kalasek  Dołączył: 21 Kwi 2006
czyli gorszy ;-)
 

PiotrB.  Dołączył: 19 Kwi 2006
kalasek napisał/a:
jak to jest z tym K100D - będzie miał chyba mniejszy, gorszy wizjer od Ds'a i Gx-1S ?

Oj widze, ze nie czytales wszystkiego w tym watku. Zajrzyj na 13 strone :mrgreen:
 

kalasek  Dołączył: 21 Kwi 2006
dzięki, znudziło mi się już przy 9 stronie :mrgreen:
 
eryk Dołączył: 18 Lip 2006
Proszę nie bić :mrgreen: Mam pytania .Czy stabilizacja będzie działała poprzez przejsciówkę ? Moje obiektywy są troche starszę od Fogga , nie mają styków. Z tego co zrozumiałem , to w aparacie przypisuje się wartość ogniskowej. Czy tak ? Jak ta stabilizacja wpływa na komfort pracy z aparatem ?.Chodzi o światło zastane i możliwość np.zwiększenia czasu otwarcia migawki. Dobrze rozumiem ?,czy też istnieją inne przesłanki ? Pozdrawiam :mrgreen:
 

Maciek  Dołączył: 20 Kwi 2006
Wedle mojej wiedzy stabilizacja będzie działać jak należy. Przy podpięciu szkła wybierasz ogniskową z listy według czego aparat dostosowuje stabilizację. To się dokładnie przekłada na możliwość wykonania zdjęć przy świetle zastanym (lub z dobłyśnięciem lampą też) bez poruszenia spowodowanego drżeniem aparatu.
 
eryk Dołączył: 18 Lip 2006
Maciek !
Dzięki za rozwianie moich wątpliwośći . Tylko kiedy i w jakiej cenie będzie ten K 100 ? Bo wtedy mój ci on jest , że powtórzę za Awakqwqiem. Bardzo rozbawiło mnie to stwierdzenie . Pozdrawiam . :mrgreen:
 

rafalf  Dołączył: 09 Cze 2007
espresso, na oba Twoje pytania odpowiedź brzmi: nie.
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
espresso samsung zapowiadał, że następna lustrzanka będzie konstrukcją autorską, a nie przemalowaną kopią Pentaxa. Niestety nie mogę znaleźć linku na ten temat ale szukam. Swoją drogą uważam to za dobry pomysł. Swego czasu na bagnet K było produkowane spor różnych i dobrych aparatów nie tylko przez Pentaxa. Zobaczymy.
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
espresso napisał/a:
forum moim zdaniem nieco też - z tematem menu PL ).
Znaczy, mamy napisać polskie menu ? :shock:
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
espresso a nie wiedziałem, że chodzi Ci o kompakty pisałem o dSLR.
Z tym językiem polskim to jest różnie niby fajnie mieć wszystko po swojemu tylko, że czasem terminy, a zwłaszcza skróty nazw po polsku są mało czytelne. W dSLR język menu jest raczej mało istotny przynajmniej ja tam rzadko zaglądam ;-)
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
espresso napisał/a:
Chocby nawet, co ponoć miało już miejsce, ale...... nieco śledziłem temat
Hm...to pisał jeden człowiek. Jezeli chcesz, to moge ci podać stronkę tego gościa. Ale dopiero jak wrócę do domu( chyba gdzies mam)
Nie utoższamiaj tego z forum.
W dodatku kompakty Samsunga i parę Pentaxa mają polskie menu.
 

rafalf  Dołączył: 09 Cze 2007
To firmware z PL menu było do K10 i do wersji chyba 1.20 tylko.
Niestety przy tym tłumaczeniu autor musiał użyc wielu skrótów co też nie do końca ułatwia korzystanie z tego udogodnienia.
Moim zdaniem menu nie jest tak znowu skomplikowane żeby nie radzić sobie z jego obsługą w języku angielskim.
Podobnie jednak jak awakqwq nie korzystam praktycznie wcale z menu - w GX-10 wszystko co potrzebne mam na kurpusie :)
 

Radzik  Dołączył: 24 Lip 2006
Nam polskiego menu nie potrzeba, ale gdy jakaś mamusia, czy ciocia kupując aparat na prezent zobaczy, ze ma polskie menu to będzie to ogromny +
 

igorkrupa  Dołączył: 17 Maj 2007
Radzik napisał/a:
Nam polskiego menu nie potrzeba, ale gdy jakaś mamusia, czy ciocia kupując aparat na prezent zobaczy, ze ma polskie menu to będzie to ogromny +


Tutaj sie z toba zgodze ale Bawiac sie jednym z nowych apratow marki na literke N nawet nie zauwazylem roznice pomiedzy "surfowaniem" po menu baa nawet lepiej mi sie poslugiwalo angielsko jezycznym menu w pentaxie niewiem moze z przyzwyczajenia...
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
espresso napisał/a:
Być może takie odgłosy docierają do dystrybutora i ma temat w pompie.
Być może to europejski ma to w pompie. Jakoś wyszły kompakty z polskim menu.
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
espresso, masz racje PL menu powinno być i jest jeden bardzo ważny argument za tym przemawiający: aparat jest sprzedawany w Polsce :!:
Moja wypowiedz odnosiła się do walorów użytkowych pl menu w dSLRach. Natomiast co do samego faktu konieczności istnienia pl menu w aparatach dostępnych na naszym rynku w pełni się z tobą zgadzam.
 

bumbum  Dołączył: 17 Wrz 2007
Witam,
trochę odświeżę temat, a pytanie moje brzmi:
czy jest jakis sposób żeby sprawdzić sprawność stabilizacji? k100

w ciemnym pokoju nie widzę różnicy przy zrobionych zdjęciach i mnie zastanawia czy przypadkiem nie mam uszkodzonej, nie przypominam sobie żeby mi upadł ale różnie to bywa

Dziekuje za pomoc
Pozdrawiam :)
 

pyciar  Dołączył: 29 Cze 2007
w świetle zastanym i bez lampy, zrób serie fotek np kitem na 55mm i z czasami 1/60 1/30 1/15 1/10 1/5 po 2 foty -z włączoną i wyłączoną stabilizacją. fotografuj na stojąco najlepiej coś oddalone ze 3-4m - właśnie zrobiłem fotki próbne i na siedząco 1m ode mnie 1/2s nie poruszyłem znacznie :)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach