cube007  Dołączył: 12 Mar 2009
Crow napisał/a:
I jak tu nie kochać Pentaxa :-D Tylko teraz pytanie czy te oświadczenia zarówno Pentaxa jak i Olympusa nie są związane z kryzysem...

Zadna z tych firm nie jest producentem matryc... wiec kryzys w tym temacie nie dotyka ich bezposrednio ;)
 

ThomFoto  Dołączył: 07 Lis 2006
obrazek ze Średniego format jeszcze pare lat temu rzeczywiście był poza zasięgiem korpusów FF. dziś to już nie jest takie oczywiste i to co otrzymujemy np z d3x jest absolutnie wystarczające do wiekszości "codziennych " zastosowań w pracy.

 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
ThomFoto napisał/a:
coż. jaki koniec P taki i komentarz. trudno w takich chwilach wykrzesac optymizm bo wszystko wskazuje na to że znowu bedziemy skazani na dominację C i N. a to nie wrózy nic dobrego.

Spokojnie - informacje o śmierci Pentaksa są zdecydowanie przesadzone (jakby to powiedział Mark Twain). Samsung nie odpuści bagnetu K. Hoya może wyekstrahować dział DSLR i go sprzedać (Minolta do dzisiaj przecież działa bez sekcji foto w innych branżach).
Ja się i przyszłość nie martwię absolutnie. Uważam, że mało którą firmę tyle razy do grobu kładziono co Pentaksa. Jak wyszły DSLR-e to był płacz bo Pentaks z tyłu, jak teraz jest pełna klata (przypomnę - to są 3 modele na rynku) też płacz. Nie ważne, że 95% sprzedaje się APS-C.
Pożyjemy, zobaczymy. Jak komuś źle a ma szklarnię to ja mogę przyjąć trochę. Póki co, możliwości K20D i gwiazdek przerastają moje umiejętności, więc najpierw nauka a potem, gdy sprzęt zacznie mnie ograniczać (ciekawe czy stare analogi bez AF ograniczały fotografów) to pomyślę o zmianie sprzętu.

[ Dodano: 2009-03-23, 18:52 ]
ThomFoto napisał/a:
obrazek ze Średniego format jeszcze pare lat temu rzeczywiście był poza zasięgiem korpusów FF. dziś to już nie jest takie oczywiste.

oj, przesadzasz. Tutaj nie chodzi tylko przecież o ilość Mpix zdjęcia. Pokaż mi FF który pozwoli na fotografowanie np. architektury czy krajobrazów z taką finezją jak średni format.
Wszystko zależy od potrzeb i od tego jak kto określa parametr cena/jakość.

 

ThomFoto  Dołączył: 07 Lis 2006
MacRayers masz absolutną rację. Samsung nie zrezygnuje z bagnetu K. raczej do spółki z Hoya zarżną markę Pentax przejmując technologię, bagnet i część klientów .

i podobnie jak Ty sie tym specjalnie nie martwie bo to kłopot Pentaxa nie nasz. Tym bardziej że kłopoty Pentax ma niejako na własne zyczenie.
 
studentmibm  Dołączył: 29 Mar 2008
ThomFoto napisał/a:
k30 jesłi nadal bedzie aps-c zginie w tłumie i generalnie nic nowego do sytuacji Pentaxa nie wniesie

Tego nie jestes w stanie powiedziec. Jesli poprawiliy glowne bolączaki poprzednich korpusow i daliby jakas sensowna cena za to, to kto wie.
ThomFoto napisał/a:
FF widac że sobie odpuścili.

Tego sie nie da ukryc.
ThomFoto napisał/a:
pozostaje schodzić niżej czyli jakiś hybrydy, lustrzanki bez luster itp

no i to jest smutne...
 

ThomFoto  Dołączył: 07 Lis 2006
studentmibm napisał/a:
Tego nie jestes w stanie powiedziec. Jesli poprawili glowne bolączaki poprzednich korpusow i daliby jakas sensowna cena za to, to kto wie.


potrzebny jest hit na miarę tego jakim była k10 w swoim czasie. przypomnę że w momencie premiery k10 biła na głowę porównywalne korpusy konkurencji. Niestey Pentax nie poszedł za ciosem i cała para poszła w gwizdek /ew w gwiazdki/
 

matth  Dołączył: 21 Kwi 2008
Taaa i kolejny niczemu nie służący temat się zrobił o jechaniu jaki to pentax jest denny :-) Nie macie ważniejszych i ciekawszych rzeczy na głowie? No eej nie wierze aż :-P
 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
ThomFoto napisał/a:
MacRayers masz absolutną rację. Samsung nie zrezygnuje z bagnetu K. raczej do spółki z Hoya zarżną markę Pentax przejmując technologię, bagnet i część klientów .

Dlaczego zarżną ? Może uda się to co zrobiło SONY (marketingowo) z pominięciem błędów (jakość puszek SONY w porównaniu do starych MINOLT... tylko że oprócz A200, 300, 350 jest też całkiem udane A700 i bardzo dobre A900).
ThomFoto napisał/a:
Tym bardziej że kłopoty Pentax ma niejako na własne zyczenie.

Dla mnie kłopoty nie dotyczą produktu - bądźmy szczerzy puszki w swoim segmencie nie odbiegają od tego co jest na rynku - w niektórych są słabsze (AF), w niektórych lepsze (uszczelnienia, ergonomia).
Problemem jest tak naprawdę marketing. Mylenie w Polsce Pentaksa z Tampaksem to norma. Zresztą, nie tylko w Polsce....
 

ThomFoto  Dołączył: 07 Lis 2006
marketing pentaxa to osobny temat. już nawet nie warto o tym pisać . po co sie denerwować. iina sprawa t to że główną siłą napedzającą sprzedaż P byli jego dotyczasowi userzy. zadowoleni z produktu polecali go kolejnym osobom.
sam jeszcze 3 lata temu szczerze namawiałem znajomych na zakup P. w dobrej wierze i z pełnym przekonaniem polecałem zakup k10 . to był na owe czasy znakomity korpus. obecnie polecać zakupu P nie odważyłbym sie.

 

PK  Dołączył: 24 Maj 2008
...po komentarzach niektórych czytelników łoptycznych można wywnioskować, że nigdy w życiu nie słyszeli o krążku rozproszenia...
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
A to się łyka, czy rozsmarowuje?
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
Pentagram, Nie wiesz że krążki to używa się dowcipnie ? :roll:
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
Nie chciałem być taki bezpośredni ;-)
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
Nie przesadzaj. :mrgreen: Sami swoi w końcu wokół. A temat od dwóch postów robi się zdecydowanie ciekawszy. :mrgreen: Może jak go pociągniemy, to i mygosia tu zajrzy ? :-P

 

PK  Dołączył: 24 Maj 2008
apocokomu tawiedza? Cyfra, megapiksele, zuuum, conan i nikon, profi, luszczanka...!- wystarczy?

 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
Dada napisał/a:
krążki to używa się dowcipnie

PK napisał/a:
apocokomu tawiedza

Dobrze jest wiedzieć jak się można zabezpieczyć.
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
Pytanie jeszcze, co taki krążek może rozpraszać? :roll:
Zły nastrój?
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
Pentagram napisał/a:
co taki krążek może rozpraszać?
ja wiem ja wiem !!!!!!
ten no... eeee aaaaa noooo zboże ?
 

ThomFoto  Dołączył: 07 Lis 2006
popsuliście watek. a taki piękny koniec P szykowaliśmy :-D
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
Pentagram napisał/a:
co taki krążek może rozpraszać?
Zły nastrój?

Jeśli jest używany zgodnie z przeznaczeniem i działa właściwie to na pewno :mrgreen:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach