konopia  Dołączył: 24 Kwi 2007
Jarek Dabrowski napisał/a:
Mają mieć śrubokręt.


czy to znaczy że Samsung nie będzie korzystał z SDM tylko ze srubokręta? :shock: *

a co z lampami, samsung obsłuży w pełnym wypasie pttl itd.. Pentax AF 360 FGZ Flashgun?


* czy to w ogóle ma sens, to dublowanie napędów, może już czas odciąć sie gruba kreską, tak jak to kiedyś canon zrobił, i przestać produkować szkła ze śrubokrętem, a od 2010 nie dodawać śrubokrętów do body.
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
konopia napisał/a:
* czy to w ogóle ma sens, to dublowanie napędów, może już czas odciąć sie gruba kreską, tak jak to kiedyś canon zrobił, i przestać produkować szkła ze śrubokrętem, a od 2010 nie dodawać śrubokrętów do body.

konopia, Ty nawet małą czcionką nie pisz takich rzeczy :evil:
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
konopia, i niby co to ma być w tym przypisie? Wszyscy jako zaletę Pentaxa uznają kompatybilność bagnetu a Ty proponujesz usunięcie praktycznie jedynej widocznej przewago systemu nad konkurencją. Napisałem "systemu", bo oczywiście pojedyncze puszki mają swoje "lokalne" przewagi, ale wiecie, o co mi chodzi.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
Zdano, - ja nwet nie wiedzialem co odpowiedziec....i przeskoczylem do innego watku....bo normalnie sie zagotowalem..... :evil:
konopia, - to kup canona - masz sznase zakupic szkla do jednej puszki a po kupnie nastepnej nie beda pasowac..... :-P
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
konopia napisał/a:
Jarek Dabrowski napisał/a:
Mają mieć śrubokręt.
czy to znaczy że Samsung nie będzie korzystał z SDM tylko ze srubokręta?

Nie wiem, jakim cudem z tego, że nowe szkła będa miały śrubokręt obok SDM, wywnioskowałeś, że Samsung nie będzie korzystał z SDM.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
Jarek Dabrowski napisał/a:
Nie wiem, jakim cudem z tego, że nowe szkła będa miały śrubokręt obok SDM, wywnioskowałeś, że Samsung nie będzie korzystał z SDM.
- bo .........no...... :roll:
 

konopia  Dołączył: 24 Kwi 2007
Fafniak napisał/a:
konopia, - to kup canona - masz sznase zakupic szkla do jednej puszki a po kupnie nastepnej nie beda pasowac..... :-P


nie kupię canona, nie odpowiada mi podejście tej firmy do amatorów,
ani ceny,
chociaż gdybym miał worek forsy, to bym sie nawet nie zastanawiał

mam kłopot, tylko się nie śmiejcie

żona kazała wybrać i kupić jakiś aparat


:oops:

wybieramy sie na wakacje na początku września i Ona chce mieć super zdjęcia, minolta nie wiadomo czy dożyje do tego czasu, matryca sie wiesza, ja stosuję dyrektywę naprawczą nr 1 - walę ja w bok (coby odblokować matrycę, że skrajnego położenia AS), trwa to już trochę, w końcu coś się urwie, jak sie urwie na wakacjach, czy bezpośrednio przed to mi żona głowę urwie,

i tak:

nikon D80 + 18-70 = 670Funtów
Dobre (podobno) szkło, o niezłym zakresie ogniskowych,
ale puszka najbardziej uboga ze wszystkich,
średnica szkła 67mm - polar będzie droooooogi,
dużo szkieł do kupienia,
ampa błyskowa (sb600) w cenie tej od pentaxa,

Pentax K10D
+ kit = 500Funtów,
puszka full wypas,
szkło gorsze od nikona,
lampa w tej samej cenie
mało szkieł do kupienia - piszę o ofercie sklepowej,
nie mam pomysłu na jakiegoś spacer zooma, lub czegoś przynajmniej w zakresie tego nikkora

Samsung GX10 podwójny kit = 650F
generalnie niby to samo co pentax, ale odrazu z tele,
nie wiem jak współpracuje z lampami pentaxa i co ze szkłami które maja sie ukazać, bo na dzień dzisiejszy to drogo i ubogo w tej szklarni, no chyba że sigmy, ale tyle sie nasłuchałem o jakości ..

Olympus E510 + podwójny kit = 700Funtów
spoko szkła, jakby co jest na co się "apgrejdować" 14-54
najtańsza firmowa, systemowa lampa, najtańsze firmowe systemowe macro (zuiko 35mm)
puszka wypas z jednym małym ale - wizjer, wszyscy na niego narzekają, a jednak jak widzę na forum olka można tym zrobić fajne foto, niema gdzie go pomacać, pooglądać, zajrzeć w wizjer itd.. i to jest tragedia... skąd mam wiedzieć czy mi sie przykleii do łapy i będę zadowolony :?:

ideałem byłby K10D pracujący ze szkłami zuiko!


oczywiście będę musiał jeszcze na początek dokupić cover (przedłożona gwarancja + ubezpieczenie) polara, karty pamięci

i jak tu się zdecydować......., cały kłopot w tym ze za dużo posiadam informacji teoretycznych, a za mało własnych doświadczeń i wiedzy praktycznej
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
konopia napisał/a:
gdybym miał worek forsy

Jeżeli tego worka nie masz to po co się zastanawiasz nad SDM. Dwa pierwsze, które mają się pokazać będą po prawie 1000$ za sztukę.
Zamiast kita możesz wziąść Sigme 17-70, nie jest gorsza od kita.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
konopia, - ty chyba czegos nie kapujesz....albo ja nie rozumiem o co ci chodzi......
do samsunga podepniesz szkla pentaxa i odwrotnie...
SDM nie powinien cie interesowac az do momentu gdy bedzie cie stac na takie "ekscesy"
K10D - pracujacy ze szklami zuiko.....no to niezla winiete by mail obrazek :mrgreen:
 

konopia  Dołączył: 24 Kwi 2007
Fafniak tylko o potwierdzenie tego mi chodziło, czy zastąpi w 100% pentaxa, rozumiem że zastąpi.
Jarek Dabrowski, lekko zbił mnie z tropu tym stwierdzeniem ze mają mieć śrubokręt, opatrznie to zrozumiałem

sdm ma być drogie, czyli jeśli nie brać sdm pod uwagę, to równie dobrze można nie brać K10D tylko pomyśleć o kasetce, wywołuję odbitki w 7'x5' więc 6Mix to aż nadto, a skoro o pomyśleć o kasetce (299F w kicie) to równie dobrze można pomyśleć o sony (379F w kicie, różnic niewielka bo do sony nie trzeba dokupić aku, ma dedykowany z ładowarką w komplecie no i mam karty CF) a skoro tańszy aparat to można kupić lepsze szkło, itd....

Zdano, zakładając że faktycznie kupie K10D i dokupię sigmę, to cena przekroczy cenę D80, pytanie z którego zdjęcia będą "lepsze", podobno nikkor lepszy od tej sigmy z drugiej zaś strony K10D ma stabilizację z doświadczenia wiem ze to dużo daje
jednym słowem zwariuje, sam nie wiem czego chcę :-|
kto by pomyślał że można mieć kłopot z wydaniem pieniędzy na to co się lubi....

PS> wiem ze zuiko nie pójdzie z APS, kryją mniejsze pole obrazowe, przeczytałem opis 4/3 na www olka
 

tomecki  Dołączył: 22 Kwi 2006
konopia napisał/a:
zakładając że faktycznie kupie K10D i dokupię sigmę, to cena przekroczy cenę D80, pytanie z którego zdjęcia będą "lepsze", podobno nikkor lepszy od tej sigmy

konopia, co to znaczy lepsze zdjęcia? Ja myślę że jeśli nie jesteś jakimś super hiper profi to różnicy nie zauważysz, ale nie sugerując nic ;-) poczytaj to:
http://pentax.org.pl/viewtopic.php?p=55231#55231
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
konopia, to są normalne te Twoje cierpienia :evilsmile: Jeżeli możesz sobie pozwolić na badania i rozwój, to bierz K100D + DA 18-55, a za jakiś czas stwierdzisz czego Ci mało w tej konfiguracji..... i wybierzesz dalej. A ja pójdę o zakład, że jeżeli Ci chodzi o sprzęt do normalnego hobby, to nic nie zmienisz przez najblizsze 2 lata, szczeście Twojej Pani będzie jak stad do Wrocławia ;-) a dodatkowo zostanie Ci w kieszeni parę stówek na inne wydatki :mrgreen:
 

szela  Dołączył: 02 Lip 2007
wlasnie odebralem mojego samsunga :) i weekend w plenerze sie szykuje !!!!

mam pytanka 2wa

1. jak sprawdzic lustrzanke po zakupie ?? - jezeli bylo to poruszane to prosze o podanie namiarow na posta ...
2. jak potrzasam aparacikiem to tak z lekka jak by cos w srodu sie poruszalo ?? to tak ma byc ??nie zauwazylem tego na modelu sklepowym ....
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
szela napisał/a:
1. jak sprawdzic lustrzanke po zakupie ?? - jezeli bylo to poruszane to prosze o podanie namiarow na posta ...
-zrobic zdjecia...
szela napisał/a:
2. jak potrzasam aparacikiem to tak z lekka jak by cos w srodu sie poruszalo ?? to tak ma byc ??nie zauwazylem tego na modelu sklepowym ....
- czujnik orientacji polozenia paratu pion/poziom

a opsja szukaj ? Czasem dziala :evilsmile:
 
goldenSo  Dołączył: 01 Cze 2007
Możesz strzelić na szybkiego test FF/BF
 

szela  Dołączył: 02 Lip 2007
kurde slaba pogoda i ciemno sie zrobilo :( obstrykalem juz cala chate hahaha

a tak na margiinesie to w moim odczuciu dobry AF nawet w bardzo slabym oswieetleniu ... kilka razy nie zlapal ostrosci ale jak mu z lekka pomoglem bylo git ....
 

konopia  Dołączył: 24 Kwi 2007
tomecki, ja ściskałem D80 w sklepie, nie chciałem go oddać, ekspedienci otoczyli mnie kołem, facet z ochrony wyciągał już pałę, żona powiedziała "- a może D200" , i oddałem D80*.
Przeczytałem cały tamten topic, zgadzam sie w 100%, zresztą z tego co pamiętam Bonnum tak samo zamiast pentaxa wybrał D80, a i niejaki Daro pisał (na innym forum) że czasami żałuje że nie wybrał swojego czasu nikona, szedł na giełdę po nikona (analoga), ale kolega namówił go na pentaxa, i tak już zostało. Rok temu po "burzy w mózgu" szedłem do sklepu po nikona D50 z kitem od D70, wybrałem wtedy system nikona jako optymalny dla mnie, niestety wtedy odmówili mi rat.
teraz też łakomym okiem patrze na D80, na cały ten system, tylko coś w głowie gada że to najmniej wypasiona puszka ze wszystkich (bez stabilizacji, czyszczałki, uszczelnień, podglądu na LCD), ale coś mi mówi ze tej decyzji nikt za mnie nie podejmie, muszę jeszcze trochę pogłówkować, i pójść na kolejne "macanki".


* myśli że na jednym zakupie wszystko się skończy, jej podoba sie D200, nawet dziś mówiła mi ze może jednak D200, bo warto kupić coś porządnego, a to tylko trzy stówy więcej
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
konopia, - wybierzesz nikona...
 

Andresito  Dołączył: 02 Lip 2007
konopia napisał/a:
"- a może D200"


Jak stać Cię na d200 to nie zastanawiaj się tylko kupuj.
Nie rozumiem tylko twoich rozterek. Masz kasę na k10, d80 to nie myśl o alfie.
Masz kasę na d200 i ubierzesz go w coś ciekawego to nie myśl o reszcie.
Takie moje zdanie.
 

tomecki  Dołączył: 22 Kwi 2006
konopia napisał/a:
nawet dziś mówiła mi ze może jednak D200, bo warto kupić coś porządnego, a to tylko trzy stówy więcej

:shock: czego trzy stówy? możesz rozwinąć? Bo z tego co ja wiem jak kupowałem swój to puszka D200 była lekko droższa od d80+18-70, no chyba że się coś pozmieniało?
Fafniak napisał/a:
konopia, - wybierzesz nikona...

to pytanie czy stwierdzenie? :-P

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach