bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
komtur, U mnie nie ma żadnej różnicy w czcionkach FF4 ani na Windows 7 ani na Linuksie.
 

komtur  Dołączył: 04 Cze 2008
bbartlomiej napisał/a:
U mnie nie ma żadnej różnicy w czcionkach FF4 ani na Windows 7

Jaką masz kartę graficzną?

Problem dotyczy praktycznie wszystkich kart Nvidii i ATi, a także nowszych układów graficznych Intela. Czcionki wyglądają dobrze, jeśli z jakiegoś powodu FF nie używa akceleracji sprzętowej do ich wyświetlania.

Tu jest cały wątek na temat tego problemu: problem z wyświetlaniem czcionek w FF4

U mnie, na notebooku z nieco starszym układem graficznym (chipset i965), czcionki wyglądają ładnie, ale nie są "przyspieszane". Źle jest na komputerze stacjonarnym z mocną kartą Nvidii i na nowym notebooku z procesorem i5. Podobny problem z wyświetlaniem dotykał też wczesnych wersji IE 9, potem Microsoft się z tym jakoś uporał i różnica jest teraz ledwo widoczna. W FF4 jest znacznie gorzej.
 
Kuzyn Mygosi  Dołączył: 08 Wrz 2008
komtur napisał/a:
I nie przeszkadza Wam ten paskudny rendering czcionek? Bo mnie to lekko wnerwia. Raz, że po włączeniu akceleracji czcionki są straszne,
Gdzie się to włącza/wyłącza? ... bo u mnie po aktualizacji z FF3.6 do 4.0 jest wszystko OK (nic nie zmieniałem w ustawieniach).
 

radekone  Dołączył: 20 Maj 2009
Nowy FF troche mi przymulal w pewnych momentach, np. przy otwieraniu menu prawym przyciskiem. Aktualizacja sterownikow do karty graficznej rozwiazala problem calkowicie (GeForce 7900). Moze komus sie przyda.
 

Raven  Dołączył: 03 Gru 2007
A ktoś mi powie dlaczego teraz nie pokazuje się kłódka na stronach zabezpieczonych, np. bankowych?
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
Nie wiem w czym problem, ale wróciłem do poprzedniej wersji ponieważ nowy FF nie łączył mi się automatycznie z neostradą. Poprzednio po kliknięciu na liska następowało połączenie z neostradą i później wyświetlenie strony startowej. W FF4 - pomimo takich samych ustawień - taka akcja nie następowała. Ktoś wie dlaczego? Pzdr.
 
GieKa  Dołączył: 23 Paź 2010
Tutaj jest polskie forum Mozilli http://mozillapl.org/forum/index.php

Rozwiązanie problemu czcionek http://mozillapl.org/foru...hp?f=15&t=41393
Kłódka http://mozillapl.org/foru...hp?f=15&t=41422
Ja poczekam z miesiąc z instalacja FF4 do czasu aż większość dodatków i motywów zostanie zaktualizowana pod nową wersją.
 
dlugas1982  Dołączył: 07 Lis 2008
 

komtur  Dołączył: 04 Cze 2008
GieKa napisał/a:
Rozwiązanie problemu czcionek http://mozillapl.org/foru...hp?f=15&t=41393

To chyba nie jest tak naprawdę rozwiązanie problemu czcionek, tylko obejście polegające na wyłączeniu flagowej opcji programu, czyli akceleracji sprzętowej. Opisana funkcja, zdaje się, wyłącza wybiórczo akcelerację Direct2D dla czcionek. Chodzi o to, żeby nie blokować akceleracji i mieć dobrze wyświetlane czcionki. Problem wynika z jakichś niedociągnięć w Windows (podobno), tyle że akurat IE 9 "przyspiesza" czcionki w ten sposób i... wyglądają dobrze ;-)
 
Matti  Dołączył: 07 Kwi 2008
Zawsze jak otwierało się nową kartę to ustawiała się strona startowa google Firefox a teraz jakiś Web Search można to zmienić?
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Matti, nie masz przez przypadek jakiegoś dodatku doinstalowanego ?
u mnie po otwarciu nowej karty, otwiera się nowa pusta karta :-) bez żadnej strony startowej Firefox, bez jakiegoś Web Search
 

piotr_luk  Dołączył: 14 Kwi 2007
Opcje -> Zakładka "Ogólne" -> Po uruchomieniu programu -> Wyświetl pustą stronę (albo każdą inną, której adres podasz w polu poniżej wybierając: "Wyświetl stronę startową").
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
no tak, ale to po uruchomieniu programu, a to jest co innego niż otwarcie nowej karty w już działającej Pandzie
 
Matti  Dołączył: 07 Kwi 2008
Udało mi się zrobić tak, że otwiera się nowa czysta karta, a jeszcze nie wiem jak zrobić żeby było google Firefox tak jak zawsze...
 

Raven  Dołączył: 03 Gru 2007
Jak zrobić, aby wszystkie obrazki wczytywały się od razu, a nie po kolei gdy przewijam stronę? W opcjach mam ustawione automatyczne wczytywanie grafiki.
Mam firefox 7.0.1, świeża instalka, bo zmieniałem system.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach