sunshine  Dołączył: 25 Paź 2007
incosgnitos napisał/a:
Nie 3.2 tylko 2 GB :)

ehhh, przecież to zależy od ilości małych plików i zajmowanej przez nie powierzchni - więc może być 3,2 może 3,6 a może 2 gb.; minimalnie (gdyby nagrać same pliki po 1kb) powieżchnia dysku mogła wynosić 200 mb :mrgreen: .

incosgnitos napisał/a:
Nie musieli 'naginać', gdyż FAT16 super sobie radzi do 2GB i jest nawet 'ciut' szybszy od FAT32.

Fat 16 radzi sobie nawet do 4gb tylko - nagieli w tym sensie ze wypuścili 2 gb z fat 16 i sprzedawali jako 2 gb a tak naprawdę mogły mieć o wiele mniejszą pojemność.

incosgnitos napisał/a:
Co do reszty to się zgadzam :)

:-B
 

JackDeJack  Dołączył: 21 Gru 2007
Kartę odebrałm - wygląda jak oryginał opisywany przez Pentaxowca.
Na pudełku naklejka dystrybutora, wszystko wygląda ok. - blister zgrzewany kropkowo.

Testy prędkości później

BTW - po formacie na 1GB kasetka pokazuje ok 340 jpg do zrobienia. Z 4GB jedynie 999 - licznika brakuje :-D
 

sunshine  Dołączył: 25 Paź 2007
JackDeJack napisał/a:
BTW - po formacie na 1GB kasetka pokazuje ok 340 jpg do zrobienia. Z 4GB jedynie 999 - licznika brakuje :-D


To dlatego że masz stary / "archiwalny" sprzęt :mrgreen:
 

Pentaxowiec  Dołączył: 27 Sie 2007
Postanowiłem do agito wysłać maila o treści:
Cytat
Temat:SanDisk SecureDigital 4GB SDHC Extreme III

Witam
Czy wyżej wymieniona karta pamięci oferowana przez wasz sklep jest oryginalną kartą firmy "SanDisk". Moje pytanie bierze się stąd, że w/w karta pamięci na oficjalnej stronie producenta wygląda inaczej.
Z poważaniem, Sebastian


I otrzymałem zwrotnego o treści:
Cytat
Witam!

Produkt jest jak najbardziej oryginalny i pochodzi od autoryzowanych polskich dystrybutorów.
W rzeczywistości sama karta wygląda tak jak na zdjęciu zamieszczonym na naszej stronie do porównania proszę zapoznać się ze stroną http://www.ceneo.pl/showP...oductID=596769. Do produktu jest dołączony również czytnik USB.

Pozdrawiam serdecznie.

Dorota Gomulska
Biuro Obsługi Klienta
Sklep Internetowy Agito
Tel: +48 22-2100 300| Fax: +48 22-2100399
http://www.agito.pl



Więc z tego wynika że te srebrne/szare też są oryginalne :mrgreen: ;-)
 

sunshine  Dołączył: 25 Paź 2007
Przecież mówiłe już to kilka postów temu. Tamta etykieta jest - koncepcyjna i pochodzi z pierwszych egzemplarzów.
 

Pentaxowiec  Dołączył: 27 Sie 2007
sunshine, a chciałem się tak pochwalić, że potrafię pisać maile
 

sunshine  Dołączył: 25 Paź 2007
:-P
 

palermo  Dołączył: 12 Lut 2007
Pentaxowiec, Agito.pl do końca nie pisze prawdy.

Wczoraj dostałem od nich kartę i jest czarna a nie srebrna :mrgreen:
Do karty dołączony jest czytnik i fajne etui z zamkiem na czytnik i na kartę.

Karta ma logo 6 class i sprawuje się jak należy.


Pozdrawiam
Krzysiek
 

Bronek  Dołączył: 04 Wrz 2006
palermo, i niech Ci dobrze służy. :-P
 

sunshine  Dołączył: 25 Paź 2007
Chyba można by było zamknąć temat i wrzucić do faq stwierdzenie:

Szary SanDisk SDHC to to samo co czarny 8-)
 

Danin  Dołączył: 10 Gru 2007
Przyjrzałem się wewnątrz pudełka, a na samym dole jakiś biały pasek, juz miałem go odkleic ale zatrzymał mnie taki fajny rysuneczek z kryżykiem na łapkach. :mrgreen: Na podróbke to nie wygląda, a i jescze dla uciechy wyciąłem czarny paseczek made in china z jakże szykownego etui. :-P

A niech będzie wszystko z pudełka japońskie :mrgreen:

 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Danin napisał/a:
a na samym dole jakiś biały pasek, juz miałem go odkleic ale zatrzymał mnie taki fajny rysuneczek z kryżykiem na łapkach
Normalne zabezpieczenie przed wynoszeniem ze sklepu bez zapłacenia. Przy przeciąganiu przy kasie, pasek rozmagnesowuje się.
 

Danin  Dołączył: 10 Gru 2007
W podróbkach tego nie ma :evilsmile:
 
Soviniec  Dołączył: 04 Sty 2008
A z boku pudełka (wewnątrz) coś, co wygląda na chip do szpiegowania klientów (RFID) :mrgreen:
Występuje w obu pudełkach zakupionych w zupełnie innych miejscach. Obie karty czarne ze znaczkiem C6.
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Soviniec napisał/a:
wygląda na chip do szpiegowania klientów (RFID)

Pewnie kontrola produkcji / magazynowa.
 

szopen  Dołączył: 20 Maj 2007
Podłączając się do tematu, również planuję zakupić wspominaną 4-gigówkę w agito, obecnie za 128zł. Jednak zupełnie nie jest mi potrzebny czytnik dołączany do karty. Możliwe, że źle szukam, ale nie udało mi się znaleźć karty bez czytnika, która była by tańsza o jakąś sensowną kwotę (10-20zł?). Pytanie -- czy ktoś ma namiary na sklep z tą kartą bez czytnika?

-- jeszcze apropos szary/czarny:
na stronie sandisk'a [tu: http://www.sandisk.com/Pr...SDHC_Cards.aspx ] na miniaturce SanDisk Extreme® III SDHC 4GB jest karda szarawa, po kliknięciu -- czarna. Taka ciekawostka ;)

 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Czytnik jest dołączany po to, żeby użytkownik mógł kartę odczytać (bez aparatu). Czytników SDHC chyba jeszcze zbyt dużo ludzi nie ma, stąd taki zestaw pewnie.
 

szopen  Dołączył: 20 Maj 2007
ja posiadam takie cudo: " Hama USB 2.0 Card Reader - 35 In 1 " i zdaje się, że SDHC czyta
 

JackDeJack  Dołączył: 21 Gru 2007
szopen napisał/a:
Możliwe, że źle szukam, ale nie udało mi się znaleźć karty bez czytnika, która była by tańsza o jakąś sensowną kwotę (10-20zł?)


Ale ten czytnik jest bardzo ok. - porównywałem z innym (Unitek chyba) i różnice transferu są kolosalne (nawet z innymi kartami które uważałem za wolne.
Zaoszczędzisz 10PLN - nie wiem czy warto?!
 

deckard  Dołączył: 01 Lut 2008
szopen napisał/a:
zdaje się, że SDHC czyta


Kup kartę z czytnikiem, odkupię czytnik za 20zł + koszty przesyłki :-D

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach