opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
jak do zielonego SM42 to widziałbym na oliwkowo ;-)

ach, przypomniały mi się dojazdy do liceum - całe 4 lata ze składem żółto-niebieski SU42 i oliwkowa Bipa (czasami tylko lok wymieniali na SU45, a wyjątki od Bipy na rzecz bonanzy zdarzały się bardzo rzadko - to już prędzej do bipy podczepiali 1 wagon przedziałowy)
 

Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
opiszon napisał/a:
ach, przypomniały mi się dojazdy do liceum - całe 4 lata ze składem żółto-niebieski SU42 i oliwkowa Bipa (czasami tylko lok wymieniali na SU45, a wyjątki od Bipy na rzecz bonanzy zdarzały się bardzo rzadko - to już prędzej do bipy podczepiali 1 wagon przedziałowy)


No za takie wyznania hejt się należy się. Ja do liceum zasuwałem prawie 4 kilometry na piechotę lub rowerem.
 

PiotrR  Dołączył: 03 Maj 2006
To możesz powiedzieć, że zasuwałeś rowerem, zanim to się stało modne. ;-)
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Kytutr, jakbym miał 4 kilometry, to też bym nie jeździł pociągiem (jakbym poszedł na łatwiznę, to mógłbym wyłazić z łóżka słysząc dzwonek na przerwę ;-) )

kiedyś myślałem żeby może motorowerem robić dystans (30km), ale po pierwsze
- wtedy motorower == Simson w najlepszym przypadku
- w zimie się nie da (wtedy inne zimy niż teraz były)
- co ciapąg, to ciapąg jednak ;-) (w lecie gorąco, w zimie jak w piekle)
 

Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
PiotrR, ja byłem modny zanim to było modne ;)

Opiszonie, miałem krótki epizod z Komarkiem. Radośnie zasuwałem bez kasku, ale raz spotkałem panów policjantów, którzy zgodnie z regułami gry kazali mi spuścić powietrze z kół i smarować do domu.
 

Meggido  Dołączył: 05 Mar 2007
Bipa będzie w kolorze oliwkowym.
A oto mój nowy projekt, a w zasadzie jest to czyszczenie magazynów. :) Oto SU42-539.
Zaczęło się od lutowania ostoi gdzie w okolicach przełomu listopada i grudnia ubiegłego roku.








Później zrobiłem Pudło. Zacząłem od sprawdzenia poprawności projektu i szkieletu.














Kolejny etap, to żaluzje. Chociaż nie do końca. Gdzieś tam zacząłem robić wózki i tłumiki spalin. Model będzie mieć wytwornicę dymu.






I wózki... Zaczniemy od ich ram. :)









cdn...
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Nie wstawiaj po dwa zdjęcia w wierszu a te zdjęcia, które wstawiasz niech mają 700 pikseli na długim boku.
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Meggido napisał/a:
cdn...
Mam nadzieję!

Cierpliwość jest cechą niedocenianą! Ty masz jej sporo, ale jako przedstawiciel oglądaczy tego wątku nie mogę się już doczekać końca.
 

Meggido  Dołączył: 05 Mar 2007
Kolejne elementy, żaluzje, przekładnie, tabliczki, belki bujakowe....






Powstały piasecznice i zderzaki.



Tak wygląda po przymiarce.



Powstały maźnice, zestawy kołowe i w zasadzie gotowe wózki.







I poręcze, i reflektory...




Teraz już tylko piaskowanie, fosforanowanie i lakierowanie...



cdn...
 

pawgra  Dołączył: 29 Maj 2008
Meggido, no CZAD!!! Pełen SZACUN!
 

szybkiparowoz  Dołączył: 20 Lut 2011
Mogę napisać tylko jedno: o ja pierdziu!
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Co tu napisać, ależ chłopie zakręcony jesteś, do tego takie zdolności i cierpliwość do szczegółów.
Kiedyś miałem kolejkę PIKO, ale to inna liga :-D
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
rychu, też miałem jakieś pikaczu. I jesteśmy pekińczyki w porównaniu z Meggido.
 

Meggido  Dołączył: 05 Mar 2007
Skoro się podoba, to jedziemy dalej. ;)
Trochę elektryki wymajstrowałem. Dekoder ZIMO z dźwiękiem, płytka do oświetlenia i wytwornica dymu.



Pierwsze lakierowanie reflektorów.


Kolejne nakładanie kolorów. Kolejność jest bardzo ważna aby uzyskać pożądany efekt.









I przymiarka żaluzji po malowaniu pasów.







I jedno z najtrudniejszych zadań: pomalowanie na granatowo tłumików spalin. Nie obeszło się bez wpadek, ale już nie skoryguję ich.





I klasycznie cdn....
 

seawolf688  Dołączył: 27 Maj 2011
:shock: :shock: :shock:
pełen szacun!! wygląda to niesamowicie!! zazdroszczę umiejętności i cierpliwości ;-)
 

Robur  Dołączył: 12 Cze 2011
Jako żem Polak, powiem tylko "O Ku*#a"........I idę poszukać szczęki pod biurkiem....
 
scordia  Dołączył: 13 Lut 2009
Świetna robota w bardzo interesujący sposób pokazana. A tak z ciekawości - ile waży taka lokomotywa?
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
70t
 
barmiska  Dołączył: 27 Sie 2014
Albo - strzelam - 2kg :-)
(70 000 / 32^3)
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
a właśnie - to jest ciekawy temat - czy proporcje są zachowane w 3 wymiarach - tzn czy grubość blach też jest w skali ?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach