yacenty  Dołączył: 21 Lut 2008
jedno krótkie pytanie, bo jakoś nie zauwazyłem odpowiedzi na pytanie które chodzi mi po głowie.
Czy Sherpe 600 można dociążyć torbą/plecakiem? Ma jakiś haczyk czy inne ustrojstwo pozwalające coś pod nim podwiesić?
boje się ze moj aparat z nie krótkim obiektywem ważący 1.5kg a docelowo ok 2 może być mało stabilny
dzieki
 

Premislaus  Dołączył: 28 Paź 2008
Ja mam velbona sherpa 600 i nie można nic pod nim uczepić. Ma pokrętło reguluje wysokość wysunięcia centralnej kolumny statywu. Ale na nim raczej niczego nie powiesisz. Ma tez zaczepy służące go regulacji każdej z nóżek. W sumie ten statyw jest stabilny, jeśli dobrze rozłożysz każdą nogę. Nigdy nie miałem z nim problemu, zarówno przy pentaxie jak i wcześniej przy canonie z dokręconym dużym zoomem.
 

yacenty  Dołączył: 21 Lut 2008
u mnie docelowo ma to chodzić z c40d i 70-200 moze nawet 2.8 jak sie uda
 

PiotrB.  Dołączył: 19 Kwi 2006
Nie mialem go w reku, ale moze dorobisz haczyk? Nie wiem z czego masz wykonczenie koncowki kolumny, jesli metal, to nagwintowac. Przy sprzecie o udzwigu 2,5 kg, bedzie Ci drgal przy malutkim wietrze. Jesli bedziesz robil z zoomem w/w, to przy wykadrowaniu czegos, trzeba bedzie odczekac pare ladnych sekund, zeby "uspokoil sie".Lepiej dociazyc.

[ Dodano: 2009-02-01, 14:37 ]
user napisał/a:
mam 185 ale pomierzylem ze oko na 165 mi wystarczy.. nawet jak zdjecia robie bez statywu to sie lekko przykulam, a chce na statyw przeznaczyc max 350 zl.. (im mniej tym lepiej :-P )

Przeczytales dokladnie i ze zrozumieniem wszystkie watki w temacie?
Jesli tak, to przeczytaj jeszcze raz. :-P zart
A na serio, to zalezy co podczepisz pod statyw, jesli do 2 kg, to moze przy wysunietej kolumnie i dociazeniu, nie bedzie Ci drgal, choc nie daje gwarancji. Ja wiem kazdy chce wydac malo, Ale statyw, to nie jest sprzet ktory zuzyje sie szybko, technologicznie bedzie na dluzsze lata niz aparat, to jest jak szklo. W przyszlosci nie wiesz, czy nie zechcesz kupic wiekszego zooma, a wtedy bedzie placz, ze statyw be. Dla mnie statyw, to zakup niemalze na cale zycie. Doloz wiecej i kup statyw na miare Twojego wzrostu, np A257n6 a lepiej A357n6. Drogi, ale wierz mi, bedziesz zadowolony.
 

Premislaus  Dołączył: 28 Paź 2008
yacenty napisał/a:
u mnie docelowo ma to chodzić z c40d i 70-200 moze nawet 2.8 jak sie uda


wg specyfikacji maksymalne obciążenie to 4,5kg
 

yacenty  Dołączył: 21 Lut 2008
tak owszem, na innym forum chłopaki mi napisali ze jak mam wydac 350zl na statyw pod ten sprzet to lepiej nie wydawac wcale tylko zbierac dudki na lepsze czasy :)
 

Premislaus  Dołączył: 28 Paź 2008
Zauważ że każdy statyw ma swoje plusy i minusy wg użytkowników. Ja ze swojego jestem zadowolony. Z tego co przeczytałem użytkownicy innych markowych aparatów też są z niego zadowoleni.
 

yacenty  Dołączył: 21 Lut 2008
poki co jednak mam wazniejsze wydatki, statyw miał mi głównie służyć na zbiżających się targach w hali, może dzięki is i 4, jakoś uda się zrobić kilka zdjęć bez lampy na wprost
 

user  Dołączył: 27 Mar 2008
PiotrB. napisał/a:
Doloz wiecej i kup statyw na miare Twojego wzrostu, np A257n6 a lepiej A357n6. Drogi, ale wierz mi, bedziesz zadowolony.

dobra, te nie sa jeszcze takie hiper drogie.. natomiast waza ponad 2 kilo.. wiem ze nie duzo.. ale przy chodzeniu dluzszym kazdy gram ma znaczenie:)
 

PiotrB.  Dołączył: 19 Kwi 2006
user napisał/a:
natomiast waza ponad 2 kilo.. wiem ze nie duzo.. ale przy chodzeniu dluzszym kazdy gram ma znaczenie:)

No wiesz, cos za cos, jesli chcesz lekki statyw, to kup Karbona. Tylko to kosztuje. Ja kupilem Karbona Mt. C367n6+ B2. Wazy to razem 2,7kg. ale ja kupilem dlatego taki, bo do MF i LF, wiec musze miec przygotowany do duuuzych obciazen. Jesli chodzi o lazienie ze sprzetem, no coz, ja jestem przygotowany do dzwigania duzych ciezarow, ostatnio jak zabralem sie na festiwal, to calosc wazylo "tylko" 18 kg! Wiec, co to jest te 2 kg.....
 

Premislaus  Dołączył: 28 Paź 2008
Jaką polecacie głowicę do Sherpa 600R :?:
I jeszcze jedno pytanie, ostatnio zdarzyło mi się, że nóżki statywu rozjechały mi się na gładkiej powierzchni, mimo że "zaczepy" zostały opuszczone. Czy kogoś to spotkało i ewentualnie próbowaliście rozebrać i naprawić 600R?
 

PK  Dołączył: 24 Maj 2008
Widziałem ostatnio bardzo solidny (i w miarę tani) statyw (z ZSRR)- niestety przeznaczony pod teodolit. Śrubka mocująca na oko wyglądała podobnie jak ta w apatach (nie miałem jak sprawdzić)- tylko czy da się do takiego statywu dołączyć głowicę (albo cokolwiek fotograficznego)?
 

dickkett  Dołączył: 18 Wrz 2006
PK napisał/a:
Śrubka mocująca na oko wyglądała podobnie

Widziałeś na zdjęciu czy w realu?, bo w realu to fi jest ho, ho.
Tzw. śruby sercowe, uniwersalne, mocujące teodolit mają średnicę ok. 1,5 cm.
PK napisał/a:
tylko czy da się do takiego statywu dołączyć głowicę

Bezpośrednio MZ nie, ale doposażając statyw w tzw. spodarkę, po dodatkowych zajęciach z tokarką, czemu nie. ;-)
 

PK  Dołączył: 24 Maj 2008
dickkett napisał/a:
w realu

nie, na targu.
dickkett napisał/a:
po dodatkowych zajęciach z tokarką,

jak szacujesz koszty takiej zabawy? (czy przypadkiem nie okaże się, że po ich doliczeniu można kupić równie solidny statyw stricte fotograficzny)
--- dzięki.
 

dickkett  Dołączył: 18 Wrz 2006
PK napisał/a:
jak szacujesz koszty takiej zabawy?

Nie wiem.
Umiem ustawić teodolit na statywie, potrafię sobie wyobrazić jak w jego miejsce zamontować jakąś głowicę ale nie mam żadnego pojęcia o cenach usług tokarskich.
 

Fresh  Dołączył: 03 Paź 2008
mam pytanie - czy do glowicy kulowej ktora nie ma szybkozlaczki tylko zakoczona jest gwintem mozna dokupic takowa i przykrecic? jesli tak to jaki bylby koszt takiego adaptera+plytka
 

Marek Wyszomirski  Dołączył: 18 Kwi 2006
Fresz - Manfrotto 323. Do niedawna chodziły na Allegro po ok. 90zł, nie wiem, czy w związku z niskim kursem złotówki teraz nie podrożały.
 

user  Dołączył: 27 Mar 2008
dzis mi przyszedl Benro a257 jakosc super, wysokosc odpowiednia dla mnie i ogolnie swietne wykonanie:D
 
jurekr  Dołączył: 23 Lut 2008
czy ktoś może ,,macał,, ten statyw ? http://eltec.alpha.pl/produkt.php?id=1821
 

Marek Wyszomirski  Dołączył: 18 Kwi 2006
Ale który? Bo tam na zdjęciach są co najmniej dwa - jeden z mocowaniem nóg na zatrzaskowe zaciski, drugi - z obrotowymi tulejami. Ten drugi przypomina mi na wygląd konstrukcje Benro.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach