Michciu76  Dołączył: 08 Wrz 2010
piotr_luk napisał/a:
Posiada i nie czytaj
Michciu76 napisał/a:
Gdzieś
tylko na stronie producenta
www.metz.de



Informacje miałem ze strony www.metz-lampy.pl ;)
Zamówię tego Metza bo ma najlepszy stosunek ceny do jakości i możliwości.


Dziękuję wszystkim za pomoc - :-B :-B

[ Dodano: 2010-12-09, 13:43 ]
Właśnie przyszedł Metz 48 AF-1. Lampa jest większa i lepiej wykonana niż Tumax aczkolwiek w swojej cenie Tumax nie był wcale taki zły. Pracuje też ciszej - nie wiem jak z ładowaniem bo używam tanich alkalicznych baterii ale dla mnie wystarcza.
Podoba mi się, że nie przepala na TTl jak inne lampy - nie wprowadzałem żadnej korekty i posiada tryb HSS.
Nie znalazłem w necie żadnych konkretnych informacji na temat trybu HSS - wiem tylko, że lampa wyzwala w nim kilka słabszych błysków dzięki czemu światło jest jakby "dozowane" i bardzo dobrze sprawdza się w tym trybie jako światło rozpraszające. Z własnych obserwacji zauważyłem, że fotografując gazetę - otrzymuję znacznie bardziej kontrastowy tekst. Papier jest biały a druk czarny a nie szary i rozmyty jak czasem zdarza się w lampach.
 

Bhp  Dołączył: 28 Maj 2010
Tak z ciekawości, opłaca się kupić używaną lampę błyskową Pentax AF-540 FGZ ?
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Bhp napisał/a:
opłaca się kupić używaną lampę błyskową Pentax AF-540 FGZ ?

Zależy za ile, w jakiej kondycji i czy m gwarancję.
 
kemot_p  Dołączył: 01 Lut 2010
Przeglądam ten wątek już dłuższy czas i im dłużej to robię, tym mam większe dylematy. Zastanawiam się nad kupnem lampy Metza. W grę wchodzą modele:
1. Metz 36 AF-4
2. Metz 44 AF-1
3. Metz 48 AF-1
Wiadomo, że droższa jest lepsza, tylko czy do moich raczej amatorskich zastosowań nie będzie na wyrost. Może lepiej kupić tańszą lampę, a pozostałą kasę przeznaczyć na jasne szkoło, które planuję zakupić w niedalekiej przyszłości.
Z lampą fotografował będę np: chrzciny (kościół), imprezy rodzinne itp. Jakie jest Wasze zdanie Szanowni Forumowicze?
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
kemot_p napisał/a:
Wiadomo, że droższa jest lepsza, tylko czy do moich raczej amatorskich zastosowań nie będzie na wyrost.

Jeśli lampa nie umożliwia kontroli nad tym co robi to nawet w amatorskich zastosowaniach będzie bardziej utrapieniem niż pomocą.
 
kemot_p  Dołączył: 01 Lut 2010
No właśnie - więc nakierujcie mnie na co w moich zastosowaniach mam patrzeć wybierając lampę - czy powinna się odchylać góra-dół i na boki, czy tylko góra-dół, liczba przewodnia itp.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Liczba przewodnia im wyższa tym lepsza
P-TTL lub automatyka własna
Podział mocy w trybie manualnym
Tryb bezprzewodowy
 
b-bar01  Dołączył: 09 Lip 2010
plwk napisał/a:
Liczba przewodnia im wyższa tym lepsza

zwróć także uwagę jak ta LP jest podawana,
standartowo powinno być: LP/100 ISO/50mm.
w/w lampy marketingowo maja zawyżone LP:
1. 36/85mm czyli 30/50mm
2. 44/85mm czyli 34/50mm
3. 48/105mm czyli 38/50mm

 
kemot_p  Dołączył: 01 Lut 2010
plwk napisał/a:
Liczba przewodnia im wyższa tym lepsza
P-TTL lub automatyka własna
Podział mocy w trybie manualnym
Tryb bezprzewodowy

Dzięki wielki - Ty zapewne polecisz z powyższych Metz 48 (widziałem Twoje rekomendacje na forum) ew. Pentax AF-360FGZ?
 
b-bar01  Dołączył: 09 Lip 2010
plwk napisał/a:
P-TTL lub automatyka własna

znane są kłopoty z p-TTL, dlatego z premedytacją używam lampy z automatyką własną.
proponuję np. coś takiego, dla równowagi,
LP 42/100 ISO/50mm (stosując chwyt Metz-a jest to LP 56/100 Iso/100mm :-) ),
czyli mocniejsza od tych w/w
Cullmann DC 42:
http://allegro.pl/cullman...1362801628.html

 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
kemot_p napisał/a:
ew. Pentax AF-360FGZ?

+ - automatyka własna
- - głowica tylko podnoszona
 
kemot_p  Dołączył: 01 Lut 2010
b-bar01 napisał/a:
plwk napisał/a:
P-TTL lub automatyka własna

znane są kłopoty z p-TTL, dlatego z premedytacją używam lampy z automatyką własną.
proponuję coś takiego, dla równowagi, LP 42/100 ISO/50mm, czyli mocniejsza od tych w/w:
http://allegro.pl/cullman...1362801628.html


Cena jest kusząca :) muszę poczytać o tej lampie bo kompletnie jej nie znam.
 

cube007  Dołączył: 12 Mar 2009
kemot_p napisał/a:
Cena jest kusząca :) muszę poczytać o tej lampie bo kompletnie jej nie znam.

Jesli szukasz dobrej lampy z wlasna automatyka to w podobnej cenie mozna upolowac np. Nikona SB24
 
kemot_p  Dołączył: 01 Lut 2010
cube007 napisał/a:

Jesli szukasz dobrej lampy z wlasna automatyka to w podobnej cenie mozna upolowac np. Nikona SB24


Na razie się rozglądam, czytam różne opinie i będę się starał na coś w końcu zdecydować.
 

piotr_luk  Dołączył: 14 Kwi 2007
kemot_p, pamiętaj tylko, że zarówno ten cullmam jak i nikon będą działały tylko i wyłącznie w automatyce własnej lampy i na ustawieniach manualnych. O wszelkich HSS, trybach bezprzewodowych (bez dodatkowej fotoceli) możesz od razy zapomnieć. Chyba, że zależy ci tylko na samej automatyce.
 
kemot_p  Dołączył: 01 Lut 2010
plwk napisał/a:
Liczba przewodnia im wyższa tym lepsza
P-TTL lub automatyka własna
Podział mocy w trybie manualnym
Tryb bezprzewodowy


Jedna z lamp nad którą się zastanawiam Metz 44 AF-1 ma ręczy 4-stopniowy podział mocy, pracuje w trybie P-TTL, obraca się w pionie i poziomie, ma bezprzewodowe sterowanie błyskiem. Czy będzie ona dobrym wyborem?
 

piotr_luk  Dołączył: 14 Kwi 2007
kemot_p napisał/a:
ma ręczy 4-stopniowy podział mocy, pracuje w trybie P-TTL
To są dwie różne sprawy. Ręcznie będziesz ustalał poziom mocy przy pracy w trybie manualnym, p-TTL sam dobierze siłę błysku.
kemot_p napisał/a:
Czy będzie ona dobrym wyborem?
Jeżeli parametry tobie odpowiadają, to tak. Nie wiem, czy brak HSS-u ma dla ciebie jakieś znaczenie.
 

cube007  Dołączył: 12 Mar 2009
kemot_p - wybor masz prosty: albo dosc niska cena, albo P-TTL, HSS i inne pstryczki elektryczki ;)
 
kemot_p  Dołączył: 01 Lut 2010
cube007 napisał/a:
kemot_p - wybor masz prosty: albo dosc niska cena, albo P-TTL, HSS i inne pstryczki elektryczki ;)


Generalnie tak, ale niestety ten wybór nie jest z dwóch tylko trochę większej liczby.
 
marek k20d  Dołączył: 26 Gru 2010
witam poszukuje lampy do pentax k20d max 600zł
prosze o pomoc w doradzeniu kompletnie nie mam pojęcia czy opłaca sie kupować używane lampy
mam na oku AF-360 albo metz AF 48 lub 50

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach