yachoo  Dołączył: 23 Kwi 2008
A610 napisał/a:
Może chodzi o zdolność kredytową?


Myślę, że tak. Ale ja i tak spłaciłem najpierw połowę ceny aparatu. I tak spłacę w tych 6 miesiącach. Więc nie ma problemu. Gorzej z tą fakturą. Szukam jakiegoś artukułu w jakiejś ustawie na to, że mają obowiązek mi tą fakturę wystawić.
 

A610  Dołączył: 15 Sie 2007
yachoo napisał/a:
A610 napisał/a:
Może chodzi o zdolność kredytową?


Myślę, że tak. Ale ja i tak spłaciłem najpierw połowę ceny aparatu. I tak spłacę w tych 6 miesiącach. Więc nie ma problemu. Gorzej z tą fakturą. Szukam jakiegoś artukułu w jakiejś ustawie na to, że mają obowiązek mi tą fakturę wystawić.


Faktura na babcię?

Lepiej gadaj o K10d, co sprawdzałeś w sklepie? Co w domu? Jutro czeka to mnie.
 

fiabesque  Dołączył: 10 Kwi 2008
yachoo, mi też powiedzieli, że jeśli spłacę w 6 miesięcy to bank nie naliczy opłaty. Dziwne to, bo promocja mówi o 20*0%. No ale nic to. KaDyszka jest i tym się cieszmy, a raty się spłaci. W końcu od czego się ma najdłuższe wakacje w życiu... ;)

Rada dla przyszłych euroklientów: jeśli chcecie do aparatu kupić jakieś akcesoria, zamówcie je przez internet razem z aparatem. Ja, mając nadzieję że szybką, markową kartę kupię na miejscu bez problemów, zostałem z EMTECiem dwugigowym średnioszybkim bo tylko to na sklepie mieli.
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
fiabesque napisał/a:
yachoo, mi też powiedzieli, że jeśli spłacę w 6 miesięcy to bank nie naliczy opłaty
Mnie także to powiedzieli. Ale zażądałem 20 rat bez ubezpieczenia. Wysłali formularz do banku i bank przyznał mi taką ilość rat. Trzeba być twardym, nie słuchać tych pań przyjmujących interesantów.
 
yachoo  Dołączył: 23 Kwi 2008
A610 napisał/a:
Lepiej gadaj o K10d, co sprawdzałeś w sklepie? Co w domu? Jutro czeka to mnie.

W sklepie otworzyłem instrukcję obsługi i sprawdziłem na jej podstawie, czy wszystko jest w zestawie co ma być. Sprawdziłem też, czy się może nie pomylili i nie dali mi DA 18-55 II... byłoby miło :)
W domu wziąłem do ręki aparat i zacząłem rozgryzać w nim co i jak. To ta najprzyjemniejsza część. Dzisiaj rano poszedłem z psem do lasy i sprawdziłem jak się aparat ma w praktyce. I już się łapię na tym, że jest weekend, a ja chcę gdzieś pojechać. Ale nie mogę :(

@fiabasque: ja nie kupiłem na razie karty, żeby mnie nie kusiło. Do prób wstawiłem tylko megawolne 1GB. Chcę sobie kupić właśnie ze zwrotu VAT SD ex III 4 GB. Ale to jak mi się uda załatwić tą fakturę.
 

A610  Dołączył: 15 Sie 2007
A co z baterią? Najpierw do ładowarki? Ile czasu ładować? (przy nowej z reguły sugerują, żeby dłużej, choć niby te współczesne nie wymagają, jakie macie doświadczenia i rady?

Ja zamówiłem od razu Emtec SD 2 GB (x60) 9MB/sek - na początek, później pójdzie na rezerwę.

Jaka szybkość karty pokrywa potrzeby (i możliwości) K10d?

Sorki za może głupie pytania, ale przesiadam się z kompakta i będę się wielu rzeczy uczył od początku (np. wizjer zamiast LCD....)

Pozdrawiam
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
A610 napisał/a:
A co z baterią? Najpierw do ładowarki? Ile czasu ładować?
Po prostu włóż do aparatu i rób zdjęcia. Dopiero, jak wyczerpie się akku, to ładuj. Ładowarka sama skończy ładować.
A610 napisał/a:
Jaka szybkość karty pokrywa potrzeby (i możliwości) K10d?
Myślę, że Sandisk Ultra II, Extreme III lub odpowiedniki.
 

fiabesque  Dołączył: 10 Kwi 2008
A610 napisał/a:
Ja zamówiłem od razu Emtec SD 2 GB (x60) 9MB/sek - na początek, później pójdzie na rezerwę.

no to dokładnie taką samą jaką ja musiałem kupić na miejscu.

yachoo napisał/a:
ja nie kupiłem na razie karty, żeby mnie nie kusiło.

masochizm! ;)

argawen napisał/a:
Mnie także to powiedzieli. Ale zażądałem 20 rat bez ubezpieczenia. Wysłali formularz do banku i bank przyznał mi taką ilość rat. Trzeba być twardym, nie słuchać tych pań przyjmujących interesantów.

będę miał nauczkę na przyszłość... ;)
 

Hermes  Dołączył: 04 Lut 2008
argawen napisał/a:
zażądałem 20 rat bez ubezpieczenia. Wysłali formularz do banku i bank przyznał mi taką ilość rat. Trzeba być twardym, nie słuchać tych pań przyjmujących interesantów.

Dokładnie tak, namawianie na różne ubezpieczenia, to zwykłe naciąganie klienta. Wynika to z faktu, że sprzedawca wypełniający umowę w imieniu banku otrzymuje prowizję, co w przypadku dodatkowych opłat ją powiększa.
 
aneheli  Dołączył: 29 Kwi 2008
szkoda że nie wiedziałem o tym co Hermes, piszesz, ja płacę w euro 0,8% na miesiąc, nie są to jakieś zawrotne kwoty ale są, byle jak najszybciej to spłacić bo trzeba jakąś lampę i szkiełka pokupować :|
ja kupując w euro zdenerwowałem się, kazali mi przyjść za 20 min po decyzje kredytową
przyszedłem po 15 i co widzę? bawią się moim aparatem, kurde sklep zakurzony że mało a oni nieudolnie dołączają obiektyw, pozornie wszystko poskładali i nie było widać różnicy, zrobili 1 foto to migawki za bardzo nie osłabili :) ale po wykonaniu z 300 zdjęć zauważyłem paprocha na matrycy którego gruszką musiałem ściągać, bo chłopaków interesowało, co pod lustrem siedzi
czasami to załamka
próbowałem kupić k10 w avansie ale podobno już nie mieli
 
yachoo  Dołączył: 23 Kwi 2008
Cytat
próbowałem kupić k10 w avansie ale podobno już nie mieli


To może gdzieś zamów? Tylko wybierz sklep, który jest dobry.
http://www.ceneo.pl/389820
 
Marcin_G  Dołączył: 01 Maj 2008
Mi się też udało dzisiaj kupić fuksem :) Wiadomo, dzisiaj akcja "Świat bez VAT" w MM, pojechałem ale tylko jedna sztuka była więc wymyśliłem sobie że podjadę do sklepu cyfrowe.pl. , ponoć mieli kilka sztuk. Wchodzę a tam gość kupuje właśnie K10 i jak się okazało była to ostatnia sztuka :( Mając więc do wyboru albo Allegro albo MM, wybrałem ten drugi z nadzieją że nikt nie kupił tej jedynej sztuki. W konsekwencji wyszło że kupiłem go w MM. Teraz czas zasiąść nad instrukcją. 
 

PiotruśP  Dołączył: 09 Sty 2007
Marcin_G, gratuluję zakupu :). Ile kosztowała kadyszka w MM?
 

A610  Dołączył: 15 Sie 2007
HELP! Jak się wyjmuje baterię z ładowarki?
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
A610 napisał/a:
HELP! Jak się wyjmuje baterię z ładowarki?
Lekko wysuwasz akku.
 

A610  Dołączył: 15 Sie 2007
argawen napisał/a:
A610 napisał/a:
HELP! Jak się wyjmuje baterię z ładowarki?
Lekko wysuwasz akku.


Nie szło coś, ale podłączyłem do ładowania, więc mam trochę czasu.

[ Dodano: 2008-05-02, 19:47 ]
Wtorek: ok. 14:00 Zamawiam przez net w EURO-AGD
Wtorek: 14:22 Dostaję maila: Towar do odbioru w piątek po 15:00
Piątek: 14:30 Dzwonię do centrali; Odpowiedź: Towar oczekuje pana w sklepie
Piątek: 15:45 Wkraczam do sklepu, odnajdują zamówienie, pytanie: gotówka?
Nie! 20 razy zero proszę. Pytania: Dowód osobisty, dochody, kredyty
konsumpcyjne itp. Dodatkowa gwarancja na dwa lata? Nie!
Ubezpieczenie kredytu? Nie! Proszę poczekać ok. 15 minut.
16:10 Sprawdzamy zawartość. Podpisujemy. Uśmiechamy się. Żegnamy się.
16:12 Zostało 20 rat po ok. 118,50PLN
16:30 Mieszkanie zalane (małpka ryczy z rozpaczy)
 
Marcin_G  Dołączył: 01 Maj 2008
PiotruśP napisał/a:
Ile kosztowała kadyszka w MM?

Po odliczeniu Vatu kosztowała 2370 zł, oczywiście z kitem.
 

A610  Dołączył: 15 Sie 2007
Marcin_G napisał/a:
PiotruśP napisał/a:
Ile kosztowała kadyszka w MM?

Po odliczeniu Vatu kosztowała 2370 zł, oczywiście z kitem.


Dziwny jest ten .... "VAT"... :-)
 
yachoo  Dołączył: 23 Kwi 2008
No... to mnie w euro z VATem kosztowała 2330. No ale rzeczywiście. W saturnie widziałem po 2899 i z tego co pamiętam w Gdańskim MM było podobnie. Czyli Vat to jakieś 500 zł... to by się zgadzało.
 
Zombie  Dołączył: 03 Maj 2008
Marcin_G napisał/a:
Mi się też udało dzisiaj kupić fuksem :) Wiadomo, dzisiaj akcja "Świat bez VAT" w MM, pojechałem ale tylko jedna sztuka była więc wymyśliłem sobie że podjadę do sklepu cyfrowe.pl. , ponoć mieli kilka sztuk. Wchodzę a tam gość kupuje właśnie K10 i jak się okazało była to ostatnia sztuka :( Mając więc do wyboru albo Allegro albo MM, wybrałem ten drugi z nadzieją że nikt nie kupił tej jedynej sztuki. W konsekwencji wyszło że kupiłem go w MM. Teraz czas zasiąść nad instrukcją. 

Cześć
Ten gość to pewnie ja :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Jak przejeżdżałem koło MM to zrezygnowałem z powodu widocznego tłoku na parkingu :-P i pojechałem do Cyfrowe.pl ;-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach