romeck  Dołączył: 18 Lut 2011
Aaa Hasselblad nowy system zapodam
http://www.ephotozine.com...ss-camera-20201

http://www.hasselblad-lunar.com/

Kiedy dwa lata temu zastaniawiałem, się co mógłby sobie kupic mój dziesioletni syn, co będzie się rozwijało wraz z nim i co jest przyszłoscią,
wybór padł na NX Samsunga: matryca jak-w-lustrzance, wymienne obiektywy jak-w-lustrzance...
Teraz, kiedy i Pentax, i Hasselblad weszły w ten nowy segment,
żadne mi tam FjuFju nie w głowie.
Zatsanawiam się, czy nawet K-3 mnie przekona, jeśli to tak się dynamicznie rozwija.
Mam książę o fotografi z 1959 roku.
W rozdziele o rodzajach aparatów fotograficznych, po dwudziestu kilku stronach omawianych modeli, dwie strony o nowince: jednoobiektywowym aparacie z lustrem, lustrzance.
Autor opracowania "wróżył temu nowemu systemowi dużą przyszłość" (ze względu na zalety).
Może pora przesunać już ten rozdział o nowe stronice, lustrznkę przesunąć do "reszty".

Nowa przyszłość?
Jeszcze niewielu na forach lustrzankowców którzy przeszli na bezlustrzankowce.
Ale ja już już powoli zaczynam być dwuręczny: w prawej k-5, w lewej NX....

 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
a ten lunar to nie jest rebadge jakiegoś Sony ?

[ Dodano: 2012-09-18, 17:19 ]
lol, długo nie musiałem szukać
to NEX-7 ;-)
http://www.petapixel.com/...5000-of-luxury/
 

Pavlvs  Dołączył: 23 Lip 2011
5000 euro :?: :?: :?: :shock:
Oj, przewraca się niektórym w d... od dobrobytu.
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
Ja bardzo przepraszam, zniosłem dzielnie wszystkie Iksypro, OeM-Deki i inne postarzane neodziwolągi. Ale to jest po prostu kiczowate, ohydne, niesmaczne, bezguściaste i po prostu wiocha. Aparat dla nowobogackich nuworyszy bez krzty dobrego gustu.

BŁEEEEE....
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Tak rozmieniać markę na drobne...

 

rytek  Dołączył: 03 Wrz 2012
Benek napisał/a:
Ja bardzo przepraszam, zniosłem dzielnie wszystkie Iksypro, OeM-Deki i inne postarzane neodziwolągi. Ale to jest po prostu kiczowate, ohydne, niesmaczne, bezguściaste i po prostu wiocha. Aparat dla nowobogackich nuworyszy bez krzty dobrego gustu.

BŁEEEEE....

Również tak uważam. Niestety nie przekonamy producenta, żeby zajął się czymś innym, bo i na takie coś znajdą się amatorzy.
 

Pavlvs  Dołączył: 23 Lip 2011
Benek napisał/a:
Ja bardzo przepraszam, zniosłem dzielnie wszystkie Iksypro, OeM-Deki i inne postarzane neodziwolągi. Ale to jest po prostu kiczowate, ohydne, niesmaczne, bezguściaste i po prostu wiocha. Aparat dla nowobogackich nuworyszy bez krzty dobrego gustu.

BŁEEEEE....


A na dodatek poszli po najmniejszej lini oporu biorąc bebechy z innego modelu, nieważne czy dobrego czy nie; jeszcze bym zrozumiał gdyby tam była matryca FF.
Pewnie astronauci z ISS sobie kupią bo mały i lekki :->
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
Pal licho kichy, wnętrzności itp. Chodzi mi o sam wygląd. Osłona psłoneczna z imitacji zielonkawej masy perłowej, litości...

Ten aparat wygląda jak choinka bożonarodzeniowa ustrojona przez Dodę. To jest gorsze niż Jaguar X-type Made in India na płycie podłogowej Mondeo w wersji diesel i do tego kombi. Brak słów... :roll:

OOO - jest nawet wersja ze złoconym wierzchem korpusu. Pięknie się komponuje z neksowskim zoomem...


:rzyg:

 

gebi  Dołączył: 05 Maj 2006
Eee, najfajniejszy w tym jest filmik jak go projektowali i wycinali z drewna :-)
 

seawolf688  Dołączył: 27 Maj 2011
gebi, rzeczywiście obejrzałem filmik i naszła mnie myśl, że by aparat był jeszcze bardziej wyjątkowy, elitarny i snobistyczny uchwyt powinien być wyłożony skórą z marmozety lwiej a zaślepka na lampę błyskową wykonana z kła pantery śnieżnej...
wygląda masakrycznie jak dla mnie.
 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
seawolf688 napisał/a:
wygląda masakrycznie jak dla mnie.

Tak sobie myślę, czy nie podebrali designera z kręgu Pana Projektanta od K-01. Nie wiem, co oni tam biorą, ale cóż, sztuki się nie ocenia (ze względu na malutką wiedzę jaką się dysponuje). Ją się rozumie, albo nie. ;-) :mrgreen:
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Było kiedyś radio z takimi pokrętłami.
 

wuzet  Dołączył: 12 Sie 2009
plwk, o tym samym pomyślałem przed chwilą :-)
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
MacRayers napisał/a:
Nie wiem, co oni tam biorą
...ważne, że jest skuteczne :mrgreen:

Za takie pieniądze aż szkoda nie kupić. Za dużo się pewnie nie naprodukują, więc za 10 lat rarytas będzie.
 
janek_wu  Dołączył: 26 Maj 2008
plwk napisał/a:
Było kiedyś radio z takimi pokrętłami.
I aparat, polska alfa.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
w Polsce mamy zdolnych rzemieślników (np firma Bojar od replik aut)
można nakupić NEXów 7, dorobić opakowanie i sprzedawać jako tańsze Hasselki ;-)
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Cytat
I aparat, polska alfa.
Widziałem ten aparat w Muzeum Fotografii w Krakowie. Kurde, ładny, taki hipsterski.
 
Remek  Dołączył: 16 Wrz 2011
Ten Hassel robi paskudne aparaty, zwłasza średniaki są wyjątkowo brzydkie :-)

Mam nadzieję, że bezlusterkowce nie wyprą całkowicie lustrzanki...
 

romeck  Dołączył: 18 Lut 2011
jorge.martinez napisał/a:
Cytat
I aparat, polska alfa.
Widziałem ten aparat w Muzeum Fotografii w Krakowie. Kurde, ładny, taki hipsterski.


To wiśniowa Alfa jest nie tylko ładna ale i hipsterska,
a Lunar nie?

Mnie takie wzornictwo przypadło do gustu.
To k-5ka jest paskudna. Na swoje usprawiedliwienie ma (k-5) ergonomię. Poza tym czarne szkaradztwo.
 
Remek  Dołączył: 16 Wrz 2011
No nie zgodzę się. Przy dowolnym hasselu, K-5 to ładny aparat jest, przynajmniej wygląda jak aparat :-D

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach