plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Tak, jasność obrazu w wizjerze zależy od jasności obiektywu.
 
maderos  Dołączył: 07 Lis 2013
Ok, wyjaśniło się. No szkoda, ze kitowy jest taki "ciemny" ale tragedii nie ma. Jakie "szkło" można już uznać, że będzie jasne?
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Niektórzy mówią, że 2.8 a inni, że 1.4.
 

mizu  Dołączył: 13 Lip 2013
Twój Fuji ma eleltroniczny wizjer, przy optycznych wizjerach jaśniej niż w pokoju nie będzie ;) jasny obiektyw pomoże ale musisz się po prosty przyzwyczaić.
 
maderos  Dołączył: 07 Lis 2013
Juz się przyzwyczaiłem :D...Póki co robię fotki i wciąż robię. Jak coś będzie wartego uwagi to wrzucę na forum :)
 

mizu  Dołączył: 13 Lip 2013
Obiektyw sobie spraw lepszy tak czy siak, świetny manualny Pentax-M 50mm 1.7 za 150pln złapiesz, przyjemność fotografowania wzrasta dwukrotnie, a kitowe obiektywy, no cóż, są do kitu ;)
 

pyciar  Dołączył: 29 Cze 2007
mizu, nie są takie do kitu :-P a niektóre są nawet świetne. a jeśli maderos, chciałby jeśniej to wystraczy przerzucić na LV :P
 
maderos  Dołączył: 07 Lis 2013
Hehe. No ten trick już znam ;)
 

mizu  Dołączył: 13 Lip 2013
Pyciar, taki żart językowy :P
Zakupiłem sobie kita jakiś czas temu, tak w sumie bardziej z ciekawości i obrazek mi się nie spodobał. Nawet tygodnia u mnie nie zagrzał.
Broń boże nie narzekam, w takiej cenie pentaxowy kit to i tak świetne urządzenie, ale mimo wszystko, jak się kupuje aparat z tak dobrą matrycą to używanie jedynie kita to trochę jednak kastracja.
 

beetlejuice  Dołączył: 25 Maj 2013
Z braku laku i kit dobry ;-)
 

wuzet  Dołączył: 12 Sie 2009
Chyba lepiej ....z baraku Ltd. i kit dobry ;-)
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Jaki soft do wywoływania rawów ma na dołączonej płycie K-50 ?
Czy jest on inny od tego dołączanego do K-30 ?
 
maderos  Dołączył: 07 Lis 2013
SILKYPIX Developer Studio 3.0 LE...
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
To jest ten sam soft co do K-30 czy jakaś okrojona wersja ?

Jak długo trwa zapis wynikowego jpg w pełnej roździelczości ?
 
maderos  Dołączył: 07 Lis 2013
A nie wiem jak się to ma do k30, z racji tego, ze mam k50. "Wywołałem" póki co 1 rawa ( testy, testy a z braku czasu tylko 1 :D) i jakoś śmignęło to sobie. Jakie to mogą byc różnice miedzy rawami z innych puszek? Dziesiątaki sekund? Chyba i tak całość zależna jest od kompa, na którym to obrabiamy.
P.S. u mnie to są jakieś 2 sekundy...
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Różnica w szybkości może być spora.
W przypadku SRC (Samsung RAW Converter) seria 3.XX była ok. 2 x wolniejsza od wersji 4.XX
Ciekawi mnie czy jest tak w Pentaxie ?
Seria 4.XX dołączana jest do wyżej pozycjonowanych modeli a 3.XX do słabszych...
 
maderos  Dołączył: 07 Lis 2013
Ja mam wersje 3.xx
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
No tak i jest pewnie ona jest wolniejsza od tej jaką ma np.: K-5...bo do niego dołączają 4.XX

Przy 1 rawie to bez większego znaczenia ale przy 100 robi się już jakaś konkretna różnica...
 

Pyrek  Dołączył: 22 Lis 2010
Markus napisał/a:
No tak i jest pewnie ona jest wolniejsza od tej jaką ma np.: K-5...bo do niego dołączają 4.XX

Do K-5 nie jest dołączany Silkypix, tylko PDCU 4,
obecnie najnowsza wersja ma numerek 4.40,
K-30/50 to Silkypix (ostatnia wersja - 3.0.0.8)
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
PDCU 4 to nie jest czasem przebrandowany Silkypix ? tyle że z serii 4.XX tej aplikacji ?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach