a.d.a.m  Dołączył: 15 Sty 2007
A jeśli można spytać, to po ile chodzą używane DS'y? Czy ktoś przymierza się może do sprzedaży?
 

Misztu  Dołączył: 19 Mar 2007
a.d.a.m napisał/a:
A jeśli można spytać, to po ile chodzą używane DS'y? Czy ktoś przymierza się może do sprzedaży?


Jeszcze zanim stałem się szczęśliwym posiadaczem, na Allegro widziałem dwie aukcje body, które kończyły się na poziomie 1200 PLN.

Czasami z ciekawości patrzę, co się wystawia, ale DS nie widziałem już długo.
 

Bronek  Dołączył: 04 Wrz 2006
Misztu napisał/a:
Czasami z ciekawości patrzę, co się wystawia, ale DS nie widziałem już długo.
bo są za dobre i dlatego właściciele się ich nie pozbywają :mrgreen: Dla przypomnienia, to ostatni aparat Pentaxa obsługujący TTL i do tego z jasnym pryzmatem.
 

wawer1  Dołączył: 20 Kwi 2006
A ja rok temu kopiłem DLa w USA i po tygodniu odsprzedałem go znajomemu, a sam "upolowałem" używanego istD (2k fotek) z 16-45 i 360fgz za ok $950 i... zamierzam używać biedaka aż do zezłomowania, no chyba, że za rok K10D będzie w obecnej cenie k100D...
 

Misztu  Dołączył: 19 Mar 2007
Bronek napisał/a:
bo są za dobre i dlatego właściciele się ich nie pozbywają :mrgreen: Dla przypomnienia, to ostatni aparat Pentaxa obsługujący TTL i do tego z jasnym pryzmatem.


Ano są dobre :)
Szkoda tylko, że używka, którą kupiłem jest w wersji srebrnej. Ale cena i dodatki, które dostałem, rekompensują ten kolor :)
 

PiotrB.  Dołączył: 19 Kwi 2006
Tak naprawde to DS, jest najbardziej udanym modelem z serii dsrl. To, ze nie nie ma shake`a, 10 mplx, AF szybkiego, to tak naprawde, rzadko to sie uzywa w fotografii, chyba ze ktos jest leniwy :-P Ja Kadyszke kupie jak spadnie do 60000 jencow, bo teraz "uzywane" chodza po 80000 jencow. A kupie tylko wylacznie do kolekcji. :mrgreen:
 
tomand  Dołączył: 17 Paź 2006
Uzywam DS od 2 lat, w sumie jestem z niego wciaz zadowolony. Niedawno kupilem K10D i jednak wole nowy aparat :(. Ma wiekszy wizjer, moim zdaniem lepiej naswietla, lepiej oddaje kolory, a zdjecia wydaja mi sie b. plastyczne, no i jest duzo szybszy. Do DS mam podpiete na stale Ltd 70, jest strasznie kompaktowy z tym szklem. Wciaz mam je oba :).

Pzdr,

Tomek

PS. Zdjecia z obu puszek na:

http://picasaweb.google.pl/yelonkowo
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
tomand napisał/a:
Ma wiekszy wizjer,
A tam, zalewasz. Oba mają takie same :-)
 

PiotrB.  Dołączył: 19 Kwi 2006
Z ta szybkoscia, to bym podyskutowal. Moze jest szybszy o jakies 10-15 %, ale nie wiecej. Masz oba aparaty wiec mozesz tak naprawde sprawdzic.
 

Stachu  Dołączył: 27 Kwi 2007
A nie warjuje wam rolka od przesłony/czasu/korekty? Nie mówiąc już o przyciskach? Bawiłem się DS'em kuzynki i muszę przyznać, że musiałem się trochę namęczyć, żeby ustawić przesłonę taką, jak chciałem :roll: . Kręcę kółkiem w jedną stronę a cyferki na wyświetlaczy latały w obie. Domyślam się, że to syf i brud na stykach w przyciskach (one też się zacinają) i rolce, ale czy da się to jakoś wyczyścić?
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
PiotrB., do kogo pisałeś, że ma oba ?
 
tomand  Dołączył: 17 Paź 2006
Cytat
A tam, zalewasz. Oba mają takie same


Az sprawdzilem, albo cos z moja percepcja nie tak, albo bylem pod wrazeniem nowosci, bo teraz wydaja mi sie tak samo duze. :-) Ciekawe...
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
tomand, to z powodu nowości :mrgreen:
 

gebi  Dołączył: 05 Maj 2006
tomand, K10d miał mieć jaśniejszą matówkę, ale powiększenie i wielkość wizjera taką samą.
 
Kfan  Dołączył: 02 Mar 2007
Jak dla mnie ułamki sekund w szybkości AF miałyby znaczenie gdybym sobie mógł pozwolić na drogie obiektywy.
Póki co przypinam muzealną Sigmę 28-200 taką pompkową gdzie tym samym pierścieniem się zoomuje i ostrzy he i nawet na testowym strzelaniu wyostrzyłem manualnie auto jadące w prostopadłym kierunku i to przy przy maksymalnym zbliżeniu.
Robiłem to tym sprzętem po raz pierwszy więc dumny jestem z siebie :)
Co ciekawe szkło to ostrzej rysuje niż kit 18-55 i Pentax SMC 35-105.
Jeszcze zeby był klin i raster na matówce to mój focus ulegnie 2 krotnemu przyspieszeniu :) Jak tylko będę mógł wyrzucić 400 PLN to sobie sprawię taką matóweczkę.
Póki co za tą kasę można kupić ze 2 obiektywy a to pilniejsze.
Gdybym kupił coś innego w tych pieniądzach to byloby gorzej w tym temacie.
Pozostałby kit albo zbieranie na nowoczesne i drogie słoiczki.
 

UnclePete  Dołączył: 25 Lis 2006
Dawno tu nie zaglądałem... Mam DS-a od kwietnia 2005 r., tyle że teraz mam drugi korpus i trzecią matrycę (nie wiem po co próbowałem zwalczyć w serwisie kilka hotów - nie udało się). Jestem generalnie nadal zadowolony, ale zależy z czym porównywać. Po MZ-5n ani matówka, ani AF są nie tego. Matówkę jeszcze mogę zrozumieć, ale dlaczego oni popsuli AF? Chodzi mi przy tym nie o szybkość, tylko o pewność w gorszych warunkach oświetleniowych. MZ-5n ostrzył dosłownie póki cokolwiek w wizjerze było widać. I właśnie z powodu tego AF myślę, że prędzej czy później wymienię go na coś innego. Dobrze by było jeszcze stabilizację mieć, ale pokolenia fotografów jakoś bez tego żyły... Na razie w grę wchodziłby tylko K10 lub jego Samsungowy bliźniak, ale jak pomyślę, ile będe musiał dołożyć do interesu, to zawsze znajduję lepsze zastosowanie dla tych pieniędzy.
 
yoki  Dołączył: 28 Maj 2007
ja mam ds :-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach