andybond  Dołączył: 13 Lip 2009
Jacek S, nic dodać nic ująć :-B
Miażdżenie,branie na jednego klapsa,łykanie na jednego kęsa-jakie to fajowskie i czaderskie określenia prędkości AF-ów w aparatach :mrgreen:
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
Raven napisał/a:
Gadacie tutaj o tele, a u mnie nawet na K20D z fa 50/1.4 trafienie to za często loteria, a przy gorszym oświetleniu to można już zacząć ziewać przy ustawianiu ostrości. Jak już mówiłem D80 zmiażdżył mój zestaw...


Widzę, że dyskusja zaczyna powoli zjadać swój ogon. Zaraz zrakowacieje i spuchnie do postaci półtora setki postów pozbawionych jakiejkolwiek treści (prócz emocjonalnej).

Raven, moja rada:
kup tego d300, czy nawet d80, przejdź na stronę światła, poczuj się wolny, odetchnij pełnymi płucami i rozwiń skrzydła niczym nie skrępowanych foto-możliwości.
I na Boga przestań się męczyć tym Pentaksem. I nas (a przynajmniej mnie) też przestań męczyć.
 

Mathis  Dołączył: 26 Mar 2008
Benek, skoro męczą Cię posty Raven'a to może po prostu ich nie czytaj? Sam kiedyś miałem ochotę przejść na D300 (jak cena była fajna) ze względu właśnie na zdjęcia przyrody i mojego Husky :) Jednak po teście, wyszło że się nie opłaca i zostałem :)
 
folab  Dołączył: 31 Sty 2007
Benek napisał/a:
kup tego d300, czy nawet d80, przejdź na stronę światła, poczuj się wolny, odetchnij pełnymi płucami i rozwiń skrzydła niczym nie skrępowanych foto-możliwości.
I na Boga przestań się męczyć tym Pentaksem. I nas (a przynajmniej mnie) też przestań męczyć.
Trochę racji jednak w tym jest ,sam kupiłem Canona i jestem bardzo zadowolony bo nie mam żadnych problemów z AF ,do tego lepiej naświetla ciągłym i błyskiem.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
Benek napisał/a:
kup tego d300, czy nawet d80, przejdź na stronę światła, poczuj się wolny, odetchnij pełnymi płucami i rozwiń skrzydła niczym nie skrępowanych foto-możliwości.

dokładnie 8-)
 

Raven  Dołączył: 03 Gru 2007
Jacek S napisał/a:
Ci którzy nie potrafią twierdzą zażarcie, że gdyby mieli inny aparat to by potrafili.

Tak ciężko sobie wyobrazić sytuację, w której lepszy aparat sobie poradzi a gorszy nie? Niektórzy naprawdę zamykają się w swoim świecie i myślą, że jak oni mogą uprawiać swój rodzaj fotografii to inni też mogą, choć to dwie różne bajki (no chyba, że się mylę). Czasami ograniczeniem jest brak pomysłu, a czasami pomysłu nie da się zrealizować posiadanym sprzętem. Ciekawe też dlaczego tak mało pentaxów widzę na rajdach (i w ogóle zdjęć sportowych) i żadnego w rękach ludzi zrabiających?
Tak, pewnie, lepiej się męczyć bo zawsze jedno zdjęcie na dziesięć wyjdzie, niż mieć lepszy AF. Kiedyś się ostrzyło ręcznie - toż to śmieszny argument. Po pierwsze dlatego, że sam też tak robię często bo nie mam innego wyjścia, a dwa to po kiego grzyba jest AF skoro nie można z niego korzystać?
Poza tym najpierw zobacz moje zdjęcia, moim skromnym zdaniem dają radę, ale skoro mogą być jeszcze lepsze i uzyskane bardziej komfortowo to dlaczego nie?
Na tym forum jest trochę osób, które zmieniły sprzęt właśnie z powodu AF.
Mi w Pentaxie się naprawdę sporo podoba i nie zmieniałbym go, gdyby nie ten jeden feler.
Za często na tym forum padają zarzuty, gdy ktoś zastanawia się nad zmianą systemu, że nie umie wykorzystać tego co ma.

Benek, to po kiego grzyba to czytasz, daj wątek do ignorowanych i już.

[ Dodano: 2010-10-28, 08:42 ]
Benek napisał/a:
kup tego d300, czy nawet d80, przejdź na stronę światła, poczuj się wolny, odetchnij pełnymi płucami

Jestem w trakcie, trzymajcie kciuki. Ale nie omieszkam się podzielić uwagami ;-)

Benek napisał/a:
rozwiń skrzydła niczym nie skrępowanych foto-możliwości.

No nie wiem, czuję się skrępowany tym co dostaję na konto ;-)
Dziękuję za tę nutę złośliwości, tego potrzebowałem z rana.
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
Raven napisał/a:
Tak ciężko sobie wyobrazić sytuację, w której lepszy aparat sobie poradzi a gorszy nie?

Podasz kryteria jakimi mierzy się "leprzość luszczanek"?

Raven napisał/a:
Ciekawe też dlaczego tak mało pentaxów widzę na rajdach (i w ogóle zdjęć sportowych) i żadnego w rękach ludzi zrabiających?

Wcale nie jest to ciekawe. Równie dobrze mogę retorycznie pytać, dlaczego tak mało Pentaksów widzi się na placach zabaw w rękach tatusiów pstrykających swoje pociechy podczas lepienia piaskowych bab, albo na kołobrzeskiej plaży w upalne przedpołudnie, albo na weselu szwagra ... itp. itd.

Raven napisał/a:
Tak, pewnie, lepiej się męczyć bo zawsze jedno zdjęcie na dziesięć wyjdzie, niż mieć lepszy AF.

Wcale męczyć się nie jest lepiej. Dlatego właśnie z całego serca życzę przesiadki na d300, znanego auto-focus-killera.

Raven napisał/a:
Na tym forum jest trochę osób, które zmieniły sprzęt właśnie z powodu AF.

Kto ci broni dołączyć do tego zacnego grona.

Raven napisał/a:
Za często na tym forum padają zarzuty, gdy ktoś zastanawia się nad zmianą systemu, że nie umie wykorzystać tego co ma.

A nie jest tak?

Raven napisał/a:
Jestem w trakcie, trzymajcie kciuki.

Oby nie trwało to zbyt długo.

Pozdrawiam serdecznie. Mam nadzieję, że nowy sprzęt spełni wszystkie twoje oczekiwania.
Z mojej strony tyle.
 
folab  Dołączył: 31 Sty 2007
Benek napisał/a:
Raven napisał/a:
Za często na tym forum padają zarzuty, gdy ktoś zastanawia się nad zmianą systemu, że nie umie wykorzystać tego co ma.

A nie jest tak?


Nie jest tak,to nie mój wątek ale mógł bym pokazac mnóstwo ostrych i dobrze naświetlonych zdjęc z mojego canona gdzie w takich samych sytuacjach pentaxem nie dałem rady,przy czym pentax był o niebo bardziej intuicyjny w obsłudze niż canon....
 

MiQ27  Dołączył: 17 Wrz 2007
Nie jest. Mnie w K100D i K10D wkurzał śrubokręt i lustro. Za głośne były... :-)
 

Raven  Dołączył: 03 Gru 2007
Benek napisał/a:

Raven napisał/a:
Za często na tym forum padają zarzuty, gdy ktoś zastanawia się nad zmianą systemu, że nie umie wykorzystać tego co ma.

A nie jest tak?

Oczywiście, że jest tak. Przecież każdy przesiadający się na lepszy aparat nie umie robić zdjęć. Padam na kolana przed twoją dogłębną analizą mojej (i milionów innych) osoby. Otworzyłeś mi oczy o wszechwiedzący. Usłyszałem anielskie chóry i stała się światłość.
Tylko po co się męczysz i czytasz ten wątek? Przecież tak bardzo ci to przeszkadza.
 

Jacek S  Dołączył: 28 Kwi 2008
Raven napisał/a:
Tak ciężko sobie wyobrazić sytuację, w której lepszy aparat sobie poradzi a gorszy nie?


Bardzo łatwo. Nikt nie twierdzi, że nikon d300 nie ma lepszego AF niż pentax. Ja tylko twierdzę, że nie widziałem zdjęć z d300 których nie da się zrobić pentaxaem. Jeśli Twoim grallem do świetnych zdjęć jest to że uda Ci się w serii dziesięciu zrobić np. 6 ostrych zamiast 4 to trzeba zmienić aparat. Tu nie mam wątpliwości. Bardziej mnie śmieszy to, że ktoś zmienia jeden aparat na drugi a aferę robi jakby co najmniej ósmy kontynent odkrywał. Może dlatego to mnie śmieszy, że najwięcej aparatów w życiu zmieniałem w epoce przedinternetowej i wtedy cały świat się o tym nie mógł dowiedzieć ;-)
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
Jacek S, można i kroplą drążyć tunele w skałach, ale po co skoro jest wiertło? to tylko aparat, narzędzie, to zdjęcia są najważniejsze, i radość z ich tworzenia, niestety dopiero zmieniając system można się wyleczyć z miłości do marki.
 

Jacek S  Dołączył: 28 Kwi 2008
Eldred napisał/a:
można się wyleczyć z miłości do marki


Ja akurat nie mam z tym problemu bo nie jestem w stanie pokochać przedmiotu. Pozatym tyle razy zmieniałem system i nigdy nie miałem tylko jednego w danym czasie, że nie wiem co to znaczy "miłość do marki". Ja często mam okazję wziąć do ręki nikona czy canona ale nie powoduje to u mnie chwilowego wzrostu talentu a zdjęcia nie stają się lepsze. Nie przeczę że chciałbym aby było tak, że kupując używany aparat za np 3-4 tysiaki znikną problemy życiowe. Niezwłocznie zrobiłbym to. Dla mnie kolejna zmiana systemu nie jest niczym wielkim.

PS. Porównując pentaxa do kropli wody a nikona do wiertła zaczynasz uprawiać tanią psychologię w połączeniu z marną filozofią ;-)
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
Jacek S napisał/a:
PS. Porównując pentaxa do kropli wody a nikona do wiertła zaczynasz uprawiać tanią psychologię w połączeniu z marną filozofią ;-)
ee tam bardziej wyraziste porównania lepiej pozwalają zrozumieć znaczenie tego co się mówi, nie koniecznie musza obrazować dokładnie różnicę między P i N.
Dla mnie szybkość af'u w P nigdy nie była za niska, nie interesuje mnie fotografia sportowa, a jedynie problemy z bf i ff'ami, i zmiana tych defektów w zależności od zastosowanego oświetlenia mnie doprowadzały do szału. Z obecnym aparatem nie mam takich problemów.
A gdyby mnie było stać, miałbym teraz K5, DA15, FA31 i FA77, lecz za biedny jestem na takie luksusy.
 

Jacek S  Dołączył: 28 Kwi 2008
Eldred napisał/a:
to tylko aparat, narzędzie, to zdjęcia są najważniejsze


dla mnie jeszcze filmy ;o)

Eldred napisał/a:
ee tam bardziej wyraziste porównania lepiej pozwalają zrozumieć znaczenie tego co się mówi


Tyle razy to powtarzasz, że myślałem że już zrozumiałeś :evilsmile:
 

Raven  Dołączył: 03 Gru 2007
Cytat
Ja tylko twierdzę, że nie widziałem zdjęć z d300 których nie da się zrobić pentaxaem.

Są takie które wymagają dobrego ciągłego AF i żadne półśrodki typu ustawianie ostrości na punkt nie pomogą.
Ja nie mówię, żę zdjęcia będą automatycznie lepsze (bo to zależy ode mnie). K20D wystarczał mi w zupełności jeżeli chodzi o wszystko poza jedną rzeczą.

Cytat
Jeśli Twoim grallem do świetnych zdjęć jest to że uda Ci się w serii dziesięciu zrobić np. 6 ostrych zamiast 4 to trzeba zmienić aparat.

Wiesz, tu bardziej chodzi o zrobienie zdjęcia a nie serii. Po prostu AF czasami nie wydala i nie masz żadnego zdjęcia czy to z serii czy to z jednego naciśnięcia migawki. A ustawienie ostrości na punkt i czekanie na "ten moment" najczęściej kończy się tym, że jest już za późno, albo akurat najciekawsze było gdzie indziej.

Cytat
Dla mnie szybkość af'u w P nigdy nie była za niska, nie interesuje mnie fotografia sportowa, a jedynie problemy z bf i ff'ami, i zmiana tych defektów w zależności od zastosowanego oświetlenia mnie doprowadzały do szału.

No właśnie, to też mnie mocno doskwiera. Loteria.

Robicie ze mnie kogoś kim nie jestem i mam wrażenie, że bardzo często tak jest, jak ktoś zmienia system. A że ludzie dzielą się przy tym powodami, wnioskami, wątpliwościami itp. to co w tym złego? Chyba po to są fora dyskusyjne.
Zostałem tu przez niektóre osoby potraktowany jak głupek, który nie potrafi zdjęcia zrobić i szuka swojego Graala, który cudem spowoduje, że zdjęcia będą od razu lepsze. K...a, gdzie ja tak napisałem??????????? Jeżeli coś nie jest jasne, to jednak proszę nie dopisywać sobie czegoś według własnego uznania.
Przykre, myślałem że to forum jest trochę inne jednak. Niektórzy widać są "mądrzejsi", wiedzą lepiej od innych i patrzą na nich z góry.
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
Jacek S napisał/a:
dla mnie jeszcze filmy ;o)
:-)
Jacek S napisał/a:
Tyle razy to powtarzasz, że myślałem że już zrozumiałeś :evilsmile:
niepotrzebna złośliwość :-P

Raven napisał/a:
Robicie ze mnie kogoś kim nie jestem i mam wrażenie, że bardzo często tak jest, jak ktoś zmienia system.

Raven napisał/a:
Zostałem tu przez niektóre osoby potraktowany jak głupek, który nie potrafi zdjęcia zrobić i szuka swojego Graala, który cudem spowoduje, że zdjęcia będą od razu lepsze. Przykre, myślałem że to forum jest trochę inne jednak. Niektórzy widać są "mądrzejsi", wiedzą lepiej od innych i patrzą na nich z góry.

Norma.. niestety.. to szczególnie dziwne na forum gdzie 1/2 Adminów używa innego aparatu niż Pentax, a 100% innego bagnetu niż K, a ~1/3 moderatorów siedzi w Nikonie lub Sony.
Powinniśmy być tu chyba bardziej tolerancyjni.

Ciekawe czy takie tematy powstają na forach N i C i jak tam reagują fanboye.
 

Jacek S  Dołączył: 28 Kwi 2008
Raven napisał/a:
Zostałem tu przez niektóre osoby potraktowany jak głupek


Może nie tak do końca.

Raven napisał/a:
A że ludzie dzielą się przy tym powodami, wnioskami, wątpliwościami itp. to co w tym złego?


Tyle, że Ty nie masz wątpliwości. Ty wiesz że nikon d80 wciąga nosem pentaxa k-5/7. Więc po prostu zmień ten sprzęt. Od kilku stron staramy się pomóc Ci w tej decyzji.

Eldred napisał/a:
Ciekawe czy takie tematy powstają na forach N i C i jak tam reagują fanboye.


Nie wiem czy użytkownicy pentaxa są tak zdesperowani aby na innych forach manifestować swoją odmienność. Nie czytuję forów N i C ;-)
 

Raven  Dołączył: 03 Gru 2007
Jacek S napisał/a:
Może nie tak do końca.

Super, od razu poczułem się lepiej. Jestem tylko półdebilem.

Raven napisał/a:
Tyle, że Ty nie masz wątpliwości. Ty wiesz że nikon d80 wciąga nosem pentaxa k-5/7.

Taaaaak? Naucz się czytania ze zrozumieniem.



Proszę adminów/modów u usunięcie całości tematu a pozostałych forumowiczów o nie kontynuowanie dyskusji.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Jacek S napisał/a:
Ty wiesz że nikon d80 wciąga nosem pentaxa k-5/7.

To mnie niesamowicie rozbawiło w kontekście rozmowy jaką miałem niedawno z jednym nikoniarzem. Na takich lokalnych spotkaniach robię zdjęcia kasiódemką bez lampy a wszyscy nikoniarze robią z lampami. Wywiązała się na ten temat rozmowa i jeden z nich powiedział a bo ty masz K-7 a ja tylko D80 a tym się w tych warunkach nie da.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach