MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
Iza napisał/a:
No niestety, każdy z nas przechodzi podobną drogę. Na początku zachwyt, że w ogóle coś wyszło - ostrość, kolory, naświetlenie - dopiero po jakimś czasie człowiek zaczyna się zastanawiać nad innymi aspektami i zauważa, że te początki to była seria gniotów albo co najwyżej w miarę poprawnych zwyczajnych zdjęć.

Dokładnie..... Bardzo słuszna i trafna uwaga, z którą w pełni się zgadzam.
 

seele  Dołączył: 07 Mar 2007
Bardzo ładnie widać taką drogę w niektórych wątkach autorskich na CF - choć z drugiej strony ci najlepsi też zaczynali dobrymi debiutami.
Cóż można zostać dobrym artystą bądź ... dobrym kopistą - sama staranność i technika to nie wszystko...
 

Arti  Dołączył: 20 Kwi 2006
Iza napisał/a:
Ja myślę, że najdotkliwszą krytyką dla tych, do których nic nie dociera, może być po prostu milczenie.

A tu się pozwolę nie zgodzić. Milczenie niczego nie załatwia. Nie wiem skąd się wzięła taka praktyka tutaj, że albo dobrze, albo udajemy że deszcz pada. Owszem ja często też przemilczam jakieś wątki, zdjęcia, ale nie uważam tego za dobre działanie.
I dlatego oświadczam. Jeśli ktoś wstawi kiepskie zdjęcia, to mu to powiem bez krępacji, czasem i dosadnie. Nie obrażać się, tylko wyciągać wnioski proszę. A i jak zdjęcia będą dobre, rozpłynę się z największą przyjemnością w zachwytach...
I jeszcze jedno. Dla mnie po części takie wątki i podobne dyskusje są kolejnym przykładem na bezsensowność zasady jeden autor - jeden wątek. Nawet wątek dtox'a, kiedyś modelowy przykład ja ta zasada ma działać dziś jest jej zaprzeczeniem. Oczywiście wg mnie. I tak, obiecałem nie wracać do tego... już milczę.
:evilsmile:
 

Janusz Gdula  Dołączył: 08 Gru 2008
1) Kociak fajny, jednak centralne kadrowanie jakoś mi w tym zdjęciu nie leży.
2)Brakuje mi w tym zdjęciu czegoś na I planie, na czym można by w pierwszej kolejności zawiesić wzrok.
3)Za dużo czerni w tym zdjęciu, nie przemawia to do mnie.
4)Pierwsze co rzuciło mi się w oczy to duża ilość szumu na zdjęciu i o ile te drzewa po lewej wyglądają jeszcze ok MZ, to te badyle w prawym dolnym rogu to już nieciekawie. Może jakby ich nie było zdjęcie wyglądałoby lepiej. No i ten blok w lewym rogu...

Nie jestem żadnym autorytetem, sam dopiero wciągam się na poważnie w fotografię (czytam książki, oglądam zdjęcia innych). Trzymam kciuki, żeby Twoje postępy w fotografii rosły wykładniczo w stosunku do ilości postów zamieszczonych w tym wątku ;-) ;-)
P.S
Nie zrażaj się surowymi ocenami, bo o to chodzi, żeby z każdej opinii wyciągnąć coś dla siebie. Aparat na szyję i w drogę! Hey!
 
Morou  Dołączył: 25 Lut 2009
Jutro może cos cyknę...ale pogoda tak smutna że az nie mam pomyslu co fotografowac
 

Iza  Dołączyła: 01 Paź 2007
Arti napisał/a:
A tu się pozwolę nie zgodzić. Milczenie niczego nie załatwia.
No może i tak. W końcu skoro na mnie to działało, to nie znaczy, że na cały świat też ma działać. Nadal jednak uważam, że trochę powściągliwości nie zaszkodzi. Nie jesteśmy tu po to, żeby się obrażać nawzajem. :-B
 
Morou  Dołączył: 25 Lut 2009
Fotki robione dzis (prosze o ocene):

5]

6] http://picasaweb.google.c...feat=directlink --> zdjęcie za szerokie dlatego daje linka

7] http://picasaweb.google.c...feat=directlink ---> zdjecie za szerokie dlatego daje link

8]

9] [
 

Arti  Dołączył: 20 Kwi 2006
9tka, to chyba mocno zmarnowana okazja. Przecież to drzewo w murze, mogło dac fajne efekty, a jest szaro, buro, za dużo, nic nie widać?
7ka.. nie zauważyłeś, że są przepały? co nam chciałeś pokazać? Jeśli ciekawy korytarz, to czemu nie stanąłeś na środku? ściany by się wygły, ale równo, a tak się wali w prawo. Naświetliłeś na najdalszy korytarz, ale po co? Jeśli chciałęś go pokazać, to czmeu tak daleko? Jeśli całość, to przepaliłeś...
6tka wcale nie jest za szeroka, tylko nie przeczytałeś zasad i nie zmniejszyłeś foty do 700 pikseli... Ale to chyba dobrze, bo zupełnie rozumiem co chciałeś tą fotą pokazać? Wytłumacz mi, dlaczego to zdjęcie?!
 

Janusz Gdula  Dołączył: 08 Gru 2008
9) Można by nieco podciągnąć kolorystycznie.
Ja widziałbym to bardziej tak:

Za dużo w oryginale jest szarości a za mało koloru.
Mam nadzieję, że się nie obrazisz

 

kndr  Dołączył: 04 Lip 2007
Zaczynam od fotek ze strony 3 bo dopiero tutaj widzę zdjęcia.

1- kotek jak to kotek, nie dzieje się tu nic wielkiego i lepszy byłby chyba kadr z wysokości oczu zwierzaka, trochę brakuje mi tu ciekawego światła (jakiegoś złocistego albo światłocienia) bo mam wrażenie, że w tym miękkim oświetleniu wszystko trochę się zlewa; 2 - wyszło buro, zabrakło ciekawego światła w kadrze (np. lamp) i krajobraz nie należy do szczególnie powalających; 3 - dla mnie za dużo czerni i krzaków a poza tym zachód słońca niezbyt porywający; 4 - nie lubię tak dużej ilości krzaków i roślinności bo wprowadza chaos, poświata wokół księżyca jest mocno zaszumiona i to nie jest fajne, generalnie dobrze kombinowane, żeby ożywić zdjęcie księżyca, ale trochę nie wyszło, moim zdaniem; 5 - nie wiem co tutaj ma być podstawowym obiektem - gołębie (które są za małe), architektura (nie przekonująca) czy cień drzewa; 6 - zdecydowanie najlepsze z tych które pokazałeś, spokój w kadrze i światłocień, ale ja bym to przekadrował, żeby nie było tak centralnie (obciąłbym lekko lewy bok); 9 - zaciekawił Cię korzeń w walącej się przestrzeni ale według mnie zabrakło ciekawego światła, które ożywiłoby całokształt bo bez niego wyszło mało kontrastowo i bez smaczku.
 
Morou  Dołączył: 25 Lut 2009
Pierwsze 4 zdjecia byly biedne wiem.... w kolejnych 4 skupilem sie juz bardziej na samych ciekawych ujeciach ale ze testowalem manualne ustawienia aparatu na kazdym zdjeciu to jestem swiadom ze nie do konca wyszlo tak jak chcialem... ale mam nadzieje ze jest roznica miedzy pierwszymi 4 zdjeciami a ostatnimy 4 ma .
 

Arti  Dołączył: 20 Kwi 2006
Morou napisał/a:
ale ze testowalem manualne ustawienia aparatu na kazdym zdjeciu to jestem swiadom ze nie do konca wyszlo tak jak chcialem...

Morou, ja bym wolał, żebyś pokazywał nam swoje dobre zdjęcia... a nie pstryki testowe.
 
Marvika  Dołączyła: 11 Lut 2009
Arti napisał/a:
9tka, to chyba mocno zmarnowana okazja. Przecież to drzewo w murze, mogło dac fajne efekty, a jest szaro, buro, za dużo, nic nie widać?
7ka.. nie zauważyłeś, że są przepały? co nam chciałeś pokazać? Jeśli ciekawy korytarz, to czemu nie stanąłeś na środku? ściany by się wygły, ale równo, a tak się wali w prawo. Naświetliłeś na najdalszy korytarz, ale po co? Jeśli chciałęś go pokazać, to czmeu tak daleko? Jeśli całość, to przepaliłeś...
6tka wcale nie jest za szeroka, tylko nie przeczytałeś zasad i nie zmniejszyłeś foty do 700 pikseli... Ale to chyba dobrze, bo zupełnie rozumiem co chciałeś tą fotą pokazać? Wytłumacz mi, dlaczego to zdjęcie?!


No cóż, chyba zostanę fanką Twoich wypowiedzi. Zgadzam się - znowu. Korzeń mi się nie podoba w ogóle - chodzi o całokształt - kompletnie nie widzę tu możliwości ciekawego ujęcia (bałagan, p[askudny mur - ale może to moja kobieca uwaga tego nie dostrzega- a co do korytarza - ja nauczyłam się rezygnować z niektórych zdjęć, gdyż nie zawsze to jak widzi oko zgadza się z tym co widzi aparat - tak też bym zrobiła w tym przypadku.
 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
Marvika napisał/a:
No cóż, chyba zostanę fanką Twoich wypowiedzi. Zgadzam się - znowu.

A ja z Artim i Tobą Marviko się absolutnie nie zgodzę.
Fotografia to droga - jaką by dawała przyjemność jak mielibyśmy tylko np. Kultena, Fafniaka i ich poziom prac ? Ja dziękuję za taką przyjemność.
Numeracja fotografii potrafi pokazać progress - w przypadku Morou jest on widoczny. Na przestrzeni kilku dni zrobił duży postęp - doceniam to i liczę na dalsze prace.
Zapominam, że wielu urodziło się z aparatem w ręku i od razu pstrykali idealnie doświetlone, skomponowane i wyważone fotografie.
Morou, podoba mi się to co zrobiłeś - patrząc na punkt wyjścia. Ucz się dalej i wrzucaj fotografie.
Czasami ktoś pisze, że ten dział umiera. Nie dziwię się, skoro tylu boskich fotografów mamy (do oceniania) a tak mało tych, którzy mają ODWAGĘ się dzielić swoimi HOBBYSTYCZNYMI pracami.
 
Morou  Dołączył: 25 Lut 2009
Dzięki MacRayers. W przyszły weekend powinny byc kolejne... dopiero w weekend bo poźno wracam do domu... chyba że będzie ciepło to może jakieś nocne zrobie wczesniej:)

Pozdrawiam All
 

Arti  Dołączył: 20 Kwi 2006
MacRayers, pisałem dłuuugą odpowiedź... i mi znikła...
powiem krótko... witki mi opadają.
 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
Arti napisał/a:
MacRayers, pisałem dłuuugą odpowiedź... i mi znikła...
powiem krótko... witki mi opadają.

Arti, pisz krócej i na temat. ;-)
Masz swoje zdanie, ja mam swoje. Dla mnie to jest miejsce nie tylko dla tych, co opanowali sztukę. Jest też dla tych, którzy chcą się uczyć i pokazywać swoje postępy.... :-B
 
Marvika  Dołączyła: 11 Lut 2009
No tak tylko, że to była ocena ostatnich fotek. Ponad to wszyscy się uczymy na podstawie wystawionych prac i komentarzy.

 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
Marvika, nie mogę Twoich fotek znaleźć. Pochwalisz się ?
 
Marvika  Dołączyła: 11 Lut 2009
Czy to, że nie ma moich fotek oznacza, że nie mogę komentować innych? Poza tym to trzeba być wielkim fotografem, żeby mieć prawo głosu. Co do korzenia chodziło mi o to, że obiekt był niewdzięczny do fotografowania - jeżeli ktoś umie zrobić dobre jego zdjęcie to chwała mu za to - bo to ciężki orzech do zgryzienia. Ja specem nie jestem.
Na komentarzach najszybciej się uczy, więc jak nabiorę odwagi to pokaże, ale nie dla chwalenia się, lecz .. wiadomo .. :-D

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach