regis  Dołączył: 30 Gru 2006
Marek napisał/a:
coś na kształt dalmierzowca

Żaba napisał/a:
Na forum Olka chłopaki marzą o wizjerze jak w dalmierzy


i to by było bardzo fajne chyba :)
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
Marek coś za coś ;-)
Osobiście uważam, że takie małe body to może być coś wspaniałego. Zdarza mi się, że zostawiam aparat w domu, bo jest za duży, za ciężki i zajmuje za dużo miejsca. Z tego powodu myślę o jakimś kieszonkowym kompakcie. Gdyby taki „kompakt” miał wymienne obiektywy i duży sensor – przy zachowaniu kompaktowych gabarytów (taki, co by się w kieszeń mieścił) to w sumie ja jestem obiema rękami za. Jedyna wada, jaką dostrzegam to, że Olek ma zły bagnet :-P . No i dla mnie taki zestaw to z obiektywem 28 lub 35mm i f2.8 (minimum), czyli biorąc pod uwagę, że w Olku crop x2 to musiałby Olek oferować małe kompaktowe szkiełko o ogniskowej 14 lub 18mm. Zobaczymy. No od biedy to mógłby, zamiast jasnej stałki, być jasny zoom tak 28-70 :mrgreen:

[ Dodano: 2008-08-05, 14:35 ]
regis, pewnie tak choć nie wiem czy np taki wizjer elektroniczny (tylko duży!) ze 100% polem krycia kadru nie byłby równie interesujący - może Olek zronbi kilka takich korpusów? Jeden bez wizjera jeden z lunetkowym i jeden z elektronicznym :mrgreen: .
Tak sobie pomyślałem, że może zrobią tak jak robi Ricoh czy Panasonic w nowym modelu. Nakładany na sanki lampy wizjer i ty można by wybierać albo wizje albo monitorek LCD :mrgreen: Jakież uniwersalne rozwiązanie.
 
gin z tonikiem  Dołączył: 17 Paź 2007
Czy Pentax nie mógłby np. zrobić korpusu wielkości MZ-5 czy ME S, np. z matrycą z K10d. Właśnie pod DA Ltd.? Wielu streetfighterów i tych co lubią chować aparat do kieszeni, skorzystało by z takiej oferty. Np. ja (mam na myśli raczej to chowanie w kieszeni ;-) ).
 
lipalipski  Dołączył: 28 Mar 2007
Żaba napisał/a:
czyli biorąc pod uwagę, że w Olku crop x2 to musiałby Olek oferować małe kompaktowe szkiełko o ogniskowej 14 lub 18mm.

W tym czymś, crop będzie większy.

Żaba napisał/a:
musiałby Olek oferować małe kompaktowe szkiełko o ogniskowej 14 lub 18mm.

Najlepiej 10/1.4 :evilsmile:

[ Dodano: 2008-08-05, 14:38 ]
gin z tonikiem napisał/a:
Czy Pentax nie mógłby np. zrobić korpusu wielkości MZ-5 czy ME S, np. z matrycą z K10d. Właśnie pod DA Ltd.? Wielu streetfighterów i tych co lubią chować aparat do kieszeni, skorzystało by z takiej oferty.

Streetfighter zainwestuje raczej w kastet, albo cos w tym guście. IMO do walk ulicznych, jesli już, to raczej spory korpus byłby przydatny.
 

dickkett  Dołączył: 18 Wrz 2006
Żaba napisał/a:
to, że Olek ma zły bagnet :-P

Przejściówka na K jest. ;-)
 
aldek  Dołączył: 13 Paź 2006
Olympus zrobi Wam z tego cyfrowego kontaksa g. Wypuści do tego cztery super obiektywy i jeden zuum. I będzie gadżet jak ta lala.
Tylko taki jest sens tego interesu. W czasach, gdy niemal każdego stać na lustrzankę, może być duży popyt na takie luksusowe cacko. Zwykły, plastyczany kompakcik za 1,5 kzł z wymienną optyką jest bowiem bez sensu.
 
gin z tonikiem  Dołączył: 17 Paź 2007
lipalipski napisał/a:
IMO do walk ulicznych, jesli już, to raczej spory korpus byłby przydatny.
To zależy. Z za winkla można używać czegoś mniejszego. A kastet to każdemu może się przydać :-D .
 
Kfan  Dołączył: 02 Mar 2007
Hmm wykrakałem.
Jakiś miesiąc wcześniej w dyskusji o rozwoju w kierunku Full Frame argumentowałem że wolałbym coś w drugą stronę i z wymiennymi obiektywami wówczas myślałem nad udoskonaleniem Fuji S100fs z matryczką 2/3" gdzie zoom 14x to fajna sprawa ale dobrze by było mieć inną alternatywę optyczną, no a tu Olek tak zaskoczył...
Uważam że dla amatorów turystów to znakomity pomysł.
Kwestia tylko wykonania odpowiednio dobrej matrycy tj niskoszumnej.
Osobiście byłbym za nowszą wersją Fuji SR.
 
fotomic  Dołączył: 09 Maj 2007
Kfan napisał/a:

Osobiście byłbym za nowszą wersją Fuji SR.
Na to nie ma raczej szans, IMO wsadzą najnowszą matrycę Panasa CCD (10Mpx) - jakaś nowa tech.
 
g70104sm  Dołączył: 25 Cze 2007
lipalipski napisał/a:
Żaba napisał/a:
czyli biorąc pod uwagę, że w Olku crop x2 to musiałby Olek oferować małe kompaktowe szkiełko o ogniskowej 14 lub 18mm.

W tym czymś, crop będzie większy.


A nie mniejszy? Matryca będzie bliżej szkła. Może na tym cały wic polega, że zrobią coś o cropie zbliżonym do FF (x1.0) i stworzą bez problemu obiektywy typu 50/1.4.
Jak dla mnie Olek próbuje zrobić nowoczesny odpowiednik dalmierza, bez wielkich sentymentów dla historii fotografii i rozmiarów taśmy filmowej 100 lat temu.
I niezależnie od tego, czy osiągną sukces, chwała im za niestandardowe myślenie.
 

superkomornik  Dołączył: 02 Sty 2007
A czy przypadkiem crop nie zalezy od wielkości materiału światłoczułego? odległość obiektywu od matrycy nie ma nic do cropa, tak myślę... :roll:
 
fotomic  Dołączył: 09 Maj 2007
crop sie nie zmieni, nadal to będzie 2x.

Pozdrawiam
 
lipalipski  Dołączył: 28 Mar 2007
Czegoś nie zajarzyłem, ale wydawało mi się, że matryca bedzie mniejsza niż w lustrzankach Olympusa.
 

Maciej  Dołączył: 18 Cze 2007
lipalipski napisał/a:
Czegoś nie zajarzyłem, ale wydawało mi się, że matryca bedzie mniejsza niż w lustrzankach Olympusa.
Właśnie chodzi o to, że taka sama.
 
lipalipski  Dołączył: 28 Mar 2007
Aha, to jak będzie sensowne 15/1,4 albo 17/2 wielkoscią zbliżone do 35/2 Pentaksa...

I jeśliby miało format 3:2.

I inne cechy wymienione w watku o nastepcy k20...
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
lipalipski to jest matryca 4/3 olka.
 
lipalipski  Dołączył: 28 Mar 2007
Wiem.
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
lipalipski napisał/a:
Wiem.

Cytat
I jeśliby miało format 3:2.
:evilsmile:

;-)

Coś mi się wydaje że następca Panasonica Lumix DMC-LX3 bedzie LX-4 z bagnetem micro 4/3 - co samo w sobie wydaje mi się bardzo atrakcyjnym pomysłem :mrgreen:

Tylko tak się zastanawiam - czy była już gdzieś informacja kiedy to planowany jest rynkowy debiut nowego systemu?
 
lipalipski  Dołączył: 28 Mar 2007
Żaba, jeśliby. Poszukać Ci słownika?
 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
Ludzie wzdychali do Sigmy DP1, która okazała się ciemna i nie do końca dopracowana (mała rozdzielczość, więcej wad Foveona niż zalet), to dostaną Olympusa - kompakt z wymienną optyką. A do tego będzie jaśniutkie 25/1,4. To nie jest zły pomysł dla kogoś, kto poszukuje kompakta, jako drugie body. Dobierze sobie do tego od razu jeden obiektyw i tylko z tym będzie używał. Akurat Olympus ma trochę jasnych zoomów i prawdopodobnie odpowiedniki dla u4/3 też się pojawią. A jak ktoś chce fajną stałkę, to jakaś się znajdzie (niestety kilka).

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach