie tracę pracy wielu godzin bo system mnie nie rozpoznał

:?: rozjaśnij
 

Andre53  Dołączył: 31 Lip 2009
pawelek-79 napisał/a:
Mam XP spiratowanego i chcę go zalegalizować,


Za niewielkie pieniądze możesz na Allegro dostać oemowego windowsa xp pro. dystrybuowanego z komputerami DELL (nie rozpakowywane, nie rejestrowane).
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Andre53 napisał/a:
Za niewielkie pieniądze możesz na Allegro dostać oemowego windowsa xp pro. dystrybuowanego z komputerami DELL (nie rozpakowywane, nie rejestrowane).

i wyda pieniądze na marne

chyba że ma akurat takiego Della i zgubił jakimś trafem nalepkę legalizacyjną

to już lepiej niech używa nielegalnego XP z tego świadomością, niż ma kupić OEMa Dellowskiego i żyć w przekonaniu że ma oryginalny system (a mieć nie będzie)
 
pawel1967 Dołączył: 03 Maj 2006
Na komputerach w pracy była Vista jak coś sie jej nie zwidziało wyłączała się i nie mogła rozpoznać użytkownika . Był programista ale po jego interwencji to nad czym pracowałem nawet parę godzin ginęło . Wista 7 nie ma takich problemów . FlashGet czy to coś pomoże w ściąganiu i instalowani , ile kosztuje ?
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
pawel1967 napisał/a:
FlashGet czy to coś pomoże w ściąganiu i instalowani

pomoże na problemy ze zrywanym ściąganiem plików
nic nie kosztuje, wystarczy ściągnąć
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Ja używam Free Download Manager, FlashGet jest darmowy do wersji bodaj 1.8.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
ee, chyba nie

ze strony głównej flashgeta

Cytat
FlashGet is freeware! You can Make a Donation


plwk napisał/a:
Free Download Manager

też bardzo dobry
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
FlashGet jest bezpłatny z wyłączeniem zastosowań komercyjnych - nie mógłbym go zainstalować w pracy ;-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach