WuWu84  Dołączył: 25 Wrz 2007
espresso napisał/a:
tylko ciszej.

Nie do końca - my mamy w K100D słabszy silnik śrubokręta, jeśli porównywałeś na K10/20D :-(
Barkecik napisał/a:
szybszy niż tamron z mojej stopki

To mnie podniosłeś na duchu, też się przymierzam do 50-135, znam tego tamrona i sądziłem, że 50-135 będzie jeszcze wolniejszy na kasetce :-)

Ale i tak coś czuje, że po zakupie tego szkła kupie drugi korpus ;-)

 

Bruinen  Dołączył: 03 Sty 2008
WuWu84 napisał/a:
Nie do końca - my mamy w K100D słabszy silnik śrubokręta

I jeszcze słabszy SDM którego... nie mamy :-D

A cena 50-135 i tamrona 70-200 już dawno przegoniły cenę korpusów (K200D, używanego K10D o K100D nie wspominając... O, i nawet body K20D jest tańsze...)
 

WuWu84  Dołączył: 25 Wrz 2007
Bruinen napisał/a:
O, i nawet body K20D jest tańsze...

Nom, choć znając moją stabilność finansową, to pewnie będzie już K30D dostępny ;-)
 
Barkecik  Dołączył: 15 Cze 2008
WuWu84 napisał/a:
Ale i tak coś czuje, że po zakupie tego szkła kupie drugi korpus

Kupię K20D jeśli praca będzie tego wymagała - jeśli nie, to tak jak wspomniałem na pierwszy ogień poleci DA*300 - kocham fotografować naturę ale zawsze mi brakuje zbliżenia... Choć przyznam szczerze że i Tamronem udało mi się sfotografować sikorki ostatnim czasem (oczywiście bez kadrowania się nie obyło) :)

Cytat
pokaż mi szkło o tym zakresie które ma lepsze rozmycie? oczywiście przy focie zrobionej w tych samych warunkach? Zapewniam Cię że jest bardzo porównywalne z tzw, topowymi obiektywami.

Wiesz co - oglądałem przykładowe zdjęcia na bodajże pixel-peeper i wydał mi się bardzo sztuczny (włącznie z żyletkową ostrością za którą nie przepadam). Zdjęcia zrobione Pentaxem wydały mi się delikatniejsze o bardziej subtelnym bokeh'u oraz ostrości. Jak będzie w praniu - zobaczymy kiedy w końcu przestanie padać... :roll:

[ Dodano: 2008-12-22, 21:17 ]
Mam już zdjęcia wglądowe bo nie mogłem się powstrzymać - oba na najdłuższej ogniskowej i pełnej dziurze, robione z ręki i z lampą (palnik w sufit) niewyostrzane ani przed ani po zmniejszeniu, ostrość odpowiednio - na oczka i na szyjki ;-)





A na dokładkę jak lufka wygląda z ME Superkiem :-D

 
stereo  Dołączył: 17 Maj 2008
Szkoda tylko, że takiego połączenia się nie wykorzysta (sam mam sigmę 50-150 i będę miał mx-a :P ) bo to tylko pod apsc....
 
Barkecik  Dołączył: 15 Cze 2008
stereo napisał/a:
Szkoda tylko, że takiego połączenia się nie wykorzysta (sam mam sigmę 50-150 i będę miał mx-a :P ) bo to tylko pod apsc....

Właśnie zastanawiam się co by było gdybym zrobił zdjęcie z tym obiektywem - czy przysłona byłaby 22, czy może 2.8? choć ja stawiam na 22...
 

Bruinen  Dołączył: 03 Sty 2008
Na 99% F/22 - we wszystkich DA tak ustawia po odłączeniu od korpusu (czyli bez styków).
 

Gwiazdor  Dołączył: 05 Mar 2007
Jesli korpus nie steruje przesłoną, tylko pobiera dane o przesłonie z obiektywu to bedzie zdjęcie z najwiekszą liczbą przesłony, czyli dla tego obiektywu f22.
 
Barkecik  Dołączył: 15 Cze 2008
Czyli gdyby wsadzić jakiś kawałek powiedzmy plastiku czy odpowiednio wymodelowanego kawałka papieru tak żeby przesunąć dźwignię maksymalnie to będzie ładnie czytał f/2.8? Chyba spróbuję ale najpierw z kitem :)
 
stereo  Dołączył: 17 Maj 2008
Byłoby f/22, ale i tak winieta by była wielka, tak, że z pełnej klatki musiałbys wyciąć format aps-c, więc się nie opłaca.
 

Gwiazdor  Dołączył: 05 Mar 2007
Barkecik napisał/a:
tak żeby przesunąć dźwignię maksymalnie
W obiektywach FAJ oraz DA i DA-L ta dźwignia jest nieruchoma. :->
 
Barkecik  Dołączył: 15 Cze 2008
Jako że miałem przetestować zabawkę w plenerze, więc wybrałem się do parku w celu upolowania kilku sikorek - jak na złość w czasie jazdy świeciło piękne słońce, natomiast po wyciągnięciu i odpaleniu aparatu schowało się za chmury... Po godzinie szukania i polowania na ptaszyny udało mi się dorwać kilka :)

Jakość może nie jest najwyższych lotów (ISO 800 i kasetka za sobą nie przepadają...) ale przynajmniej mam pogląd na to czy AF trafia tam gdzie trzeba i jak długo trzeba nań czekać. Niestety w zakrzaczonych rejonach niezbyt szybko pracował (zwłaszcza na najdłuższej ogniskowej - lubił pokontemplować czy oby właściwie ustawił ostrość...). Jednak kilka zdjęć ze sobą przyniosłem:







Pzdr.
 
Barkecik  Dołączył: 15 Cze 2008
espresso napisał/a:
Jesli na podstawie tych fotek miałbym szukać szkiełka, to akurat tego nie nie biorę nawet do ręki. Jedynie ostrość ostatniego zaledwie akceptowalna... bokeh ładny.

Bo poruszyłem ręką :/ (w moim przypadku przy tej ogniskowej będzie wchodził w grę tylko statyw lub monopod - no chyba że będę mógł używać migawki szybszej niż 1/250s) i ratowałem się wyostrzaniem i kontrastowaniem - co innego fota oczu myszy - tam jest ok. Myślę że gdybym to ja nie spartolił wszystko byłoby w porządku (w wizjerze przynajmniej było).
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
2 pierwsze ptaszki AF polecial ociupinke zbyt daleko - tutaj nie ma co ostrosci oceniac
3cia fota jest dziwna - moze ruszone
espresso napisał/a:
Jesli na podstawie tych fotek miałbym szukać szkiełka, to akurat tego nie nie biorę nawet do ręki.
- moze lepiej na podstawie zdjec gdzie AF trafil ?
 

MiQ27  Dołączył: 17 Wrz 2007
Czas ekspozycji 1/30 a ogniskowa w przeliczeniu 200.
SR chyba jednak nie wyrabia, to jakieś 3 działki migawki za mało (jeżeli czegoś nie pokręciłem - 60, 125, a 250 trzeba żeby było "normalnie" nieporuszone).

 

Meggido  Dołączył: 05 Mar 2007
Może by jeszcze troszkę sampelków wrzucić? Mocno zastanawiam się nad 50-135 lub Sigmą 70-200 lub 50-150.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
sama ptaszyna nieruchoma tez nie jest... :evilsmile:
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
Fafniak napisał/a:
2 pierwsze ptaszki AF polecial ociupinke zbyt daleko - tutaj nie ma co ostrosci oceniac
3cia fota jest dziwna - moze ruszone
Na 3 AF nie doleciał do ptaszka. Na żadnym AF nie trafił w punkt. Może to wina przesuniętego czujnika (punktu AF)
 
Barkecik  Dołączył: 15 Cze 2008
Właśnie przygotowuję sample - zaraz wstawię.

[ Dodano: 2008-12-23, 22:52 ]
A oto i sampelki (pod zdjęciem link do pliku w pełnej rozdzielczości):

1. AF na "Olympus Lens"

http://s1.fothost.pl/upload/08/52/9d2cf0f5.jpg

2. AF na "Auto"

http://s1.fothost.pl/upload/08/52/ad6dcf56.jpg

3. AF na "klawiaturę"

http://s1.fothost.pl/upload/08/52/838317ab.jpg

4. AF na "chłopczyka"

http://s1.fothost.pl/upload/08/52/8e327742.jpg

I jak?
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
Wydaje się, że wszystko jest ok. Strzel sobie testową kartkę do AFa na poziomo i pionowo, a wszystko będzie widać wyraźnie.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach