argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
pxl666, lampy Pentaxa mają pełną współpracę z body poprzez wireless.
 
pxl666  Dołączył: 12 Kwi 2007
o to kurcze nie wiedzialem...to teraz mozna powiedziec ze rozumiem cene...
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
pxl666 napisał/a:
to teraz mozna powiedziec ze rozumiem cene...
Ale było to mozliwe dopiero po upgradzie K10D do wersji 1.10.

[ Dodano: 2007-05-17, 15:54 ]
Więc to raczej zasługa korpusu.
 
vivooo  Dołączył: 23 Mar 2007
Cytat
Ja mam Sigma FLASH EF-500 SUPER /Pentax numer zgodny z K10d, lampa działa bezprzewodowo na palnik z aparatu bez problemu....


Ja nie pisałem o wireles tylko o wyzwalaniu lampą z body.....

[ Dodano: 2007-05-18, 09:39 ]
l_uka napisał/a:
vivooo napisał/a:
lampą w sufit z wysuniętym malutkim prostokącikiem, przecież nie ma szans tak doświetlić sceny

zaklad? przeciez to kwestia mocy lampy - tylko i wylacznie.


No tak, w kościele wysokim na ok 8-10m to ciekawe jaką moc potrzebuje taka lampa????
Nie wspomnę o pozycji aparatu portret czyli lampa poziomo skierowana (odchylona) w kierunku publiki i kartonik wysunięty a gość stoi od celu ok 5m.... no chyba że kościół długi na ok 15m to nic strasznego i odbicie od ściany na chórze i potem od ołtarza doświetli cel.... :?:

Zresztą muszę powiedzieć że wku...ia mnie jak gość goni z aparatem przed ołtarzem i błyska ludziom prosto w oczy (zwłaszcza w pierwszych ławkach), przeciż w tej pozycji lampa w 90% przypadków chyba wyzwoli się na max siły....
 
pxl666  Dołączył: 12 Kwi 2007
to tak gwoli scislosci - sigma narazie dziala jak flash wyzwalany fotocela? w manualu? a pentaksowskie lampy smigaja wifi jak po kablu? full komunikacja pomiar etc??
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
pxl666 napisał/a:
full komunikacja pomiar etc??
Po moich testach, TAK.
 
pxl666  Dołączył: 12 Kwi 2007
update o lampie sigmy

Dear Tomasz

Thank you for your e-mail. Current production of the EF500 DG Super PA PTTL
can be used with the K10d for wireless flash function. This will maintain
TTL exposure control. It can also be used in slave modes where exposure
must be manually controlled. We hope this information is helpful to you.

Sincerely

SCA-

noi co teraz??? czekam az mi napisze jaki musi miec serial ta "current production"
pozdro
 

wkt  Dołączył: 03 Lip 2007
"Our latest EF500 DG Super P-PTTL with serial number after 8064000 will be fully compatible and will not need an upgrade."

tylko czy ten sn dotyczy również EF500 DG ST czy tylko Super?
 

marichi25  Dołączył: 08 Paź 2006
Przepraszam, to ja mam takie lamerskie pytanie: czy korzystając z AF-360 FGZ i K10D (soft 1.10 lub wyższy) oraz wykorzystując komunikację wireless można robić zdjęcia trzymając niezamontowaną na korpusie lampę w ręku? Jakie wtedy ma znaczenie, że lampa nie odchyla się na boki, skoro mogę ją skierować w dowolną stronę?

Wybaczcie naiwność pytania :)
 

aflinta  Dołączył: 01 Lip 2007
marichi25 napisał/a:
Jakie wtedy ma znaczenie, że lampa nie odchyla się na boki, skoro mogę ją skierować w dowolną stronę?

To zależy kto ile ma rąk i jak robi zdjęcia, ja np. mam tylko dwie ręce i obiema trzymam aparat, szczególnie jak fotka jest robiona aparatem obróconym o 90 stopni, ale niewątpliwie trzecia ręka do trzymania lampy by się przydała - można by ją umieścić np. nad głową czy też przy ziemi - to zależy gdzie sięga, problem widzę tylko w przygotowaniu odpowiedniego ubrania z miejscem na dodatkową kończynę :evilsmile:
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
A krótka odpowiedź brzmi - można... :mrgreen:
 

marichi25  Dołączył: 08 Paź 2006
jaad75 napisał/a:
A krótka odpowiedź brzmi - można... :mrgreen:


A to dzięki za info... :)
 

Lenin  Dołączył: 08 Lut 2007
aflinta napisał/a:

To zależy kto ile ma rąk i jak robi zdjęcia, ja np. mam tylko dwie ręce i obiema trzymam aparat, szczególnie jak fotka jest robiona aparatem obróconym o 90 stopni, ale niewątpliwie trzecia ręka do trzymania lampy by się przydała - można by ją umieścić np. nad głową czy też przy ziemi - to zależy gdzie sięga, problem widzę tylko w przygotowaniu odpowiedniego ubrania z miejscem na dodatkową kończynę :evilsmile:


Zaraz tam kończynę. Zawsze można zamocować na jakimś statywie, zanabyć taki statyw ze śrubą jak w maszynce do mielenia mięsa i przykręcić gdzieś do ławki w kościele. Tyle, że jakiś tuman zawsze może zastawić, albo kapelusz powiesić. W tej okoliczności można przymocować do np. kasku. I do sufitu bliżej.
 

aflinta  Dołączył: 01 Lip 2007
Lenin, no tak każdy myśli o nieco innych warunkach robienia fotek :)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach