Pioter  Dołączył: 18 Cze 2007
Jaki dalmierz średnioformatowy z pomiarem do 2 tysięcy
Witam
Właśnie odchudzam się i sprzedaję wszystkie zabawki, cyfrowe lustro już poszło, następny będzie Pentax mz-6 i moja Bronica. Szukam w zamian jakiegoś średnioformatowego dalmierza powiedzmy do 2, 2,5 tysiąca z pomiarem i formatem 6x6. Pewnie będzie ciężko, ale co mi tam.
Pozdrawiam
Piotr
 

matth  Dołączył: 21 Kwi 2008
Oooo jakbym miał większy fundusz to bym na Fuji GSW690 II polował. To 6x9, ale co tam! Musi czynić zło na negatywach :-)
 
Pioter  Dołączył: 18 Cze 2007
Eee tam 6x9 to już i inny powiększalnik i szkła do niego inne, poza tym kwadrat to kwadrat, żadne 6x9 mu nie podskoczy i tyle :mrgreen:
Pozdrawiam
 

matth  Dołączył: 21 Kwi 2008
Pioter, eee ale z 6x9 jaki lans na mieście ;-)
 
Pioter  Dołączył: 18 Cze 2007
haszle mają 6x6 to jest dopiero lans nie :mrgreen: Poza tym moje ramki z Ikei są kwadratowe ;-)
Pozdrawiam
Piotr
 

matth  Dołączył: 21 Kwi 2008
Pioter, ;-)
 

boberski  Dołączył: 18 Cze 2008
znajomej udało się złowić na ebayu w wakacje mamiye 7 z 80mm za 3 tyski ale żeby takie okazje znowu się trafiały to chyba ze złotówka jeszcze długo będzie nam trzeba czekać:(

a na razie na aledrogo coś takiego jest http://allegro.pl/item598...al_wide_60.html ale internet raczej nie jest bogaty w informacje o tym fuji
 
pawel1967 Dołączył: 03 Maj 2006
Wczoraj na allegro wypatrzyłem Starta 66 za 30zł . To optyka importowana z NRD (tylko 66 i 66s) . Kilka dni temu przerobiony tego typu aparat kosztował cos koło 50zł . Może Moskwa 5 to obiektyw Tessar 3,5/105 z powłokami którym zaopiekowali się nasi bracia ze wschodu ( nie mylić industara 23 z 24 . 23 to Novar bardzo miękki). Posiada dalmierz pan Mroczek go rekomenduje , fotograf papieski Adam Bujak używa (leży na jego stoliku). Kosztuje to cudo od 100zł do 150zł posiada dalmierz , powłoki , gniazdo na lampę błyskową . Wszak duży format to nie szybka fotografia . Jedyny mankament zreszta wielu nie lustrzanek to paralaxa . Może warto wdobie kryzysu
 

Kosmo  Dołączył: 11 Mar 2008
Cytat
Wczoraj na allegro wypatrzyłem Starta 66 za 30zł

:shock:
a to dalmierz?
 

wiktor33  Dołączył: 19 Kwi 2006
SQ6GIT napisał/a:
Wczoraj na allegro wypatrzyłem Starta 66 za 30zł

:shock:
a to dalmierz?

Jak najbardziej!
 

Keek  Dołączył: 25 Cze 2008
Re: Jaki dalmierz średnioformatowy z pomiarem do 2 tysięcy
Pioter napisał/a:
...Szukam w zamian jakiegoś średnioformatowego dalmierza powiedzmy do 2, 2,5 tysiąca z pomiarem i formatem 6x6...


Napisz konkretnie, ze szukasz Mamiyi 6 (lub nowego, egzotycznego Fuji/Voigtlandera 667)
Niestety za ta cene bedzie ciezko. No chyba, ze samo body po przejsciach.
 

thrackan  Dołączył: 08 Lut 2007
wiktor33 napisał/a:
SQ6GIT napisał/a:
Wczoraj na allegro wypatrzyłem Starta 66 za 30zł

:shock:
a to dalmierz?

Jak najbardziej!


A nie lustrzanka dwuobiektywowa? :shock:
 
dagio  Dołączył: 29 Lis 2006
klin na matówce to też dalmierz wiecie? ;-)
nie wiem czy Start go ma, ale jak ma to jak najbardziej dalmierz :-P
 

thrackan  Dołączył: 08 Lut 2007
Dagio, w tych, które widziałem to była najwyżej lupa do lepszego nastawiania ostrości :-P
 

Stachu  Dołączył: 27 Kwi 2007
dagio napisał/a:
klin na matówce to też dalmierz wiecie? ;-)

Pistolet świecący laserkiem to też dalmierz. :-P

 
Pioter  Dołączył: 18 Cze 2007
Witam
No cóż wychodzi na to, że Mamiya 6 byłaby ok, niestety cena ponad 4 tysiące. Trzeba zacząć zbierać po prostu.
Pozdrawiam
Piotr
 

Yeti  Dołączył: 04 Lip 2007
Radzę rozejrzeć się, poszukać takiego zapomnianego juz NRDowskiego aparatu Certo Six, czyli socjalistycznej wersji Super Ikonty 6x6. Aparat był z mniej więcej lat 60 tych, miał Tessara 2,8/80 mm i migawkę Prontor B, 1 - 1/500 sek. Bardzo solidne rozpórki mieszka i niezły dalmierz, z dobrze wyjustowanym egzemplarzem żadna Mamiya 6 z tą ogniskową nie miała szans wygrania. Mało kto ma, a jeszcze rzadziej sprzedaje, ale nie ma rzeczy nie do zdobycia, jak już się gdzieś trafi to wiecej jak 300-400 z nie kosztuje (no chyba że złom). Niestety bez pomiaru światła, ale po co są porządne światłomierze, na to akurat reszta z 2 tysięcy :-)
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Yeti napisał/a:
żadna Mamiya 6


Mówisz o tej mieszkowej, si?
 
pawel1967 Dołączył: 03 Maj 2006
Jeszcze kilka dni temu certo six było na allegro nie wiem za ile poszło ale 250zł to chyba wszystko . Jeśli nie to odpowiednikiem radzieckim jest Iskra ale tą widziałem miesiąc temu na allegro . Mozna też złakusić się na precissę z dalmierzem (są i bez) , uwaga dalmierz niesprzężony. Lub kupić Moskwę 5 jak radzi w swojej książce pan Mroczek . Pod światło zachowuje się jak odpowiedniki zachodnie dobrej klasy Zeissy były z tego znane już przed wojną . Super się taką moskwę justuje i czyści Certo też . Jak się raz to zrobi to jest spokój na lata i aparat niewielkich rozmiarów
 
Pioter  Dołączył: 18 Cze 2007
Witam
Dzięki za informacje, rozejrzę się, poszukam.
Pozdrawiam
Piotr

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach