Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
24 mm w APS-C
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
ubeuszek napisał/a:
Takim 35 po prostu świetnie się kadruje

Ja nadal nie rozumiem o czym mówisz, przecież to wszystko widzisz w wizjerze.
Coś mi się widzi, że szukasz dziury w całym.
A co powiesz w takim razie na kadrowanie takim 645?
 

ubeuszek  Dołączył: 03 Cze 2008
Dada, ja tego jakoś nie czuję, nie miałem w końcu porządnej 24.

Zdano, nie wiem, nigdy nie próbowałem, aczkolwiek chętnie zdobędę takiego skilla. :-P

 

modrzew  Dołączył: 07 Gru 2008
ubeuszek napisał/a:
ale nie ma (chyba) obiektywów, które by miały taki sam kąt widzenia jak te, które dają podane wyżej obiektywy na filmie 135. Takim 35 po prostu świetnie się kadruje, czysta intuicja, bez zbędnego zastanawiania się nad kompozycją a mnie zadowala

Kwestia przyzwyczajenia. Równie dobrze ktoś mógłby powiedzieć, że średnim formatem dobrze się kadruje a mały obrazek to lipa ;)
Zresztą już rosną pokolenia, dla których to APS-C może być tak naturalnym formatem tak kiedyś film 35mm. Może znikną współczynniki, ekwiwalenty ogniskowych i zachłystywanie się matrycą 24x36mm jakby to było jakieś panaceum :mrgreen:
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
Zdano napisał/a:
co powiesz w takim razie na kadrowanie takim 645?
Że o kwadratowym P-siksie nie wspomnę. :-P
 

ThomFoto  Dołączył: 07 Lis 2006
moim zdaniem bedzie dokładnie odwrotnie. matryce apsc powędrują do kompaktów a do luster /nawet tych entry level w przciągu kliku lat/ powróci 24x36. inna sprawa to fakt czy te lustrzanki za klika lat bedą przypominały mechanicznie dzisiejsze. myśle że nie. raczej bedzie odwrót od lustra i migawki w formie dzisiejszej i zastąpienie jej elektroniką. pewnie nawet teraz bez problemu mozna by produkować taki sprżet tylko bariera przyzwyczajeń userów jest poki co nie do przeskoczenia.

 

ubeuszek  Dołączył: 03 Cze 2008
Dada, P-six bardzo fajny, aczkolwiek kwadrat strasznie by mi sprawiał problemy.
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
ThomFoto napisał/a:
powróci 24x36

Jeżeli marketing tak będzie chciał, to tak będzie, innego logicznego wytłumaczenia nie ma.
 

ubeuszek  Dołączył: 03 Cze 2008
Takie szczęście jest, że marketing przewiduje autsajderów od siebie.
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
ubeuszek napisał/a:
kwadrat strasznie by mi sprawiał problemy
Eee tam. :-P W średnim wolę kwadrat od prostokąta.
 

ubeuszek  Dołączył: 03 Cze 2008
Ja się jeszcze kiedyś przekonam jakie proporcje są idealne :-D
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
pawelek-79 napisał/a:
fabrycznie powiększenie x1,2, albo 1,4


pawelek-79 napisał/a:
przyzwoitą wysokość punktu ocznego


Jakby sie dalo to razem połączyć, to juz by sie dawno połączyło.
 

modrzew  Dołączył: 07 Gru 2008
Zdano napisał/a:
ThomFoto napisał/a:
powróci 24x36

Jeżeli marketing tak będzie chciał, to tak będzie, innego logicznego wytłumaczenia nie ma.

Tym bardziej, że jest to też dobry sposób na dywersyfikację produktów: malutkie, tanie i napakowane matryce w kompaktach/hybrydach, APS-C w lustrzankach entry-level/amatorskich/semi-profi (jak zwał tak zwał), 24x36mm w lustrzankach dla zamożnych amatorów i profi.
Jakoś kiedy królował film 35mm nikt nie nawoływał do wprowadzenia średniego formatu pod strzechy i teraz może być podobnie z APS-C, które się po prostu przyjęło.
 

Grendel  Dołączył: 31 Gru 2006
PK napisał/a:
luszczanka...!


Łuszczyca? Panie! A to te japońce podłe łuczycą nas zarażać chcom? Albo co gorsza nasze krowy?
 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
ThomFoto napisał/a:
problem w tym że P zamierza kierować swoje produkty do entry level a tu mało kto zwraca uwagę na takie parametry.

ThomFoto - masz jakieś przecieki ? Jeżeli w ciągu 2 tygodni pojawi się 645D to znaczy, że Pentax idzie w kierunku entry level ???? Co ma w tym segmencie do zaoferowania Canon/Nikon ?
Proszę nie pisz, że to jest segment, który Ciebie nie interesuje bo to inna półka cenowa. Ja to samo mogę powiedzieć o FF. Tyle samo osób kupi 645D co FF (czyli mało kto).
Dla mnie różnica pomiędzy APS-C a MF (średnim formatem) jest baaaaaaardzo duża. Większa niż między APS-C i FF. Zatem gdybym był profesjonalistą to wolałbym mieć 645D + puszka APS-C zapasowa do szybkich fotografii.
Ile razy można pisać że pieniądze zarabia Canon na kserokopiarkach i głowicach do drukarek (większość HP je posiada) ? Nikon zarabia - wcale nie na najwyższych modelach. Te są sprzedawane rzadko profesjonalistom. Oni mają być widoczni, oni mają mieć serwis na wysokim poziomie. Dla reszty - wszystko z dolnej półki (bo tam zarabia się pieniądze).
Ile osób z naszego nawet forum kupiłoby FF za 7 tysięcy ? Może kilkanaście osób. Niech na tych np 20 Pentax zarobi tyle samo co na 20 sztukach K20D/K30D. Ile osób w tym czasie kupi K20D/K30D ? Pentax nie potrzebuje moim zdaniem FF bo jak odpowiednio wykorzysta fakt wejścia 645D to przebije profesjonalizmem N i C. Tylko odpowiedni marketing. Ja nawet rozdawałbym najważniejszym studiom / fotografom te aparaty. Objąłbym ich jakimś programem serii ProPENTAX
Od razu dla wielu K20D/K30D zacząłby robić lepsze fotografie o lepszej rozpiętości tonalnej, szumy by spadły a AF by oszalał.....
 

ThomFoto  Dołączył: 07 Lis 2006
MacRayers napisał/a:
Tyle samo osób kupi 645D co FF (czyli mało kto).


rozumiem że to żart. FF jest obecne i pospolite. gdyby było FF od Pentaxa również byłobyby popularne . mityczne 645D to już trochę inna połka . szczególnie cenowa.

 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
ThomFoto napisał/a:
FF jest obecne i pospolite
ThomFoto - w świecie cyfrowym ? Mówisz o 3 (słownie TRZECH) modelach jakie są dostępne na rynku ? Chyba, że masz na myśli analogi. Tylko nie zawsze obiektywy pod analogi dobrze spisują się na cyfrze.....

[ Dodano: 2009-03-23, 21:58 ]
ThomFoto napisał/a:
gdyby było FF od Pentaxa również byłobyby popularne

Nie wiem tego, ale można mieć jedynie nadzieję. Inaczej, gdy ktoś wydaje 2-3 tysiące na sprzęt, inaczej gdy ma wydać 7-10 tysięcy. Nie wiem, czy nie zaczęłoby się utyskiwanie na brak 70-200, 24-105 etc. w wydaniu Pentaksa.... Dla samych Limitedów ludzi by nie kupowali (niestety) FF.
 

ThomFoto  Dołączył: 07 Lis 2006
Mówie o realnym swiecie.takim w którym pracujemy na codzień. konkretnie warszawskim rynku foto. prace zlecone. głównie studyjne roboty. nie przypominam sobie abym w ciagu ostanich miesiecy spotkał w studio fotografa z aparatem aps .no chyba że jakieś body zapasowe..
moja k10 /poki jeszcze ją miałem/ była chyba jedynym wyjątkiem.

co do szkieł masz 100 % racji. projektowanie szkieł tylko pod aps-c to chory pomysł.

 

TomaSzSz  Dołączył: 05 Lip 2007
MacRayers,
Cytat
a AF by oszalał.....


Mój już szaleje, ostrzy bardzo przyzwoicie, K20d k200d i k10d nawet dobra i kasetka świetne korpusy :) K30d i następcy będą jeszcze lepsze, będziemy się zachwycać i śnić po nocach ;) Mój kolega Chciał Kupić Pro puszkę miał kilka kafli, Doradziłem mu 50d i d200. Następnego Dnia pisze mi ze jednak weźmie k20/k200 ja pytam a Co Cie skłoniło ? a on że chce mieć dobrej jakości puszkę, Czytał opinie i fora ze to świetne aparaty, jedne z najlepsza jakością wykonania jak nie najlepsza w swojej klasie, dodatkowo uszczelniane i w dobrej cenie. Do pentaxa nikt nie namawia to własny wybór a jednocześnie elitarność Miliony Canonierów i Nikoniarzy a Ty z Pentaxem i masz resztę w du... :-P :-P Nie ma co marudzić o FF czy o czymś tam Jak kogoś stać na FF to niech kupi Nikona Canona Sony i nie płacze, Serwerów forum nie zatyka i niech pójdzie robić zdjęcia. :-B :-B :-B
 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
ThomFoto napisał/a:
Mówie o realnym swiecie.takim w którym pracujemy na codzień. konkretnie warszawskim rynku foto.

Myślisz, że Pentax myśli o warszawskim rynku fotografów ? :mrgreen:

ThomFoto napisał/a:
głównie studyjne roboty. nie przypominam sobie abym w ciagu ostanich miesiecy spotkał w studio fotografa z aparatem apsc.

No patrząc poza Warszawę to w studio często widoczne są Hassele, Mamiya czy nawet 645 Pentaksowe. Nawet ostatnio na FashionTV w jednym z programów o przygotowaniach do sesji przewinęło się więcej średnioformatowców niż FF...
Nie samą Warszawą człowiek żyje (tym bardziej Pentax). :mrgreen: :mrgreen:

[ Dodano: 2009-03-23, 22:03 ]
TomaSzSz napisał/a:
Nie ma co marudzić o FF czy o czymś tam Jak kogoś stać na FF to niech kupi Nikona Canona Sony i nie płacze, Serwerów forum nie zatyka i niech pójdzie robić zdjęcia. :-B :-B :-B

dokładnie....

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach