crash85  Dołączył: 06 Gru 2008
witam, czy do P mozna kupic jakies szklo z AF 50 o świetle w granicach 1,8 w normalnej cenie bo nikonowskie kosztuje 500 canonowskie troszku wiecej a P kupie pieniedzy :/
 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
crash85, można kupić używaną 50-tkę 1.7 FA. Tylko nie wiem, czy 500 zł starczy.

http://kmp.bdimitrov.de/l...l/FA50f1.7.html
 
crash85  Dołączył: 06 Gru 2008
no qrcze wlasnie to jest problem, a ile kosztowalo fa 50 1.4 przed kryzysem ?? bo w innym temacie widzialem ze ktos pisal o cenie ok 800
 

Raven  Dołączył: 03 Gru 2007
crash85, na początku roku (lub pod koniec ubiegłego, nie pamiętam) kupiłem używkę FA 50/1.7 za coś między 500 a 600 pln. Musiałem oddać, ale to inna historia...

 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
crash85 napisał/a:
ile kosztowalo fa 50 1.4 przed kryzysem ?? bo w innym temacie widzialem ze ktos pisal o cenie ok 800

ja dałem 700zł za nową ściągniętą z USA, natomiast potem najtańsze jakie widziałem, to w apogeum taniości dolara, 650zł

[ Dodano: 2009-04-22, 09:13 ]
oczywiście mówimy o sprzedaży forumowej, nowe szkiełka z USA
 
crash85  Dołączył: 06 Gru 2008
za 650 to bralbym od reki :)
 

Raven  Dołączył: 03 Gru 2007
za tyle lub prawie tyle, to teraz pewnie poszedłby smc-a 50/1.4 :-)
 
crash85  Dołączył: 06 Gru 2008
zakichany kryzys :/
 

Premislaus  Dołączył: 28 Paź 2008
crash85 napisał/a:
no qrcze wlasnie to jest problem, a ile kosztowalo fa 50 1.4 przed kryzysem ?? bo w innym temacie widzialem ze ktos pisal o cenie ok 800


ja pamiętam cenę 900 zeta, teraz około 1240 :evil:
sigma zdrożała około 400 zeta :evil: :evil:
 
gin z tonikiem  Dołączył: 17 Paź 2007
A czy w ogóle jest ta Sigma do Pentaksa (fizycznie w sklepie)?
 
crash85  Dołączył: 06 Gru 2008
widzialem w jakims e sklepie ale cena z kosmosu :/
 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
gin z tonikiem napisał/a:
A czy w ogóle jest ta Sigma do Pentaksa (fizycznie w sklepie)?
crash85 napisał/a:
widzialem w jakims e sklepie ale cena z kosmosu :/

z tego co się orientowałem miesiąc temu, to chyba nawet w Sigmie nie mają takowej pod Pentaksa. Jest jedna osoba na ebay (z Francji), która posiada 50-tkę z mocowaniem pod nasz system.
To była zresztą jedna z przyczyn dlaczego Sigmy nie wybrałem - jej brak w polskich sklepach.
 
gin z tonikiem  Dołączył: 17 Paź 2007
MacRayers napisał/a:
Jest jedna osoba na ebay (z Francji), która posiada 50-tkę z mocowaniem pod nasz system.
Bosko, toż to jest prawdziwy Limited :-P !
 

Premislaus  Dołączył: 28 Paź 2008
w Sigmie nie mają, tydzień temu nie mieli potwierdzenia kiedy będą mieć. A .. i cena na "starym poziomie" - 1.899 zeta. a dolar poszedł w dół od lutego :evil:
 
Promocja111  Dołączył: 04 Lis 2008
Premislaus napisał/a:
w Sigmie nie mają, tydzień temu nie mieli potwierdzenia kiedy będą mieć. A .. i cena na "starym poziomie" - 1.899 zeta. a dolar poszedł w dół od lutego :evil:


Ta Sigma dla Pentaxa będzie w polskiej dystrybucji w ciągu tego miesiąca - tak panowie z Sigmy na dzisiejszych warsztatach w Gdańsku twierdzili.
 
elgreen  Dołączył: 23 Sie 2008
15 Czerwca dostalem info od FOTO-NET (SIGMA), ze otrzymali dostawe tego obiektywu.
Ale czytajac gdzies na forum 24 strony o nieprawidlowej pracy AF na roznych odleglosciach ostrzenia (body Canon), nawet po kalibracji do korpusu - to mi sie troche odechciewa - poczekam, az ktos z mocowaniem Pentaxa opisze co i jak.
 

JackDeJack  Dołączył: 21 Gru 2007
elgreen napisał/a:
Ale czytajac gdzies na forum 24 strony o nieprawidlowej pracy AF na roznych odleglosciach ostrzenia (body Canon),
no właśnie.
Tak to tylko u Canona, (przeca ich motto to "We can") który ma specyficzne podejście do kundelków i każde nowe body (lub soft) sprawia coraz więcej piania z zachwytu nad pracą AF w Lkach :-P

[ Dodano: 2009-06-18, 22:02 ]
Coby nie było. Z zoomów miałem dwa Tamrony i pięć Sigm, i może nie wszystkie były demonami szybkości jeśli chodzi o AF, ale trafiały w punkt na wszystkich ogniskowych.
Tu dla uproszcznia masz stałkę :-P
 
elgreen  Dołączył: 23 Sie 2008
Mi Tamron (17-50)trafia w punkt na ogniskowej 30mm ponizej jest bf, powyzej ff ;-)
Po wakacjach dam do kalibracji.

A z sigma jeszcze sie inne cuda dzialy, ktore beda tez w innych systemach-Nieostrosc obrazu przy ostrzeniu na dalsze odleglosci (nieskonczonosc) - tego to nawet nie skalibrujesz :]
 

afuszejk  Dołączył: 28 Maj 2008
ja wlasnie dostalem FA50 1.4 ze stanów kupione b&h za 250$, wyszło mnie to w zaokrągleniu 800. No ale nie było cła, tylko mrówka : ) Niby dolar drogi i cena poszla w gore (bylo swego czasu po 199$ a dolar stal ppo 2.30), ale wciaz sie oplaca i to bardzo biorac pod uwage zbojnicka cene w ojczyznie.
 
elgreen  Dołączył: 23 Sie 2008
afuszejk napisał/a:
... ale wciaz sie oplaca i to bardzo biorac pod uwage zbojnicka cene w ojczyznie.


Skad wiesz, ze sie oplaca? ile kosztuje kalibracja takiego szkla do body - odplatnie ?
A co jesli jeszcze trzeba cos dokrecic, poprawic ? Tak jak w Tamronie - luzuje sie przednia czesc obiektywu - gdyby nie gwarancja - to koszty przesylki, rozebranie szkla, naprawa - jestem ciekaw ile takie sprawy kosztuja.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach